SCHNEIDER: Jak sociální demokracie s úsměvem vyhlásila válku

Co a jak sděluje billboard vyhlašující VÁLKU levné práci, vedle nějž je rozesmátý Lubomír Zaorálek? Takže se válka nevyhlašuje, ale je to jen pubertální bžunda? Nebo se něco vyhlašuje, ale není to válka, jsou to pouze slova? Nebo co?

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a jeho WikiLeaks. foto: Ilustrace Richard CortésČeská pozice

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a jeho WikiLeaks.

Jel jsem autem a najednou na mne juknul billboard a na něm velké slovo VÁLKU! A vedle chlapecky nevinně rozesmátá tvář Lubomíra Zaorálka. Přestal jsem se mžitkově v rozporu s předpisy plně věnovat řízení. Bude tam ještě „mým národům“, nebo něco na ten způsob? „Vyhlašujeme VÁLKU levné práci,“ přečetl jsem si s dvojnásobnou úlevou. Zůstal jsem živ, neboť jsem nezpůsobil dopravní kolizi, a možná ještě chvíli živ i zůstanu, neboť (zatím) nešlo o vyhlášení války.

Je divná tato pakultura vzkazů formátu krátkých zpráv (SMS, Twitter). To zase nějací zaručení experti radí bezradným politikům, co a jak před volbami. Vláda se o nás stará jako o vlastní, billboardy kolem dálnic správně bourá, ale pak uprostřed města takový šok!

Zadumání přemýšlivého politika

Nelíbí se nám nízké výdělky pracujících, zadumal se zřejmě přemýšlivý politik, když mu došlo, že není na světě sám, aniž by mu však došlo, že to právě jeho strana s tím už dávno měla něco dělat. Okouzlen vlastní lidumilností, rozhodl se ještě ke všemu o tento jasnozřivý poznatek podělit s voliči.

Nelíbí se nám nízké výdělky pracujících, zadumal se zřejmě přemýšlivý politik, když mu došlo, že není na světě sám, aniž by mu však došlo, že to právě jeho strana s tím už dávno měla něco dělat

Ale to se vám každý vysměje, když to řeknete takhle, oponoval mu možná nějaký mediální expert, který již prohrál mnohé volby, ale má stále mnoho nevyzkoušených nápadů. Musí to mít břink a ráz, musí to třísknout do očí, rozrazit mysl, utkvět v paměti! Musí to být, řečeno rozhodně a jasně, – a s milým úsměvem! A výsledek?

Já pak jedu proti takovému billboardu a skoro vybourám. Co a jak se mi sděluje? Vyhlašuje se tu VÁLKA, a přitom ten chlapecký obličej vedle toho strašného slova se směje? Takže se ta válka nevyhlašuje, je to jen taková pubertální bžunda? Nebo se něco vyhlašuje, ale není to válka, jsou to jen taková slova? Nebo co? Nota bene, válka levné práci? Jak se válčí s levnou prací? Nicneděláním a pak obranou útokem?

Je to na voličích

To by začínalo dávat smysl, u politiků. Redukce počtu zákonů jsme se od nich nedočkali! Zato se pletou do činnosti orgánů činných v trestním řízení, soudů i exekutivy! Všeználkové vyšetřují, radí, usnášejí se důležitě, kdo prý lhal – a pak jim zatrne: volby přede dveřmi!

Lubomír Zaorálek kdysi cíleně vyhledával oponentní a rozdílná stanoviska. Ta doba je zřejmě definitivně pryč, když to takto dopadlo. Na voličích bude, jak dlouho se nechají vláčet těmito pubertálními půtkami.

Moudrost jim chybí, ale hloupí nejsou. Leckteří tuší, že značná část z nich by byla zadarmo drahá! Co takhle zahájit ofenzivně, vyhlásit válku levné práci? Lubomír Zaorálek kdysi cíleně vyhledával oponentní a rozdílná stanoviska. Ta doba je zřejmě definitivně pryč, když to takto dopadlo.

Na voličích bude, jak dlouho se nechají vláčet těmito pubertálními půtkami, které mají bohužel své paralely i v globálním měřítku. Neustálé a agresivní osočování, žalování, lhaní, ale když přijde na věc, kdepak máš prostořeký žáčku vlastní žákovskou knížku, abychom se podívali tobě na zoubek? Zapomněl jsi ji doma, prostě není, pejsek ji roztrhal, voda odnesla, voli ji vypili?

Co se mne týče, mám již dost těchto nedospělých móresů, nota bene pronášených notně ublíženeckými až ukňouranými hlásky! A jestli se laskavému čtenáři nějaký takový utrápenec při čtení poslední věty živě vybavil v paměti, není to moje vina! Já chci volit důstojně, důstojnou stranu s důstojným projevem a programem! Najdu ji?

Počet příspěvků: 4, poslední 22.9.2017 06:12 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.