Diskuse k článku

SCHNEIDER: Kauza Rath jako podnětný judikát

Aby skutečnosti o trestné činnosti v kauze Davida Ratha mohly být využity jako důkaz před soudem, nebo aspoň jako informace k procesně využitelným důkazům, bylo by nutné vyřešit nezákonný postup při jejich pořízení kárným řízením proti soudci. Tím by nastala rovnováha zákonnosti a spravedlnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Kluzák 14.6.2017 17:18

Tentokrát Schneider blábolí

I když předchozí příspěvky pana Schneidera byly vemi zajímavé, tentokrát - zřejmě ve spěchu - předložil text který je nesrozumitelný blábol - co vlastně k těm odposlechům chtěl pan Schneider říci?

J. Schneider 14.6.2017 18:01

Re: Tentokrát Schneider blábolí

Možná blábolím, možná máte potíže s gramotností. Takže speciálně pro vás polopaticky: zákon vyžaduje, aby u každé žádosti o odposlech byl uveden konkrétní §, protože ne kvůli všem trestným činům lze podle zákona odposlech povolit. A Vrchní soud napsal, že v případě jednoho soudu tomu tak v polovině případů (!) nebylo.

Což je téměř poplašná zpráva (pak by bylo možno třeba žádat odposlech na Kluzáka, když má takové řeči - ono se již na něj něco najde; a kdyby se skutečně "něco" našlo, byl by tím nelegální odposlech "legalizován"... to si pište, že by se i na vás něco našlo ... takže já se zde peru i za vás a vy jste ke mně nespravedlivý!)

A já žádám vysvětlit, zda tomu tak opravdu bylo, anebo zda se Vrchní soud mýlí. Každopádně tu je naprosto zásadní rozpor. Tak co, ném/tudum?

S. Cerman 15.6.2017 7:52

Dík pane Schneidře

Říkáte to zcela přesně pane Schneidře . Z odposlechů se stal i dobrý byznys, jejich úniky.