Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 18.3.2021 8:07

Mutace nakonec donutí i Evropu dělat to, co dělá řada zemí a co už Evropa zapoměla. Tedy že nakažení patří na infekční oddělení a nemají běhat po světě. Kontakty nakažených se testují a raději dávají preventivně do karantény. Pokud si na toto Evropa vzpomene, viru bude málo tak jako v zemích, kde toto nezapomněli.

Mutace budou unikat vakcínám a i testovacím metodám. Bez potlačení viru bude jenom dál pokračovat i ekonomický sešup Evropy.

P. Čech 18.3.2021 8:38

Pane Vacku, bylo zde již nemálo pandemií. Všechny časem odezněly a vše se vrátilo do normálu a to bez jakýchkoliv opatření, která by ničila ekonomiku a znepříjemňovala život lidem. Naposledy to, zdá se, byla španělská chřipka, která v letech 1918 a 1919 zdecimovala mnoho lidí na celém světě a jejímž výsledkem bylo desateronásobně více zemřelých než je tomu dnes. V médiích se o tom sice psalo a informovalo, nicméně taková hysterie, jakou vidíme mezi novináři a politiky dnes se nekonala. Naskýtá se otázka, zda by zemřelých na COVID 19 nebylo stejně a nebo i třeba méně, pokud by se žádná státní opatření nekonala a věcem se nenechal volný průběh. Stačilo by snad apelovat na osobní zodpovědnost každého z nás k sobě samým a svým blízkým a účinně léčit nemocné známými léky a lékařskými postupy. Rozhodně by však ona pandemie neměla sloužit jako zbraň ve volné soutěži politických stran, k jejich boji mezi sebou, s cílem ovládat občany, což se dnes a denně (u nás) evidentně děje.

R. Vacek 18.3.2021 8:54

Na španělskou chřipku u nás během 2 let zemřelo 80 000 lidí. Vláda je schopna toho dosáhnout i s covidem - máme na to pěkně našlápnuto. A máte pravdu, že tehdy při vysoké úmrtnosti na další infekční nemoci (hlavně dětské nemoci) se jedna další infekce dost ztratila. Na rozdíl ode dneška, kdy je ten rozdíl pěkně vidět a nezvládají to nemocnice a občas ani krematoria. Přitom není žádný důvod dělat to stejně jako za středověku - navíc před lidmi informace neschováte a při plných nemocnicích se lidé nebudou chovat jako by se nic nedělo. Vy byste jako penzista nebo rizikový člověk (u nás jich je 2.5 miliónu) chodil do práce? Učil děti? Jel na dovolenou?

Podívejte se na správný přístup - Čína, Taiwan, Austrálie, Vietnam, ... Tam lidi zbytečně neobtěžují, takže jsou děti ve škole, lidi cestují, chodí do kina, do hospod a rizikové skupiny se nemusí bát o život protože viru mají jako šafránu.

Apelovat na osobní zodpovědnost? Asi žertujete. Problém není s těmi, kteří jsou zodpovědní, ale s těmi,

P. Čech 18.3.2021 9:15

Zdá se, že nejsme ve při. Pouze náhled na věc samu máme jiný. Lidi je třeba k zodpovědnosti vychovávat, což se již více než 100 u nás neděje. Alfou a omegou jsou nějaká iluzorní lidská práva a svoboda je vydávána novináři a politiky za demokracii. Osobní odpovědnost každého z nás je upozaďována a do popředí jsou vystrkována jen samá práva. Povinnosti občanů nikoho nezajímají, protože to není to pravé střelivo k volné soutěži politických stran. Na povinnosti lidé neradi slyší. Ptáte se mne, zda bych jel na dovolenou? Záleží na tom, kam. Rozuhodně bych nejel k moři do země, která je COVIDem zasažena více než je obvyklé. Do zahraničí jsem nemohl cestovat (kromě zemí RVHP) 41 let a přežil jsem to. . Jinak ovšem tvrdím, že jakákoliv opatření státu a potažmo vlády, která jsou vydávána s e škálou výjimek jsou k ničemu a lidé je nehodlají brát za své. Poté ovšem nefungují. Jako příklad uvedu zákaz cestování mezi okresy s výjimkou pendlerů. Oni snad jsou ti pendleři vůči COVIDu imunní? Neustále

P. Čech 18.3.2021 9:16

tvrdím, že takovým a podobným přístupem k věci samé musí nutně zkrachovat každá vláda a to s jedinou výjimkou. Vlády despotické.

R. Vacek 18.3.2021 13:47

Naše vláda se rozhodla promořovat maximální rychlostí, kterou zvládnou nemocnice. A dle toho jedná. Nepotřebuje opatření, která účinně potlačují vir, stačí taková, která ho potlačí natolik, aby byly nemocnice plné. Vládě to asi radí úředníci - stačí si připomenout obavu statistika Duška když nebudeme promoření a sousedé ano:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-ladislav-dusek-promoreni-testovani-zdravotnicky-vybor-hobbymarkety_2004211651_kno

A od té doby jsme v maléru. Špatné rozhodnutí, špatná kritéria hodnocení situace, špatný cíl. Je to drahé, lidé žijí jak v koncentráku a řešení v nedohlednu.

J. Šilhan 17.3.2021 0:57

Před rokem byl hlavním exertem na covid zubař, dnes nám před očima roste hvězda vakcinologie z Vysoké školy života a domácích realit. Doba se rozhodně zlepšila!

P. Čech 18.3.2021 8:25

Expertem na COVID 19 není mezi lékaři na celém světě nikdo. Zejména proto, že s ním nikdo nemá téměř žádné zkušenosti. A tak se zdá, že největším "expertem" jsou opět novináři z médií, kteří jsou ostatně "experty" ny všechno. Obvykle píší samé nesmysly a nejen v tisku, ale i v televizi vyvolávají mezi lidmi strach a obavy o budoucnost. Zde se nabízí otázka, zda celé totokoronavirové šílenství není uměle vyvolávanou hysterií s cílem potlačit běžný, svobodný život občanů. Je obecně známou věcí, že v ovzduší obecného strachu se lépe vládne.. Na celém světě probíhá obecný odklon od politiky vlády a moci politických stran, které za dobu své existence (více než 100 let) jasně ukázaly, že státy řídit neumí a proto by ani neměly. Odklánějí se od nich sami občané - voliči.Politici, zejména z politických stran to vědí a vidí a proto se vehementně snaží mezi lidmi vytvořit ovzduší strachu. V tom jim velmi účinně pomáhají zase prodejní novináři, kteří jejich politické bláboly zveřejňují a mezi lid

D. Šumová 21.3.2021 7:05

Mluvíte mi z duše, zvlášť pod tvrzením, že "hlavním problémem covidu je, zda jde či nejde o pandemii". Každý nemocný, který ho chytne, Vám na tohle sortýrování kašle. Je mu prostě blbě, má strach když se začne dusit, a asi zpětně lituje, že nebyl včas ZODPOVĚDNÝ. A o zodpovědnosti jedince to všechno je. A taky jediná cesta, jak se snažit chránit sebe i ostatní. Nemělo by se zapomínat ve víru keců o účinnosti toho a onoho, že mezi těmi "ostatními", kterými se zaklínáme, ale kašleme zvysoka na jejich ochranu, jsou naše maminky, tátové, děti, dědečkové a babičky i dívky a muži, se kterými žijeme a které milujeme. Kdo si na to vzpomene, když dostane pozvánku na prima utajenou párty o patro výš u sousedů? Anebo vzdoropárty potají ve své oblíbené hospůdce??? Anebo když se zlije jak mužik a popere se na ulici bez respirátoru či roušky s každým koho potká? A pak švejkovsky šaškuje a rozumuje o tom, je-li či není to pandemie a blábolí o svobodách jedince. Co kdyby se lidi chytli za nos a začali