Diskuse k článku

SCHNEIDER: Chvályhodná BIS

Dle BIS je ve školních osnovách cítit silný vliv Ruska a výklad dějin je poplatný sovětskému vzoru. Jan Schneider sdělení BIS odmítá a poukazuje na jednostrannost výuky moderních dějin – jenže naopak, než tvrdí ve své zprávě zpravodajci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: to si slibme...

(pokračování) - ... hlavouni, stojíce po kolena v partajních sračkách, mluví, jako by měli patent na kategorický imperativ.

KAREL KOSÍK (Pražské jaro, „konec dějin“ a šaušpíler) v roce 1993 píše: "pokud někdo z vládních činitelů hodnotí rok 1968 kladně, zneváží vzápětí velké vzepětí národa dodatečným ujištěním, že se tehdy projevené „dobré vlastnosti“ společnosti mohou dnes v míře nevídané uplatnit při plnění „velkého úkolu naší doby“, jímž je - neokapitalistická normalizace." ... "Pro dnešní vítěze je systém „tržního hospodářství“ nejen posledním slovem dějin, ale také dlouho hledaným a konečně šťastně nalezeným přirozeným řádem, který odpovídá podstatě člověka a nastoluje na Zemi NORMALITU." ...

"Vytvořili a ztělesňovali „solidaritu otřesených“ ČEŠTÍ DISIDENTI? A jestliže ano, proč se jejich pospolitost zanedlouho po vítězství „sametové revoluce“ rozpadla a zbyly z ní jen vzpomínky a trosky?"

SLIBOVAT ... ?!

Otto Katz sliboval Švejkovi svou sestru, kterou neměl. -- Jedna slečna sl

0/0
22.1.2019 18:28