Diskuse k článku

Vandalství na soše maršála Koněva může zasáhnout i americké pomníky

Případně odstraněná socha maršála Koněva se stane svou nepřítomností mnohem trvalejší vzpomínkou na něho. A vzpomínku, jež se neváže na předmět, není možné zlikvidovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jášek 15.9.2019 16:34

Prosím,

kde jsou mé příspěvky?

K. Lana Ing. 8.9.2019 6:39

Dnes je možné vše

Toto je jen začátek. Kdopak jako první zjistí, že Prahu osvobodili Američané v uniformách Rudé armády nebo že atomovky na Japonsko shodili Sověti ..? Nebo třebas i to, že možná Palach byl pomýlen nákupem hořlaviny místo požadované voňavky !

J. Černý 6.9.2019 8:26

To je celkem logické

....

J. Calvera 4.9.2019 8:44

Pomník dějiny nezmění

Zločinec i osvoboditel jimi zůstanou bez ohledu na pomníky. Patříte ke generaci, která pomníky stavěla diktátorům, pak je zase bourala. Nehledě na to, že totalitní režimy mají ve zvyku si zapalovat budovy, házet kameny do výloh, tak proč by si nemohli polít barvou pomník, že? Světlou vyjímkou je odstřelení Gottwalda v Příbrami, to proběhlo regulérně.

J. Černý 6.9.2019 8:27

Re: Pomník dějiny nezmění

Co pomniky Napoleona ve Francii ?

J. Calvera 6.9.2019 13:27

Re: Pomník dějiny nezmění

Ať si Francouzi naloží s pomníkem Napolena po svém. Nebo jim chcete něco poradit?

M. Novanska 3.9.2019 21:57

Obrazoborectví = slabost nové věrchušky

Obrazoborectví je smutným jevem, který obvykle provází nástup nové politické moci (ideologie). Dnes se boří socha maršála Koněva, který osvobodil Prahu a nemalou část Československa, potažmo část Polska, ad. Komunisté bořili sochy Masaryka, Němci zahalili sochu Jana Husa na Staroměstském náměstí, Franta Sauer zbořil Mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Po říjnu 1918 se odstranila socha císaře Františka I. z Krannerovy kašny, byl odstraněn pomník maršála Radetzkého z Malostranského náměstí.

Zákony První republiky zakázaly používání šlechtických titulů a erbů.

Doba se mění. Vrátila se na své místo v kašně socha Františka I., Diskutuje se o obnově Mariánského sloupu, či sochy Radetzkého. Po náměstích stojí desítky soch T.G.M. Jednou se obnoví i sochy těch, kteří byli ve své době přínosem pro naši zem, bez ohledu na to, že všichni velikáni měli své pro a proti. Nikdo není dokonalý.

Dnes jsme v pokorném obdivu vůči každému knízeti, hraběti, .....

P. Novák 3.9.2019 19:26

Zohavit Churchilla?

Připomínám, že Churchill odklonil pšenici do Bengálska a kvůli tomu zemřeli 4 miliony lidí. Bude jeho socha zohavena?

J. Konečný 3.9.2019 12:16

Rasista Wilson

Dovolil bych si v této souvislosti upozornit na pomník amerického prezidenta Wilsona před hlavním pražským vlakovým nádražím. Ten pán byl, mimo jiné a krom dalšího, nezpochybnitelný rasista, stoupenec rasové segregace. O černoších mluvil s pohrdáním a opovržením. Někdo by ho možná také chtěl polít barvou. Tentokrát - asi - bílou.

S. Tomáš 3.9.2019 9:45

Dobré

Je to tak, jak to má být, hlavně že je o čem psát a články jdou na odbyt