Diskuse k článku

SCHNEIDER: Chvályhodná BIS

Dle BIS je ve školních osnovách cítit silný vliv Ruska a výklad dějin je poplatný sovětskému vzoru. Jan Schneider sdělení BIS odmítá a poukazuje na jednostrannost výuky moderních dějin – jenže naopak, než tvrdí ve své zprávě zpravodajci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

“Objektivita” pana Jana Schneidera

Tak se nám pan Jan Schneider po čase zase ozval a je nutno konstatovat, že opět nezklamal! Každopádně je naprosto konzistentní ve svém postoji na té (jeho) “správné” straně barikády. Pan Jan Schneider ve svém článku sice cudně zmiňuje Molotov- Ribbentrop pakt, zapomíná ale dodat, že proti všem těm údajným pochybením ve výčtu dějinných událostí, které uvádí, byl onen ostudný pakt mezi dvěma agresivními mocnostmi té doby opravdu mostrózní záležitostí.

Jinak by se dalo panu Janu Schneiderovi pomoci, tak trochu přiživit tu jeho “objektivitu”. Dala by se tu třeba uvést agrese Sovětů proti malému Finsku v roce 1939, dále také masivní technická pomoc USA Sovětům během Druhé světové války, nebo záměrné vyhladovění Varšavského povstání proti Němcům ze strany Sovětů v roce 1944. Dala by se tu samozřejmě také uvést i plošné vyhlazení sovětské armádní elity Stalinem v předvečer Druhé světové války. Také masivní nasazení ukořistěných československých zbraní Wehrmachtem při přepadení Sovětského svazu v

0/0
24.1.2019 11:15

Re: “Objektivita” pana Jana Schneidera

roce 1941 (v naší zemi naprosté tabu-téma).

A daly by se zmínit i takové “okrajové” události, jako protiprávní odvlečení celé řady československých (!) občanů ruského původu do sovětských gulagů po skončení války (pan Schneider by se tu mohl informovat třeba u pan Petra Nárožného, jehož otec po válce zmizel v sovětském gulagu). Zakomponovat do učebnic dějepisu by se jistě dala i anexe Podkarpatské Ukrajiny v létech 1945/46 a její analýza.

No a konečně by se daly zmínit i celé dějiny sovětských gulagů, ve kterých zahynulo milióny nevinných lidí.

Obávám se jen, že na to vše “objektivita” pana Jana Schneidera prostě nedosáhne!

0/0
24.1.2019 11:32

J. Schneider

Jste gramotný?

Kdybyste byl, jistě byste si přečetl a pochopil mé uvítání různých informací o Sovětském svazu - napsal jsem ale, že v tom není chyba, ale že chyba je jenom v té jednostranné informovanosti. Na to vaše gramotnost asi nestačí, protože jinak byste jistě mohl uvést jak sovětské plenění Německa, tak i rozsáhlé těsně poválečné loupení nacisty nakradeného umění a jeho zasílání diplomatickou poštou zejména do Spojených států (kde se najednou objevují obrazy celosvětově hledané). Na jednu stranu se mluví o vojenském významu německo-sovětské smlouvy (Rapallo 1922), ale nemluví se o masivních amerických investicích do německého průmyslu a o zbohatnutí mnoha amerických firem na obchodu s nacisty po celou válku (což není možno vyčíst sovětské straně). Na konci války bylo na americkém ministerstvu financí 3.000 vyšetřovatelů, kteří se zabývali porušením zákona o zákazu obchodu s nepřítelem americkými firmami, zatímco američtí vojáci rukovali k boji proti témuž nepříteli!

0/0
24.1.2019 12:35

Re: Jste gramotný?

Pan Jan Schneider používá vždy svého oblíbeného triku, vyčítá svým oponentům, že se nezabývají jeho argumenty a sám přitom argumenty svých oponentů vůbec nezohledňuje! Samozřejmě je možno nalézt pro každou dějinnou událost spoustu argumentů na jakékoliv straně, důležitá je ale prece jejich vyváženost . Pan Jan Schneider se o tuto vyváženost prý vždy snaží, její jednostranné směřování je přitom, podle mého náhledu, ale neodiskutovatelné! A to je ten problém pana Jana Schneidera! A když se v diskuzi dostane do úzkých, uchyluje se obvykle k invektivám.

0/0
24.1.2019 13:14

J. Křivan

Re: Jste gramotný?

Pane Fohle na vaše od Šumavy k Tatrám nemá cenu vůbec reagovat. Základ pro diskuzi stanovil autor svým článkem, a oněm má cenu diskutovat i s výhradami. Pokud chcete můžete si napsat článek o tom co tíží vás a vyvolat příslušnou diskuzi. Pokud to bude mít hlavu a patu, určitě po tom média rádi sáhnou. Pakt Ribbentrop-Molotov je třeba z historického hlediska docela zajímavé téma na zajímavý článek, tak to zkuste. Jen perlička. SSSR tehdy obsadila pouze území, které bylo Rusku přisouzeno na základě výsledků Velké války (1ww). Tak se ukažte frajere.

0/0
24.1.2019 14:05

J. Schneider

Váš problém je, že nemáte argumenty

Já jsem je uvedl a jsou mnohem vyvážené. S tím, co jste napsal, je nelze srovnat z technického důvodu, protože jste žádné argumenty neuvedl. Pouze jste napsal, že je důležitá vyváženost argumentů, což jste ale opsal ode mě, čímž jste zčásti odpověděl na mou otázku, zda jste gramotný. Zčásti ano, aspoň co se opisování týče. Teď ještě pokud jde o pochopení textu. To, co jste opsal, jsem napsal já, nikoliv vy, takže mi to nemůžete předhazovat. Ale jsem rád, že jakkoliv klopotně a kostrbatě a neuměle, přece jen jste našel v mém článku něco, s čím jste se ztotožnil, byť to vykládáte jako svůj objev. Budiž, je-li to cena, jakou je třeba zaplatit za to, že se přidržíte názoru o důležitosti vyvážené argumentace (a tudíž škodlivosti jednostranně zaměřené), pak zde prohlašuji, že to je váš originální názor, který jsem opsal já.

Ještě mi povězte, zda považujete za vzor vyváženosti program Člověka v tísni, určený pro školy(!!!!), kde se učí pouze a jenom o ruské propagandě: https://www.jsns.cz/pro

0/0
24.1.2019 15:09

J. Schneider

Re: Váš problém je, že nemáte argumenty

https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani

0/0
24.1.2019 15:09

Re: Váš problém je, že nemáte argumenty

To,že jsem se ztotožnil s názorem, že argumentace má být vyvážená, neznamená, že jsem jej opsal od Vás! Tak originální zase nejste, pan Schneider! Hlavně jsem k tomu ale přidal názor, že si nemyslím, že ausgerechnet Vaše argumentace je vyvážená, jestli Vám to ušlo. Takže nemanipulujte s výroky jiných!

0/0
24.1.2019 16:03

J. Schneider

Nevěřím,

že se jmenujete Fohl, protože takovou ostudu by si asi hned tak někdo pod svým jménem veřejně nedělal. Myslete si co chcete, ale když to zveřejníte, tak si tu ostudnou vizitku děláte sám. Já zveřejňuji argumenty obou stran, vy zveřejňujete jen to, co si myslíte - bez argumentů, a ještě mne trollovitě napadáte. To je podstata sporu, který tímto končím.

0/0
25.1.2019 11:50

Re: Jste gramotný?

Pan Schneider, dovolim si z tohto miesta uviest jeden postreh, ku ktoremu som dospela na zaklade citania diskusii pod Vasimi clankami. Ide o to, ze ked diskutujete s panom Fohlom (a s jemu podobnymi ludmi), to je ako keby ste hrali sach s holubom. Ten Vam totiz najprv povala vsetky figurky, a potom sa Vam na tu sachovnicu pekne, krasne v... - ved viete co.

Prajem Vam nicim neruseny zvysok dna a veselu mysel

0/0
24.1.2019 14:37

P. Klíma

Kdo nedokáže porazit strom, otlouká mu aspoň listí 🦍♿🚾

Jako jistý fohl...

0/0
26.1.2019 23:05

Re: Kdo nedokáže porazit strom, otlouká mu aspoň listí 🦍♿🚾

Ked hovorite o strome, napada mi, ze u nas na Slovensku zvykneme tiez hovorit, ze dobrou hruskou najviac trasu.

0/0
27.1.2019 12:09