Diskuse k článku

Tragédie v Sydney a ideologické klapky na rozumu

Šéf íránské policie po prosincovém únosu v Sydney prohlásil, že australskou policii na kriminální minulost pachatele včas upozornili. Bude na australské vládě, aby vyhodnotila, zda její složky odvedly dobrou práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 13.1.2015 17:25

Plukovník taky nechránil Evropu před přílivem Libyjců,

ale lidí zpoza Sahary - zejména Sahelanů. Pozoruhodné v souvislosti se současným blázněním kolem Charlie Hebdo je také to, že Libye byla jednou z mála, pokud ne vůbec jedinou muslimskou zemí, kde protesty proti karikaturám z Jyllands Posten byly utnuty v začátcích - ovšem jejich organizátoři byli během revoluce podpořené Západem propuštěni z vězení a Kaddáfímu to vrátili.

A někteří se odvděčili i Američanům. Onen ambassador zlynčovaný v Benghazi původně působil jako styčný důstojník dodávající protikaddáfíovským džihádistům informace a zbraně od CIA...

J. Křivan 10.1.2015 10:16

Re: Pro příklad, jak se to dělá,

Pane Podšere i část našeho bohatství je výsledek systému, který chudobu neodpouští. Proto vzdát se včas části svého bohatství je nesystémové řešení, které můžeme tisicekrát nabízet a bez radikální změny v našem myšlení je to stále jen +nula. Definovat radikální řešení neumím, jenom vím, že se nám určitě nebude líbit.

A. Podšer 10.1.2015 2:55

Re: Pro příklad, jak se to dělá,

...em lépe než dříve za vlády Talibánu, respektive baasistů, jen mít možnost poznat její přednosti a výhody. Za těchto okolností, pod naší úplnou kontrolou, by snad mělo smysl dělit se o naše bohatství. Jakkoliv jinak se jedná o mrhání prostředky (příkladem budiž naprosto neefektivní finanční podpora palestinské samosprávy).

A. Podšer 10.1.2015 2:54

Pro příklad, jak se to dělá,

nemusíme chodit daleko. Válkou ještě nedávno rozvrácené Čečensko se díky štědré, inteligentně poskytované pomoci z nejmenovaných federálních fondů během desetiletí proměnilo v zemi, kde se lidé mají tak dobře, že dokonce necítí potřebu organizovat jakoukoliv opozici proti své vládě (vládci), natož aby cítili potřebu exodu. S plukovníkem to bylo stejné, úplatky za to, že neotevře stavidla, ačkoliv proč by zemi k žití, jakou Libye před rozvratem nepochybně byla, vůbec někoho napadlo opouštět. Hlad po našem bohatství je takový, že si jednoduše budeme muset nějaké své diktátory v chudých zemích držet a uplácet je, aby utínali ruce těch, co se po něm natahují. Nebo - těžší cesta - vytrvale vyvážet naši představu fungování světa - metodou biče a cukru - dokud prostě to zkostnatělé zvířecí uvažování a středověký výklad světa a pořádků nezlomíme. Nemalá část Afghánců nebo Iráčanů by byla ochotná přistoupit na vnucená importovaná pravidla demokracie a rozhodně by se měli pod demokratickým satan

M. Hrubý 9.1.2015 11:20

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

To by mě taky zajímalo.

Jan111 8.1.2015 18:13

Výborný článok

Väčšina Vašich článkov je dobrých, no týmto ste prekonali sám seba.

S. Cerman 8.1.2015 17:21

Pane Skřivánku díky.

Znáte to : štěstí? smůla? Kdo ví?

J. Křivan 8.1.2015 17:16

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

Pane Cermane, Obama taky dostal Nobelovu cenu, jako bianco šek. Tím, že jí přijal u mne skončil.

S. Cerman 8.1.2015 15:22

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

Bohužel rozpuštěním irácké armády a necháním popravit Saddáma jsme Iráku moc nepomohli. Teď je většina těch vojáků v ISIL.

M. Hrubý 8.1.2015 13:18

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

Tak nevím, v prvním příspěvku píšete, že jim máme pomoci, a teď něco, co spíše znamená, že nemáme. Tak si to nějak ujasněte.

Tatana 8.1.2015 12:54

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

Fajn, a co Vy osobně děláte proti bezdomovectví?

S. Cerman 8.1.2015 11:16

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

Afghánistánu, Libyi, Iráku, Sýrii , Somálsku, Ukrajině jsme opravdu pomohli. Zlatý Kaddáfí i když byl v mládí terorista, v stáří by se s ním dalo jednat, Arafat byl v mládí také terorista a dostal Nobelovu cenu míru. Ona ta naše Euroatlantická společnost má ty hodnoty také dosti popletené. A kolik velkých západních konzervativců bylo v mládí levičáky.

Jiri Janecek 8.1.2015 11:06

Nevim...

...onehdy jsem tu cetl clanek o novych leaderech anglosaskeho sveta a Tony Abbot v nem byl licen celkem pozitivne. Nechapu, jak se mohla stat takova bota...

M. Hrubý 8.1.2015 10:49

Re: Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

O to, aby se ve "zdrojových zemích" lépe žilo, se musejí postarat především jejich obyvatelé. My jim pouze můžeme (a měli bychom) pomoci.

J. Tínek 8.1.2015 10:46

Re: Pokračování

A Šabatová jakbysmet.

J. Tínek 8.1.2015 10:44

Ten poslední odstavec evokuje

ve mně období před cca 15 lety, kdy prý některé SW firmy začaly vypouštět do internetu viry, a vzápětí začaly nabízet antivirové programy. Nevím, co je na tom pravda, ať si každý udělá obrázek sám podle svých zkušeností. Někdy to strašení zůstává jen v rovině mediální, to se pak dobře prodávají různé vakcíny, léky, přípravky. A v politice to bude nejspíše obdobné.

J. Křivan 8.1.2015 10:02

Platí stále sytý hladovému nevěří

Dnes je možno doplnit další kapitolu z Francie, opět pod otazníky. Jak je možné za podezřelého uvést člověka, který byl nejspíš lehce dohledatelný a navíc má podle zveřejněných informací alibi více osob.. Z tohoto pohledu je titulek v LN "Francouzská policie pořádá hon na atentátníky, dva stále unikají" více než zavádějící žumpa a naprosto neodpovídá již známým faktům. Samozřejmě vzniká otázka na francouzskou policii, jak je to s těma dvěma, možná mají taky alibi.

Tatana 8.1.2015 9:25

Re: Pokračování

Přidávám se k poděkování.

Nesmíme zapomínat na vraha, občana USA, který u nás vyvraždil celou rodinu a utekl do USA, a ty jej ještě stále nevydaly českým soudům. Stejně se zachovaly i před cca 40-ti lety, kdy byla zavražděna neteř Pavla Kohouta, takže změna režimu na jejich chování nic nezměnila.

S. Cerman 8.1.2015 6:58

Pokračování

. Všichni pravičáci i levičáci uvědomte si že případný teroristický čin na našem území / a modlím se za to aby nebyl/ spláchne tradiční politiky a tradiční politiku do záchodové mísy. Ať si to laskavě pan Fiala, Kalousek , Benda , Schwarzenberg, Černochová Sobotka, Zaorálek, Bělobrádek, Jurečka , Filip , Babiš i Faltýnek uvědomí. Uvědomujete si kdo na tom vydělá???

S. Cerman 8.1.2015 6:56

Nesmírně Vám pane Schneidře děkuji

za tento článek. Jste jediný novinář kdo se na problém terorismu dívá reálně. První předpoklad omezení terorismu jste napsal jasně: chtějí-li se země „prvního světa“ efektivně vyvarovat přistěhovaleckých tsunami, musejí se postarat o to, aby se ve zdrojových zemích dalo lépe žít. To znamená méně z nich kořistit, a uloupnout něco z toho svého koláče bohatství a inteligentně ho přesunout do cílových zemí, tedy ku prospěchu obyvatelstva, a ne k rozkradení. Nepodaří-li se to, přijdou si pro ten kus bohatství běženci sami, a nepomohou sebedrastičtější zábrany.

Druhý bod bezpečnostní a zpravodajské služby si musí uvědomit že vyspělý svět je na jedné lodi a přestat si hrát ideologické hry. A teď to hlavní Sobotka a Chovanec se musí začít chovat zodpovědně nelakovat naše obyvatele že nám žádné nebezpečí nehrozí a brát vážně varování BIS. Všichni pravičáci i levičáci uvědomte si že případný teroristický čin na našem území / a modlím se za to aby nebyl/ spláchne tradiční politiky a tradiční p

V. Novák 7.1.2015 14:36

Já byl přesvědčen, že Čalabí byl jako double

agent podstavený nebo zverbovaný Íránem prokazatelně odhalen...