Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 28.3.2021 9:54

Neopakujeme stále stejné chyby, ale stále jednu stejnou chybu. Snažíme se, a to neustále, řídit stát pomocí socanské ideologie, kterou v podstatě prosazují a nastolují všechny politické strany a i hnutí. Hlásají totiž, ikdyž ne přímo, že stát je zde od toho, aby vládl občanům a to pomocí typicky socialistických metod. Konkrétně pomocí všelijakých dávek, přídavků, příspěvků, dotací, pobídek a pod. A zejména také pomocí toho, že z občanů snímá potřebu jejich vlastní odpovědnosti za sebe samy a jejich rodiny. Stát má bojovat proti koronaviru? To mi něco připomíná, něco, co jsem zažíval 41 let v socialistickém státě. Státní, politické a stranické poroučení větru, dešti. Jak to nakonec dopadlo, víme všichni. Vítr a déšť výrazně zvítězily a to zejména proto, že jim zmíněné subjekty poručit nedovedly. A stejně to vidím i u toho koronaviru. Jemu lze účinně čelit jen osobní odpovědností každého jednoho z nás. Tomu nemůže čelit žádná vláda, žádná politická strana či hnutí. Každý jednotlivý občan

P. Čech 28.3.2021 9:55

! Vláda může dělat a má dělat jedinné. Starat se o to, aby lidé byli zodpovědní a vytvářet jim k tomu podmínky. Starat se o efektivní funkčnost nemocnic, zajišťování dostatečného množství léků a jejich obecnou dostupnost pro všechny občany, dostatek vakcín a pod. Rozhodně ne buzerovat občany všelijakými nesmyslnými opatřeními a znepříjemňovat běžný život lidí. Přesně to je totiž ten socanský způsob vládnutí občanům.

H. Dostálová 28.3.2021 17:26

"Starat se o to, aby lidé byli zodpovědní" - to mají každému stát za zadkem?

P. Čech 28.3.2021 17:52

Není třeba nikomu "stát za zadkem". Je třeba opustit socanské metody vládnutí a lidi k jejich vlastní odpovědnosti vychovávat. Třeba tak, jako to dělají svým celým systémem ve Švýcarsku. Rozhodně ne tím, že bude stát za jeho občany všechno řešit. To nutně vede k tomu, že je sice státem vše řešeno, ale obvykle špatně. Vlastní odpovědnost občanů nemůže stát suplovat, protože to ani nejde. Socialismus a socanská výchova k nezodpovědnosti nikam nevede a nikdy nemůže fungovat stejně tak jako absolutní svoboda a anarchie.