Diskuse k článku

Silvestrovská noc v Kolíně nad Rýnem: Masové násilí na ženách

Podle policie se během silvestrovské noci zhruba tisíc mladých mužů „ze severoafrické nebo arabské oblasti“ u hlavního nádraží v německém Kolíně nad Rýnem dopouštělo násilností na ženách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Poděbradský

válka

Policie prakticky nezasahovala, násilníky nezatýkala, když se občas pokusila je „legitimovat“, smáli se jí „nadlidé“ do očí: Pozvala je přece „Mutti“ Merkelová, jsou jejími hosty, mají právo na cokoli. Pozdější výmluvy, že policistů bylo málo, že s ničím takovým nepočítali a tak dále, se brzy ukázaly jako směšné. Přímo z policejních řad jsme se dozvěděli, že pořádkové síly nezasahovaly, protože takové bylo „politické zadání“: Vetřelci jsou prostě nedotknutelní. Ilustrovala to také snaha politických lídrů tento koordinovaný celoevropský „útok na ženy“ utajit před veřejností. Kdyby neexistovala svobodná internetová média, asi by se to podařilo.

0/0
12.1.2016 8:32
Foto

Kocour Mesie

Kocouří pohled

Je zajímavé sledovat jiné úhly pohledu - např. pana Mitrofanova, nebo pana Pehe. Příkladné bylo stanovisko poradce pánů Špidly a Zaorálka pana Jelínka. Skutečně hezké. Jistě nás obohatí názor pana Šonky - jinak experta na Německo!

Zábavné je jak při hlubším rozboru co že se tam vlastně stalo - jak se používá výklad s tanečníky maskujícími pouliční kapsářství. Údajně obklopí svou vyhlédnutou oběť a začnou tančit - během posledních pěti dnů jsem z oficiálních zdrojů slyšel téměř vyčerpávajicí popis této "cover version" hned několikrát. Jeden z mála kdo se nebál to popsat je Klaus ml..

Kde se vzala - tu se vzala - primo z Kölnu česká dívčina a ta přinesla zklidnění celého fenoménu - Květuše Vincencová, podniková advokátka v central. Tedy to jsem si oddychl, vše je jasné - byla to jenom hysterie jak praví Květuše v článku v Lidovkách.Už jsem se chtěl optat pana Prouzy - ale netřeba. Situace se zkonsolidovala. Skoda že v tom Německu nemáme takovou zpravodajskou "Kapazität" jako je třeba pak Karas z Uk

0/0
11.1.2016 15:09

J. Schneider

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Německé noviny jsou "politicky korektní", útoky na ubytovny odrážejí skutečný stav. 600 není malé číslo, jestli jsi to nestřelil od boku.

A navíc jsem psal o "polo-hysterii".

0/0
7.1.2016 19:14

J. Schneider

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Je komické něco odvysvětlovat poukazem na "konspirační teorii". To je nesmyslné a bezobsažné klišé. To není můj nápad, že se nic nestalo, to je počáteční stav, naprosto reálný. Bod nula.

Pak se něco buď stalo, nebo nestalo. Jestli ano, je třeba to dokázat. Možná netušíš, kolik trestních oznámení je vykonstruovaných! V tomto případě je jejich výskyt docela pravděpodobný, protože stačí si natrhnout oděv a nahlásit napadení, protože bez průkazných kamerových záznamů (zajímavé bude, jestli byla napadení hlášena i z míst, pokrytých kamerami) je popis "pachatele" tak vágní, že oznamovatel neriskuje ani stíhání za křivé nařčení. Čili vyloučit se to nedá.

Druhá je varianta, že se to stalo "spontánně", a byli to "opilí muslimové". Nu, kdo tomu chce věřit, ať věří. Není to ovšem důkaz, ačkoliv to není vyloučené.

Třetí varianta je, že se to stalo,ale nikoliv spontánně. K tomu by museli být usvědčeni pachatelé, kteří by se pak rozpovídali. Ani to není vyloučené.

Německé noviny jsou "politicky korektní", útok

0/0
7.1.2016 19:14
Foto

Vladimir.Meier

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Bohužel je tomu opravdu tak. Němci jsou dost vysazení na ochranu osobních dat (stačí se podívat na StreetView - celá EU je modrá, jen z Německa a Rakouska skoro nic). Na http://www.sueddeutsche.de/panorama/uebergriffe-in-koeln-die-lage-war-definitiv-nicht-zu-haendeln-1.2807916 se píše: "Jsme (policie) zcela odkázáni na kamery železnice a soukromých firem a hotelů. Hustota kamer v každé filiále Lidlu je větší než v Severním Porýní-Vestfálsku." A nádražní kamery samozřejmě ukazují hlavně nádraží a ne náměstí před ním.

0/0
7.1.2016 18:30

J. Poděbradský

obráceně

Jak by vypadaly články v totalitních novinách a televizi EU kdyby bylo napadeno 100 parazitu??

0/0
7.1.2016 15:39
Foto

Vladimir.Meier

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Honzo, nějak mícháš hodně věcí dohoromady. Tvůj nápad, že se to třeba vůbec nestalo, je konspirační teorie. Předpokládá, že se našlo 150+ lidí, které konspirátoři přemluvili, aby na policii vypověděli něco, co se nestalo. Moje konspirační teorie je mnohem jednodušší, protože ta jen předpokládá, že se to opravdu stalo, ale bylo to konspirátory vyprovokované, na to by stačilo i mnohem míň zasvěcených. Že většina těch mladých mužů byla opilá, si můžeš všude přečíst (hm, ano, možá si to taky vymysleli). Na těch 600+ útoků proti ubytovnám stačí 600+ lidí, to se snad opravdu nedá nazvat masová hysterie. Kdo si přečte německé noviny a podívá na německou televizi, tak může vidět, že tem doposud žádná hysterie nepanovala, to spíš u nás. Ale možná se to teď změní...

0/0
7.1.2016 14:45

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

distanc na délku paže.

0/0
7.1.2016 7:31

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Německá policie je demoralizovaná právě tím, že je neoficiálně instruována co vidět smí a co ne. To bude nejspíš ten pravý důvod proč nezasáhla. Zkrátka se právem obávala, že pokud pár ožralým migrantům obtěžujících a okrádajících slušné občany nasadí klepeta, posadí do antonu a nedej bože nějakého agresivního přetáhnou obuškem, tak ta odporná bába, kolínská starostka spustí veliký řev o tom jak brutální policie bezdůvodně mlátí ubohé oběti válečného konfliktu v Sýrii. V tomto případě by se určitě veřejnosti horlivě netvrdilo, že ty čmoudi nejsou ti noví, ale čmoudi "starousedlíci". Pokud podání trestních oznámení okradenými ženami bylo hromadně organizováno, tak to podle vaší teorie vyjde najevo stejně jako nabádání ožralých mohamedánů k provokační akci. A jen na okraj, vámi jen tak lehce (a zcela určitě výhradně teoreticky ) nadhozená možnost hromadného organizování podání trestních oznámení je stejná hnusota jako rada již zmíněné fanatické báby ve funkci starostky Kolína dodržovat d

0/0
7.1.2016 7:29

J. Schneider

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

To je komické! Nevím, co to má společného s konspirační teorií, z kteréhožto nadužívaného pojmu se stává bezobsažné klišé. Nicméně, kdyby to, co píšeš, někdo měl za vyšetřovací hypotézu, zřejmě by mezi tím množstvím lehce našel někoho, kdo by se rozpovídal. Konspirační praxe je úspěšná, když je minimum zasvěcených. Tento ztřeštěný nápad, najmout neprověřené lidi a sdělit jim něco, o čem by neměli mluvit, je ozdoben ideou, dát muslimům napít. No, někteří by se napili, jiní by dotyčnému provokujícímu konspirátorovi rozbili hubu. - Jestli není v Německu protimigrantská hysterie, z čeho pramení vzrůstající počty útoků proti ubytovnám apod.? Z přátelství to asi není ... A že o tom nepíší desítky článků - to přece není žádný argument!

0/0
6.1.2016 21:51
Foto

Vladimir.Meier

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Originální nápad. Přečetl jsem desítky článků o tom, co se tam stalo, ale ani jeden to nezpochybňoval. Je jistě zvláštní, že (zatím) není k dispozici žádné video, kde by těch 1000 mužů bylo vidět, aspoň jak tam někde stojí. Na druhé straně je víc než 150 trestních oznámení z několika německých měst - když už bych chtěl vytvořit konspirační teorii, tak by asi bylo mnohem jednodušší vzít zástup Arabů, dát jim nějaké peníze, dát jim napít, přivést je na náměstí a říct jim, že dnes v noci se všechno smí, další by šlo samo. V Německu jak známo není žádná veřejná hysterie proti uprchlíkům, většina Němců je (zatím) pro, takže nevidím, co by mělo být na pováženou.

0/0
6.1.2016 18:12

J. Poděbradský

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

situace nazrává do stavu, kdy se už nebude nikdo ptát jestli to bylo či nebylo organizované !! Tento měsíc se začne v Německu střílet !

0/0
6.1.2016 17:54

J. Václav 261

Re: Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Nevěřím tomu, ře v Kolině n./R. nemají kamery u nádraží. Všechno je to nejak zmanipulované, i když o násilí nepochybuji.

0/0
6.1.2016 13:29

J. Schneider

Advocatus diaboli: Stalo se to vůbec?

Tak policie tam byla a nic neviděla. V první fázi je třeba prověřit, zda měla co vidět. Podání trestního oznámení totiž není ještě důkazem, že se trestný čin stal. A jde-li takové množství trestních oznámení "po srsti" veřejné polo-hysterii, je to už docela na pováženou.

Navíc tak rozdílná a vzájemně nesouladná "svědectví" přinejmenším zpochybňují tezi o hromadně zorganizovaném násilí. Navíc lze jistě soudit, že zpravodajské a bezpečnostní instituce budují usilovně mezi migranty svou agenturu. Budují ji i mezi militantními odpůrci migrace? Nelze totiž vyloučit možnost, že naopak podání trestních oznámení bylo hromadně organizováno.

Ono se sice na závěr nic nevyšetří, protože to objektivně není snadné, zvláště u skutků, které se třeba ani nestaly - ale mediální odér bude zatemňoval lidské mysli.

Toto je první varianta, kterou je třeba zvážit. Ty ostatní samozřejmě také, ale tato možnost mi v článku výrazně chybí, zejména proto, že tam pro ni jsou náznaky.

0/0
6.1.2016 12:09