Diskuse k článku

Stane se z Deutsche Bank nová Lehman Brothers?

Pokud se největší německá banka dostane do problémů, tato lavina pravděpodobně s sebou strhne půl světa. Přímá státní pomoc by však pro Německo znamenala obrovskou ostudu a ztrátu reputace. Nemluvě o tom, kdyby německá vláda kývla na provokativní nabídku poradce prezidenta Erdogana, že by akcie Deutsche Bank nakoupil turecký stát...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. 1 8.10.2016 13:50

A co takhle zdanit Apple a Google zpětně. Stačí v Německu

Byla by to banalita, 19% DPH a daň z přijmu z tržeb, které provedli v Německu, ale prakticky byly bez DPH vyvezeny ven. A tak dál. A bude tu holt další skoro bankrot Apple za posledních 30 let. Stejně k tomu dojde, jako ke zdanění mezibankovních transakcí.

J. Křivan 7.10.2016 16:45

Možná mne někdo poučí

Tak gigant Apple má účtech více než 250 miliard dolarů, což je více hotovosti než má k dispozici vláda USA. To drží tu hotovost v jakých nominálních bankovkách.

J. Ráž 7.10.2016 11:34

Akcie DB jsou volně obchodovatelné

Takže když je bude kupovat Turecko nebo Čína, může německá vláda těžko ovlivnit. Moc bych se divil, kdyby Číňané prostřednictvím nějakých svých fondů potichuu už akcie DB nekupovali. Jak jinak si lze vysvětlit, že ráno mají hodnotu 9.75Euro a večer 11,2Euro a za dva dny už zase spadnou pod 10Euro a tak dokola. Někdo kupuje. Tiše a nenápadně.

6.10.2016 19:46

hlavně naznačit že v pozadí jsou ty zlé USA

Jako obvykle, pan Léko považuje zřejmě za svojí povinnost naznačit že za vším špatným stojí USA.

I když i ze samotných faktů v článku jasně vyplývá, že za problémy si mohou němečtí banksteři sami a že pokuta čtrnáct miliard dolarů za podvody je pakatelem ve srovnání s celkovým mankem co špičkově placení, německou vládou dosazovaní, banksteři udělali.

P. Götze 7.10.2016 12:37

Ja v tom clanku teda zle USA necitim. Jestli ono prani neni otcem myslenky vasi.