Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 27.3.2021 0:52

Vláda se rozhodla pro promořování maximální možnou rychlostí kterou snesou nemocnice. A tomu odpovídají všechna její opatření. Nepotřebuje dokonalá opatření, nepotřebuje zajistit jejich dodržování.

Pokud se nemocní vejdou do nemocnic, je vše v pořádku. A když se místo v nemocnicích uvolní, tak následuje rozvolnění, aby se místa zaplnila.

Jedná se o přístup, který nejvíc poškozuje ekonomiku, vede k omezování života a generuje spoustu mrtvých. Nové mutace navíc promořování znovu nastavují na začátek. Možná ty donutí vládu ke změně přístupu.

P. Cafourek 27.3.2021 15:50

Pardon, ale nesouhlasím. Byl jsem teď tři dny na kole. Viděl jsem téměř 10 skupin mládeže od 4 do 8 členů na lavičkách, a ani jeden člen těchto skupin neměl ani roušku, ani respirátor. Podle Vašeho příspěvku je vláda zaúkolovala roznášet virus mezi své kamarády, ti pak k rodičům a prarodičům, kteří se přesunou do nemocnic a případně zemřou.

R. Vacek 27.3.2021 16:42

??? Pokud je místo v nemocnicích, není důvod proč proti nim zasahovat. Možná jste si všiml, že vláda opakovaně zdůrazňuje, že jí jde o to, aby se nemocní vešli do nemocnic. Dokonce kvůli tomu upravila i PES, aby právě obsazenost hrála ještě větší roli při nastavování opatření. A proto jsme se stali nejvíc postiženou zemí - máme celkem dost velkou kapacitu zdravotnictví a proto vláda v klidu sledovala, jak nám na podzim počty rostou, protože nemocnice vše pojmuly.

Až teď možná další mutace přesvědčí vládu, že se vydala špatnou cestou.

R. Vacek 27.3.2021 16:46

Možná ještě dva odkazy, které vládu vedly k promořování. 1/ Proslov státního statistika Duška, kde vyjádřil hrůzu z toho, že Německo bude promořené a my ne:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-ladislav-dusek-promoreni-testovani-zdravotnicky-vybor-hobbymarkety_2004211651_kno

a následné schválení zdravotních představitelů cesty k promořování:

https://csim.cz/wp-content/uploads/2020_PP_07_CSARIM_CSIM_COVID_pasivni_imunizace_final_120420_oprava.pdf

P. Čech 28.3.2021 10:17

Podívejte se do naší ústavy a zkuste zjistit, který její článek k tomu všemu nabádá. Podle mne nebudete muset číst dlouho.