Diskuse k článku

Středovýchodní Evropa by neměla zase posloužit západním zájmům

Původním cílem Iniciativy tří moří, neboli Mezimoří, sdružující dvanáct států včetně Česka je spolupráce v energetice. Návrh amerického politologa George Friedmana, jak by se měla vyvíjet, by jim však přinesl větší ohrožení ze strany Ruska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Ludvík 23.7.2017 5:55

Geografický dotaz

Mám dotaz: Vídeň leží od Prahy na východ či na západ? Ruské dělení Evropy je pro nás nebezpečné, a proto nepřijatelné. Ludvík

J. Novotný 22.7.2017 18:20

Opet brilantni Robejsek. Nejlepsi mozek v Cesku. Chtel bych ho za prezidenta.

A. Reček 24.7.2017 18:17

Re:

Autor brilantní je, ale jen v uvozovkách. Nynější iniciativa Polska, Pobaltských států, Maďarska a Rumunska ohledně onoho trojmoří je naprosto správná a vychází ze zkušenosti nynějšího chování Moskvy za Putinova šéfování.

V. Novák 1.8.2017 19:05

Ta iniciativa, zejména Polska, je hloupá.

Pobaltí není schopno se ubránit ani den, navíc vymírá a ekonomicky má oubytě. Celé Pobaltí, jednotlivé země netřeba odlišovat.

Polsko vždy "scalo výše než dosáhne", jak by řekli naši renesanční předkové. Vždy mělo větší plány než schopnosti a možnosti. Varšavské povstání, jehož výročí připadá na dnešek je drasickým příkladem.

Maďaři si pod Orbánem dělají co chtějí a hlavně to, co je výhodné pro ně - třeba dostavba JE Paks zadané bez výběrového řízení Rosatomu. Rozumné, ale moc to na "hráz proti Rusku" nevypadá...

Rumunsko? Máme zkušenosti se spolehlivostí Rumunska jako spojence.

A Bulharsko - to je už vůbec směšné. Bulhaři se jen třesou, až jim EU povolí participovat na ruském South Streamu nebo Turkish Streamu, jsou ekonomicky i energeticky na hrnci.