Diskuse k článku

Západní společnost nejde kupředu, ale dozadu

Lidé jsou nespokojení, přestože se jim daří relativně dobře. Uvědomují si totiž, že jejich děti a vnoučata vyrůstají do nejisté budoucnosti, a začínají pochybovat, že dosavadní systém je funkční. Zavést pořádek do chaosu současné společnosti má smysl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hearthstone 21.5.2017 11:05

Západní společnost nejde kupředu, ale dozadu

You never change things by

fighting the existing reality. To change something, build a new

model that makes the existing model obsolete.

(R. Buckminster Fuller - http://bfi.org/about-bfi/updates/2014/03/countdown-begins/ )

The future of the Earth has to be designed by everyone who has an interest in living in a world that would be suitable for everyone.

Designing Our Future Together

http://www.modelearth.org/index.html

Thank you, Mr. Jan Hearthstone.

J. Kopis 19.5.2017 19:32

Moc času už není

neboť neobolševičtí kolaboranti cíleně pracují na likvidaci západní společnosti a kultury napomáháním její islamizace! Když k tomu připočteme i toto https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438345-arabove-systematicky-islamizuji-kosovo-tvrdi-nemecka-vlada.html

Tak mám obavu, že čas už spíše není žádný!

T. Klepal 18.5.2017 22:04

Toto mi připadá jen jako planá akademická diskuze. Přiznám se, že ale z "umělé inteligence" začínám mít skutečně obavy. Samozřejmě, že machine learning se skutecnou inteligencí nemá nic společného, ale její napodobování se stává v určitých oblastech tak úspěšné, že to pro člověka v daném okamžiku přestává být rozpoznatelné. Přitom je to proces, který žádní programátoři nemají pod kontrolou. Ti vytváří algoritmy, jak pomocí nějakých vstupů a procesů nechat software samotný sebe sama dokončit. A přestože zde mohou zcela chybět zodpovězeny otázky principu a podstaty, napodobení lidského zpusobu myšlení v dané oblasti může být tak úspěšné, že samotným myšlenimyšlením lidí nebude překonáno a dokonce ani rozpoznáno. To se dá zneužít strašným způsobem a ani demokratický ani diktátorský systém tomu nezabrání.

J. Křivan 18.5.2017 12:51

Článek mně mluví z duše.

Snad jen, že to jsou články dva. První se zabývá globálních otázek, druhý našich každodenních problémů. Řešení kromě tvrdé ruky samozřejmě chybí.