Diskuse k článku

Velká Británie: Nikdy více otroky a vazaly Berlína a Bruselu

S odstupem po britských volbách je možné analyzovat situaci – vítězství Borise Johnsona je triumfem demokracie nad nevolenými globalistickými elitami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 16.1.2020 18:12

Mám dojem , že nevolenými elitami pan Bystroň mínil novináře, nejrůznější "analytiky", bankéře i universitní hodnostáře kteří okamžitě po referendu rozjeli dezinformační kampaň. Podle jejich "prognóz" už na tom měla Británie být pomalu hůř než Pákistán. Proč se ti "proevropští" dobráci do té "přátelské" Evropy neodstěhují? Určitě by byli přijati s otevřenou náručí, vždyť jsou snad schopnější než severoafričané, kteří měli údajně němcům vyřešit problémy s nedostatkem pracovních sil i s důchodovým systémem. Nebo snad ne? Ono je totiž docela možné, že po odchodu těch proevropských "pracantů" závislých na grantech a dotacích Anglie docela oddechla.

F. Kusák 5.1.2020 11:46

Jo, souhlasím. také to tak vnímám.

F. Kusák 5.1.2020 11:44

Tady si pište co chcete, my těžko můžeme Britům něco radit. Rozhodli se tak, jak se rozhodli a Vaše řeči na tom nic nezmění, ba ani nikoho nezajímají. Máme své problémy a zájmy a tady je nutné hledat řešení a co největší shodu. A chci zdůraznit, že nějaké elitářské rady nikoho nezajímají. Dobré věci vždy vznikaly, když k tomu byla vhodná atmosféra ve společnosti. A ta mně nyní schází.

R. Klazar 4.1.2020 12:07

Klasická snůška paranoidních blábolů mimo realitu. Statisíce nevolených globálních elit pravidelně běhalo po Londýně a snažilo se zvrátit referendum veřejnou propagací svého názoru. Stovky volených globalistů v britském parlamentu se snažilo zvrátit referendum běžnámi politickými machinacemi a intrikami proti politickým oponentům. ;-D

P. Čech 4.1.2020 9:09

Co musí či nemusí udělat vláda premiéra Johnsona je věcí Britů a jejich královny. Nikomu jinému, ani Vám, do toho nic není. Referendum bylo vyhlášeno a konalo se. Výsledek jasný. Pokud tento výsledek nebude naplněn, nelze konat nové referendum ke stejné otázce. Výsledek referenda totiž znamená vůli většiny britských občanů. Demokratické většiny. velká Británie nyní musí z EU vystoupit. Pokud občané GB časem seznají, že se mýlili, mohou vyhlásit k věci referendum nové. Po čase, nikoliv před naplněním výsledků prvního referenda. O tom to je.

P. Čech 4.1.2020 9:01

Máte pravdu, pane Sobotko, vůbec nikdo nás nespasí. Budeme muset konečně akceptovat tuto objektivní skutečnost a spasit se sami. Spoléhání se na všelijaké "spojence" se nám v dějinách vždy krutě vymstilo. A já se těm "spojencům" vůbec nedivím. Proč by nasazovali své krky pro někoho pro ně cizího, když on sám se vůbec nesnaží svou situaci řešit? Budeme muset prosazovat a hájit všemi možnými prostředky svou politiku a svůj názor bez ohledu na nějaké národní a národnostní hlediska. Musíme se už konečně stát ryze občanským státem, kde je důležité jen občanství a národnosti jsou věcí zcela podružnou Musíme dát všem evropským sousedům ale i nesousedům jasně najevo, že nejsme ochotni se podřizovat jakémukoliv diktátu odkudkoliv a že si do svých vnitřních záležitostí mluvit nenecháme od nikoho, ani od EU.Podobně jako Britové. A jen o tom to všechno je. O vlastní vnitřní i zahraniční politice, o nepodléhání diktátu od kohokoliv, zejména od Němců, Francouzů a Rusů.

V. Sobotka 3.1.2020 17:56

Po zániku Lužických Srbů jsme se stali klínem v německém území a Němci se snaží toho klínu zbavit. Nyní k tomu mají nakročeno opět, protože opět zmohutněli. EU pod vlivem Německa se usnesla, že 2. SV vyvolali rovnocenně Hitler a Stalin. Rusko nemá v Evropě spojence, protože osvobození proměnili na bolševiské područí, což vadí zajména Polákům. A tak Rusko přestává mít sílu na garantování výsledků 2. SV a hradbu před germanizací stř. Evropy. Putin by to i přiznal, protože za to nemůže, ale podrazilo by mu to nohy vnitřně. A tak je stř. Evropa opět nestabilní, čelí hrozbě germanizace za pomoci USA a my v tom opět budeme hrát 4. housle.

V. Sobotka 3.1.2020 16:43

Po většinu dějin jsme byli národem dvounárodním, a to česko - německým. šlecha byla většinou německá, králové rovněž včetně Karla IV. Německá "menšina" byla vždy obrovská a vlastně mocnější, než česká většina. Ošklivě se to zvrtlo za Hitlera a odsun Němců byl historickou nutností. Ale to nechápe úplně celý svět a Němci už vůbec ne. Německé područí tady opět máme a je jen otázka času, kdy se k nám ta menšina zase vrátí, aby nám zase vládla i vnitřně. Mnozí Češi jí v tom budou nápomocni, pozor na ně!

V. Sobotka 3.1.2020 16:33

My to máme s tou národní identitou ještě těžší, dávno jsme neměli českého krále, Masaryk měl mnoho nepřátel a jeho éra trvala jen 20 let. Své krále jsme zásadně zrazovali včetně skvělých kandidátů, např. Záviš z Falkensteina. Jiřík z Poděbrad byl skvělý, ale v době pohusitské z nás měla Evropa velmi silnou kopřivku, pro jeho vizi jednotné Evropy a reformu církve ještě nepřišel čas . A nyní? Politici sice hlásají, že jsme se lépe nikdy neměli, ale lidé ví, že kromě toho také stále upadáme a naše pozice na chvostu Evropy se upevňuje, naděje jsou stále slabší. Nikdo kromě lumpů se s námi nespojí a už vůbec nikdo nás nespasí. To bychom museli být jednotní a hlavně vědět, co v Evropě a na světě chceme. A jen proklamace nic neznamenají, ta jednota se musí projevit i ve volbách a aspoň pár desítek let to musíme prokazovat ve volbách.

P. 266 3.1.2020 16:29

"Jeho volební vítězství se stalo triumfem demokracie nad globalistickými elitami, které se tři roky snažily zmařit výsledky demokratického referenda o brexitu z roku 2016. Johnsonovo vítězství je triumfem demokracie nad nevolenými globalistickými elitami."

Pokud je to triumf demokracie, pak musí Johnsonova vláda vyhlásit druhé referendum, protože pro strany, které ho měly v programu, hlasovalo více než 52 procent voličů.

Nebo tak daleko vaše touha po demokracii nesahá, když vám vadí výsledek?

M. Zikmund 3.1.2020 11:30

Opravdu úsměvný článek. Jaké nevolené elity? Pan Bystroň nemůže volit do europarlamentu? A srovnání s Magnou Chartou je úplně mimo - vůbec se netýkala státní suverenity, ale naopak omezení vnitřní moci panovníka. K diktátu Německa se pak lze kousavě ptát, proč autor v této diktující zemi žije a raději neodejde do svobodné Británie. Ale tam se daří Východoevropanům o dost hůř.

K. Gaman 3.1.2020 10:29

Přesně totéž dělají u nás temné síly, které jsou přesvědčeny, že demokratické volby nic neznamenají a kampaněmi na náměstích a Letenské pláni se snaží za podpory ČT a převážné části tištěných i internetových medií výsledky voleb zvrátit.

K. Nový 3.1.2020 9:32

Jaký je vztah mandelinky bramborové k Brexitu?

K. Nový 3.1.2020 9:29

Argument k věci nemáte?

K. Nový 3.1.2020 9:29

"Nikdy více otroky a vazaly Berlína a Bruselu" - to platí i pro ČR.

J. Vrabec 3.1.2020 7:25

Takhle musí ten AfD hlupák kecat. EU

G. Sazyma 2.1.2020 20:59

V článku ještě chybí zmínka o mandelince bramborové

K. Pavlik 2.1.2020 20:08

Good for them.

Moji znami to popisuji trosku jinak.

Polaci udelali neco podobneho v minulosti. Nemeli dedicneho krale ale pokazde si volili noveho.

Neptejte se jak to dopadlo.