Diskuse k článku

Zachrání brexit Evropskou unii?

Byrokracie, neefektivita a nečitelnost institucí EU jsou nepřehlédnutelné. Nevýrazná EU netlumí, ale spíše posiluje národní sklony. Možná brexit vyvolá potřebu něco dělat a nenechat věci vyvíjet samospádem. Otázkou je, bude-li to stačit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 5.7.2016 13:27

Cítím se být také Evropanem

V Evropě jsem se narodil, tak proč bych neměl cítit Evropanem?. Chtěl bych aby Evropa nehrála v globálním světě podřadnou úlohu. A už kvůli tomu se necítím být EUropanem, protože naprosto špatnému nastavení funkce EU, kde politická přání v socialistické ideologii setrvávajicí smečce bruselských politiků, dnes už jen plnící politická, zcela nereálná přání vůdčího politika z hospodářsky nejsilnější země, nezadržitelně vede Evropu do hospodářsky druhořadé role. Místo toho, aby se hledaly cesty, jak hospodářsky nezaostávat za Čínou, USA a dá se už dnes říci, zevtempem růdtu i za Indií, vymýšlí eorušílenci z Bruselu genderové kraviny, inklusi rozumově opožděných dětí, odzbrojení občanů, a sjednocení tonerů do tiskáren. Místo podpory produktivních firem, parta zcela neschopných byrokratů ničí konkurenční prostředí nesmyslnými dotacemi, místo podpory podnikavých a k sobě i společnosti odpovědných občanů, zvýhodňuje ty, pro než je příjem sociálních dávek smyslem života.

Vyjmenované sna

J. Kopis 4.7.2016 14:23

Angele se sjednocování dokonale daří!

Podařilo se jí totiž sjednotit zejména nacionalisty jednotlivých států, kteří před migrační invazí proti sobě bojovali! Nechápu jak může něco tak pitomého stát v čele EU