Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 27.3.2021 19:28

To, co plyne z tohoto rozhovoru: Šokující slova českého vědce: Naše vláda už rok odmítá pomoc v boji s pandemií, tu teď využijí v USA - YouTube

je podle mne na trestní oznámení:

Vláda odmítla levné testy z Česka, tvrdí biolog Flegr. Babiš s Prymulou se nařčení brání | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Až 1,5 milion testů denně s novými PCR testy. Podle Blatného musí Žďárský nejprve získat certifikaci | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Nevěřím tomu, že by pan Žďárský lhal. A pokud nelže, pak mají zodpovědní lidé ve vládě na svědomí zbytečné zakleknutí ekonomiky a zbytečnou smrt tisíců lidí.

Nevěřím tomu, že to udělali vědomě a úmyslně. Je to nedbalostní zločin. Ale pokud by se ukázalo, že podlehli lobbystickým tlakům ...

Řeči o certifikaci jsou výmluvy. Kvalitu testů bylo snadné triviálně a velmi průkazně otestovat. Když nakupovali necertifikované šunty z Číny, které skutečně ohrožovaly zdraví lidí, tak to nevadilo.

INFO.CZ | Vláda těžce selhala. Česko odevzdala překupníkům a ti se chovají jako t

B. Rudolf 27.3.2021 19:29

odkaz: INFO.CZ | Vláda těžce selhala. Česko odevzdala překupníkům a ti se chovají jako tygři v masně

B. Rudolf 27.3.2021 19:47

To, zda by se včasným využitím diskutovaných testů skutečně zabránilo zbytečným úmrtím ve velkém rozsahu, samozřejmě nevíme. Ale vyloučit to nemůžeme.

P. Čech 28.3.2021 10:05

Když se nad tím zodpovědně zamyslíte, pane Rudolfe, musíte nutně dojít k jediné příčině tohoto všeho u nás. Tou jedinou příčinou je volná soutěž politických stran a hnutí, probíhající neustále a neořetržitě mezi politickými stranami a hnutími podle čl. 5 ústavy. Volná soutěž, která má jediný cíl. Ovládání a konečné ovládnutí občanů. Nějaké blaho občanů zde nehraje vůbec žádnou roli. Občané jsou politickým stranám a hnutím dobří jen k jedinému. Aby jako ovce chodili k volbám a přímo je volili. K tomu, aby některé z nich pozdvihli k moci nad sebou samými. A jen o tom to všechno je a nějaký boj proti větru, dešti (koronavirus) je toho klasickým důkazem Ono jde o to, že žádné politické kecy a žvásty, jaké můžeme dnes a denně slyšet z poslanecké sněmovny, senátu, hradu, ze Strakovy akademie a pod ještě nikdy nic nevyřešily a také nic nevyřeší. Konkrétně nevyřeší do té doby, do které budou lidem vládnout politické strany a hnutí.

B. Rudolf 28.3.2021 13:50

No, dnes máme alespoň svobodu slova. Můžete mít pocit, že to není tak úplně pravda, ale já si myslím, že je podstatně větší, než byla za komunistů. A k užití svobody slova vždycky bude patřit i určitý kus osobní odvahy. Komunistický režim neměl perspektivu, protože potíral všechny opravné mechanismy.

Kdysi jsem zaslechl, že americká demokracie je založena na vyvažování různých typů moci. Docela by mne zajímalo, jak to vyvažování doopravdy funguje. Představuji si to tak, že mocní se navzájem hlídají, aby nedělali přešlapy.

Máme skutečnou svobodu slova, svobodu svědomí a materiální dostatek (dokonce bohužel nadbytek). Záleží především na nás. A že nám vládnou ti, které jsme si zvolili?

Ano, je to tak trochu tragédie, ale podle teorie světového fekalismu, když je průšvih neustále roste a roste, tak je z toho nakonec sranda a ta roste a roste, a když je moc velká, tak je tu opět průšvih.

P. Čech 28.3.2021 18:00

Nevládnou nám t i , které jsme si zvolili, ale t y , které jsme si zvolili. jde o to, že přímo nevolíme své zástupce v moci zákonodárné (PS)- fyzické osoby, ale politické strany a hnutí a jejich zástupce. To je jeden z našich nejzákladnějších problémů. Máte pravdu v tom, že svobodu slova máme mnohem vyšší než za socialismu, skoro absolutní. Dochází však k tomu, že tato svoboda je silně zneužívána, zejména novináři v médiích.