Diskuse k článku

Stát smí zakazovat, ale ne přikazovat. I v případě očkování

Na článek Davida Černého Očkování by mělo být ve společnosti povinné. Bez výjimek zareagoval Roman Joch. Dle něho Černý zasadil tvrdou ránu individuální svobodě a svobodné společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Miles 21.10.2019 14:46

Při očkování je důležité kdo očkovací látky vyrábí pokud to byl Pasteurův ústav v Paříži tak to nebyl problém. Pokus je to ČÍNA tak nevíme kde jsme a chápu většinu odpovědných lékařů že radši očkování nedoporučují.Na lékařském kongresu ani hygienici necěděli kdo očkovací látky toho kterého typu vyrábí.Tak risiko je na rodičích.!!!!!! MUDr Miloslav Zvonař

J. Nový 17.10.2019 7:16

A další - povinné revize, povinné pojištění motorového vozidla, povinné technické kontroly, atd.

To nejsou milý autore zákazy, ale příkazy. To vám moc nevyšlo, co? ;-D

J. Nový 17.10.2019 7:14

"Stát smí zakazovat, ale ne přikazovat."

.

To je samozřejmě nesmysl. První co vás musí napadnout je povinná školní docházka, zavedená už za Marie Terezie a fungující snad ve všech civilizovaných státech. Ta je "přikázaná" a ne "zakázaná". A to je snad špatně?! ;-D

O. Prokop 16.10.2019 16:35

Dobře. Ale v případě onemocnění by neočkovaný, resp. rodiče neočkovaného dítěte měli platit léčení svoje a dalších nakažených ze svého. Tak já chápu svobodného rozhodnutí nedat se očkovat. Pak ať berou svoje rozhodnutí na zodpovědnost za své zdraví. A ne pak žádat stát,( pojišťovny), aby to léčení platil on.

D. Bartušek 16.10.2019 13:32

Skoda, ze si autor neprecetl lepe clanek, na ktery reagoval a neargumentoval proti jeho tezim. Misto toho zde popisuje spoustu naprosto nesouvisejicich prikladu, se kterymi by nejspise nesouhlasil ani autor prvniho clanku.

Svuj nazor, ze stat nesmi nic prikazovat, jen zakazovat, sam popre nekolika priklady a bude urcite spousta dalsich. Ve vztahu k ockovani to tedy neni relevantni.

Pokud vadi forma prikazu, muze se udelat zakon, ktery zakaze deti nenaockovat.

J. Tachovsky 16.10.2019 10:06

OK stat nema pravo prikazat ockovani, ale ma pravo sankcionovat obecne ohrozeni, kterym neockovani je.

A ze stat nesmi prkazovat je psano kde ? Stat porad neco prikazuje. Danove priznani, revize kotlu, STK atd atd atd

I. Polák 16.10.2019 9:28

Takhle jednoduché to není. Pan Joch má samozřejmě pravdu, ale pokud jde o technickou stránku věci - Jaký rozdíl je mezi donucením k očkování a takovými sankcemi pro neočkované, typu zákaz používání veřejné dopravy(?) - BTW, právě to dělají v Číně - že dotyčné k očkování donutí?

Ten rozdíl tu je, ale je to na vážení na laboratorních vahách.

P. Čech 16.10.2019 8:08

V zájmu obecné a nezpochybnitelné ochrany zdraví populace by měl stát mít právo rozhodovat a i přikazovat. Pokud totiž něčí debilita ohrožuje zdraví populace, je nutno dotyčného přinutit. Tito lidé by si totiž měli uvědomit rozdíl mezi absolutní svobodou a demokracií. Absolutní svoboda totiž znamená anarchii.