Diskuse k článku

Žádné opatření nemůže fungovat, chybí-li nástroj k jeho vymáhání

Cílem je svět bez pandemie, ale děláme stále stejné chyby. Zdaleka nejvíce nám chybí společná vize, za niž by se většina země mohla postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vágner 29.3.2021 11:20

Jedná se o průřezové, naprosto komplexní selhání státu v režimu liberální demokracie. Hanebně selhala vláda, opozice, sněmovna, senát, soudy i policie. Selhala média v čele s veřejnoprávními. Může nám to přinést jediné pozitivum. Pád z hrušky dolů, už žádné další žvásty typu máme se nejlépe co jsme se kdy měli (je to úplně stejná pravda jako když jsem to poprvé slyšel od soudruha Jakeše). Nastala doba přiznat, kam jsme to za 30 let dopracovali. Od normalizační neschopné tupárny, ke korupcí prožranému, hašteřivému, naprosto nefunkčnímu státu, kde nefunguje doslova nic. Dozrála doba pro důkladnou změnu. A tou změnou jistě není, Bartoš za Babiše. Co jí je? Návrat k demokracii, která zase bude vládou většiny a ne nikým nevolených neziskovek a médií, demokracie, která vyprodukuje stát schopný chránit sebe a své občany tak důkladně jak to naposledy předvedla demokracie britská v době Churchilla.

H. Dostálová 28.3.2021 17:25

Žádné opatření nemůže fungovat, chybí-li chuť je dodržovat - nástroje k vymáhání máme, ale nikdo nechce být ten zlý...

P. Čech 28.3.2021 18:08

Zejména nemůže fungovat žádné opatření, které občané nevezmou za své a nebudou se jím řídit. Osobně vidím jen dvě opatření ze strany státu jako možné účinné. Zajištění efektivní funkčnosti nemocnic k léčení nemocných a dostatek léků a vakcín, přičemž je zcela jedno odkud tyto pocházejí. Politický pohled na věc samu je tím nejhorším, co u nás vládne. O používání těch kterých léků v ČR má rozhodovat SÚKL a zásadně nikoliv nějaký orgán EU. EU je totiž zcela neschopná organizace, ze které jsme měli hned po schválení Lisabonské smlouvy vystoupit.

P. Čech 28.3.2021 9:54

Neopakujeme stále stejné chyby, ale stále jednu stejnou chybu. Snažíme se, a to neustále, řídit stát pomocí socanské ideologie, kterou v podstatě prosazují a nastolují všechny politické strany a i hnutí. Hlásají totiž, ikdyž ne přímo, že stát je zde od toho, aby vládl občanům a to pomocí typicky socialistických metod. Konkrétně pomocí všelijakých dávek, přídavků, příspěvků, dotací, pobídek a pod. A zejména také pomocí toho, že z občanů snímá potřebu jejich vlastní odpovědnosti za sebe samy a jejich rodiny. Stát má bojovat proti koronaviru? To mi něco připomíná, něco, co jsem zažíval 41 let v socialistickém státě. Státní, politické a stranické poroučení větru, dešti. Jak to nakonec dopadlo, víme všichni. Vítr a déšť výrazně zvítězily a to zejména proto, že jim zmíněné subjekty poručit nedovedly. A stejně to vidím i u toho koronaviru. Jemu lze účinně čelit jen osobní odpovědností každého jednoho z nás. Tomu nemůže čelit žádná vláda, žádná politická strana či hnutí. Každý jednotlivý občan

P. Čech 28.3.2021 9:55

! Vláda může dělat a má dělat jedinné. Starat se o to, aby lidé byli zodpovědní a vytvářet jim k tomu podmínky. Starat se o efektivní funkčnost nemocnic, zajišťování dostatečného množství léků a jejich obecnou dostupnost pro všechny občany, dostatek vakcín a pod. Rozhodně ne buzerovat občany všelijakými nesmyslnými opatřeními a znepříjemňovat běžný život lidí. Přesně to je totiž ten socanský způsob vládnutí občanům.

H. Dostálová 28.3.2021 17:26

"Starat se o to, aby lidé byli zodpovědní" - to mají každému stát za zadkem?

P. Čech 28.3.2021 17:52

Není třeba nikomu "stát za zadkem". Je třeba opustit socanské metody vládnutí a lidi k jejich vlastní odpovědnosti vychovávat. Třeba tak, jako to dělají svým celým systémem ve Švýcarsku. Rozhodně ne tím, že bude stát za jeho občany všechno řešit. To nutně vede k tomu, že je sice státem vše řešeno, ale obvykle špatně. Vlastní odpovědnost občanů nemůže stát suplovat, protože to ani nejde. Socialismus a socanská výchova k nezodpovědnosti nikam nevede a nikdy nemůže fungovat stejně tak jako absolutní svoboda a anarchie.

B. Rudolf 27.3.2021 19:28

To, co plyne z tohoto rozhovoru: Šokující slova českého vědce: Naše vláda už rok odmítá pomoc v boji s pandemií, tu teď využijí v USA - YouTube

je podle mne na trestní oznámení:

Vláda odmítla levné testy z Česka, tvrdí biolog Flegr. Babiš s Prymulou se nařčení brání | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Až 1,5 milion testů denně s novými PCR testy. Podle Blatného musí Žďárský nejprve získat certifikaci | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Nevěřím tomu, že by pan Žďárský lhal. A pokud nelže, pak mají zodpovědní lidé ve vládě na svědomí zbytečné zakleknutí ekonomiky a zbytečnou smrt tisíců lidí.

Nevěřím tomu, že to udělali vědomě a úmyslně. Je to nedbalostní zločin. Ale pokud by se ukázalo, že podlehli lobbystickým tlakům ...

Řeči o certifikaci jsou výmluvy. Kvalitu testů bylo snadné triviálně a velmi průkazně otestovat. Když nakupovali necertifikované šunty z Číny, které skutečně ohrožovaly zdraví lidí, tak to nevadilo.

INFO.CZ | Vláda těžce selhala. Česko odevzdala překupníkům a ti se chovají jako t

B. Rudolf 27.3.2021 19:29

odkaz: INFO.CZ | Vláda těžce selhala. Česko odevzdala překupníkům a ti se chovají jako tygři v masně

B. Rudolf 27.3.2021 19:47

To, zda by se včasným využitím diskutovaných testů skutečně zabránilo zbytečným úmrtím ve velkém rozsahu, samozřejmě nevíme. Ale vyloučit to nemůžeme.

P. Čech 28.3.2021 10:05

Když se nad tím zodpovědně zamyslíte, pane Rudolfe, musíte nutně dojít k jediné příčině tohoto všeho u nás. Tou jedinou příčinou je volná soutěž politických stran a hnutí, probíhající neustále a neořetržitě mezi politickými stranami a hnutími podle čl. 5 ústavy. Volná soutěž, která má jediný cíl. Ovládání a konečné ovládnutí občanů. Nějaké blaho občanů zde nehraje vůbec žádnou roli. Občané jsou politickým stranám a hnutím dobří jen k jedinému. Aby jako ovce chodili k volbám a přímo je volili. K tomu, aby některé z nich pozdvihli k moci nad sebou samými. A jen o tom to všechno je a nějaký boj proti větru, dešti (koronavirus) je toho klasickým důkazem Ono jde o to, že žádné politické kecy a žvásty, jaké můžeme dnes a denně slyšet z poslanecké sněmovny, senátu, hradu, ze Strakovy akademie a pod ještě nikdy nic nevyřešily a také nic nevyřeší. Konkrétně nevyřeší do té doby, do které budou lidem vládnout politické strany a hnutí.

B. Rudolf 28.3.2021 13:50

No, dnes máme alespoň svobodu slova. Můžete mít pocit, že to není tak úplně pravda, ale já si myslím, že je podstatně větší, než byla za komunistů. A k užití svobody slova vždycky bude patřit i určitý kus osobní odvahy. Komunistický režim neměl perspektivu, protože potíral všechny opravné mechanismy.

Kdysi jsem zaslechl, že americká demokracie je založena na vyvažování různých typů moci. Docela by mne zajímalo, jak to vyvažování doopravdy funguje. Představuji si to tak, že mocní se navzájem hlídají, aby nedělali přešlapy.

Máme skutečnou svobodu slova, svobodu svědomí a materiální dostatek (dokonce bohužel nadbytek). Záleží především na nás. A že nám vládnou ti, které jsme si zvolili?

Ano, je to tak trochu tragédie, ale podle teorie světového fekalismu, když je průšvih neustále roste a roste, tak je z toho nakonec sranda a ta roste a roste, a když je moc velká, tak je tu opět průšvih.

P. Čech 28.3.2021 18:00

Nevládnou nám t i , které jsme si zvolili, ale t y , které jsme si zvolili. jde o to, že přímo nevolíme své zástupce v moci zákonodárné (PS)- fyzické osoby, ale politické strany a hnutí a jejich zástupce. To je jeden z našich nejzákladnějších problémů. Máte pravdu v tom, že svobodu slova máme mnohem vyšší než za socialismu, skoro absolutní. Dochází však k tomu, že tato svoboda je silně zneužívána, zejména novináři v médiích.

S. Tomáš 27.3.2021 13:34

Kdo má dbát na zajištění pořádku, když zde převládá názor, že policie může akorát převádět malé děti přes ulici, ale omezovat svobodu výrostků nesmí. Stačilo napomenout dva nepřizpůsobivé zmetky bez roušek a bylo zle, novináři vyvolali takovou protipolicejní kampaň, že policisté se dnes raději schovají, nejsou vidět, a když se ukážou, tak nic nevidí a neslyší.

Dohled nad veřejností je nemožný, pokud nebude dohled nad medii, která ovlivňují veřejné mínění obyvatelstva, jak kvůli odbytu potřebují.!!

P. Čech 28.3.2021 10:13

Máte pravdu, pane Tomáši. Jde o to, že zamyslíte-li se nad jakýmkoliv problémem, který trápí naše občany a jdete k jeho základu a vzniku, nutně musíte dojít k nějakému novináři, který tento vyspekuloval, rozšířil či dokonce vymyslel. Média jsou pod přímým vlivem politických stran a hnutí, jako ostatně vše, co se v tomto státě děje. V podstatě v naprostém rozporu s čl. 2, odst.1 naší ústavy, který říká, že " Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní". Skutečnost je totiž taková, že zdrojem veškeré státní moci jsou politické strany a hnutí, které přímo ovládají moc zákonodárnou, výkonnou i soudní. Nikoliv lid! A tady je u nás zakopaný pes.

H. Dostálová 28.3.2021 17:27

R^

R. Vacek 27.3.2021 0:52

Vláda se rozhodla pro promořování maximální možnou rychlostí kterou snesou nemocnice. A tomu odpovídají všechna její opatření. Nepotřebuje dokonalá opatření, nepotřebuje zajistit jejich dodržování.

Pokud se nemocní vejdou do nemocnic, je vše v pořádku. A když se místo v nemocnicích uvolní, tak následuje rozvolnění, aby se místa zaplnila.

Jedná se o přístup, který nejvíc poškozuje ekonomiku, vede k omezování života a generuje spoustu mrtvých. Nové mutace navíc promořování znovu nastavují na začátek. Možná ty donutí vládu ke změně přístupu.

P. Cafourek 27.3.2021 15:50

Pardon, ale nesouhlasím. Byl jsem teď tři dny na kole. Viděl jsem téměř 10 skupin mládeže od 4 do 8 členů na lavičkách, a ani jeden člen těchto skupin neměl ani roušku, ani respirátor. Podle Vašeho příspěvku je vláda zaúkolovala roznášet virus mezi své kamarády, ti pak k rodičům a prarodičům, kteří se přesunou do nemocnic a případně zemřou.

R. Vacek 27.3.2021 16:42

??? Pokud je místo v nemocnicích, není důvod proč proti nim zasahovat. Možná jste si všiml, že vláda opakovaně zdůrazňuje, že jí jde o to, aby se nemocní vešli do nemocnic. Dokonce kvůli tomu upravila i PES, aby právě obsazenost hrála ještě větší roli při nastavování opatření. A proto jsme se stali nejvíc postiženou zemí - máme celkem dost velkou kapacitu zdravotnictví a proto vláda v klidu sledovala, jak nám na podzim počty rostou, protože nemocnice vše pojmuly.

Až teď možná další mutace přesvědčí vládu, že se vydala špatnou cestou.

R. Vacek 27.3.2021 16:46

Možná ještě dva odkazy, které vládu vedly k promořování. 1/ Proslov státního statistika Duška, kde vyjádřil hrůzu z toho, že Německo bude promořené a my ne:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-ladislav-dusek-promoreni-testovani-zdravotnicky-vybor-hobbymarkety_2004211651_kno

a následné schválení zdravotních představitelů cesty k promořování:

https://csim.cz/wp-content/uploads/2020_PP_07_CSARIM_CSIM_COVID_pasivni_imunizace_final_120420_oprava.pdf

P. Čech 28.3.2021 10:17

Podívejte se do naší ústavy a zkuste zjistit, který její článek k tomu všemu nabádá. Podle mne nebudete muset číst dlouho.