Diskuse k článku

Zbavuje-li se vláda odpovědnosti za pandemii, přestává jí být

Česká vláda by se neměla liberálně lekat své suverenity a svou odpovědnost za celek vyhazovat na ulici jako nedopalek na bedra nás všech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 14.3.2021 13:23

Odpovědnost za pandemii nenese vláda a ani ji nést nemůže. Ukazují to "výsledky" práce všech vlád na světě, které jsou obecně ubohé. Pandemie prostě přišla ze strany přírody planety Země asi jako důsledek rozcapenosti homo non sapiens, který si hlopě myslí a okázale dává najevo svou nadřazenost přírodním zákonům. Skutečnou odpovědnost za epidemii koronaviru u nás nesou všichni jednotliví občané a to sami vzhledem k sobě. Tuto odpovědnost jim nikdo nemůže vzíta cokoliv za ně v této věci řešit již vůbec. Vláda má jediný úkol. zabezpečit kvalitní chod nemocnic a tím i kvalitní léčení nemocných. Jen tímto směrem má napřít svou pozornost a své úsilí. Je třeba zásadně opustit socanské myšlení a požadavky ze strany části občanů, aby za ně cokoliv stát řešil. Státní orgány mají řešit pouze to, k čemu ve volbách dostali od občanů mandát. Vzhledem k tomu, že žádná z politických stran ani hnutí neměla řešení pandemie ve svých programech, mandát od občanů v této věci nemá . A o tom to všechno je.

I. Patta 14.3.2021 12:29

Jak asi může vládnout exekutiva, na jejímž vrcholu se nachází jednooborový specialista, jehož myšlení je omezeno na dva faktory. Na finance a pracovní sílu.

P. Čech 14.3.2021 13:27

Může vládnout dobře, ale jen jako jednobarevná vláda. Cožpak nám naše vlády od roku 1993 neukázaly jasně a srozumitelně, že jakákoliv koaliční vláda vládnout nemůže? Rozpadly se během volebního období téměř všechny. A kde je příčina? V ústavě a v menšinovém volebním systému nepřímých voleb.

I. Patta 14.3.2021 14:21

To co Vy si myslel Andrej Babiš v roce 2014. V současné době si to již nemyslí.