Diskuse k článku

SCHNEIDER: Česká společnost ještě na presumpci viny nedozrála

Je nutno eliminovat katastrofální důsledky toho, co politici razili v dobré víře, když pro svou profesi vyhlašovali presumpci viny. Komentář Jana Schneidera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Presumpce viny?

Ať si říká kdo chce co chce, je to nesmysl. Presumpce viny, lhostejno na koho se vztahuje či má vtahovat, odporuje Listině základních práv a svobod, jež je součástí našeho ústavního pořádku. Ten kdo ji veřejně vyhlašuje či jakkoliv podporuje a vzývá, vystupuje proti ústavnímu pořádku této země a měl by být nějak potrestán. Je úplně jedno, zda je poslancem, senátorem, prezidentem či Františkem Vopršálkem , nestraníkem z Horní Dolní.Položme si už konečně tuto otázku. Jsme a nebo nejsme právním státem? V právním státě platí jeho zákony a kdo se jim příčí a nebo dokonce vyhlašuje veřejně něco, co jim odporuje, je zločinec. Novináře, kteří toto šíří nevyjímaje. Zatím to vypadá tak, že právním státem nejsme.

0/0
13.2.2018 18:17

ano i ne

Jaké další obvinění je tedy na Babiše (nebo na jiného zmíněného v článku) připraveno? Jinak- S panem Schneiderem tady vcelku souhlasím, ale spíš v tom smyslu, že měli být vydáni i ti ostatní nevydaní. Asi by byli stejně osvobození, museli si vybrat hlasováním ze dvou špatných variant, které jim nachystali jejich předchůdci...a nebylo by pak možné hájit Babiše, že je vydán jen účelově. Možná, že se opravdu ukáže, že celá operace Čapí hnízdo byla legální, aleminimálně z hlediska etiky je pro mě Babiš podvodník. Svědčí o tom i jeho pokus za Sobotky zrušit zdanění dividend, jen aby nemusel platit státu daň ze svých dosud nevyplacených. A to prej chce státu vracet, že mu umožnil zbohatnout...chacha...

0/0
3.2.2018 9:16

Re: ano i ne

Babiš chtěl zavést zdanění i korunových dluhopisů, ale vláda to zamítla. A to, že se Babiš pokusil zavést zrušení daní z dividend, o ničem to nesvědčí.Chtěl, neuspěl, no a co? Nakonec poslední slovo má vždy vláda, která " řeku opět svede do koryta ". Zrušení zdanění dividend by postihlo především naší zemi, netroufám si odhadnout o kolik miliard.

0/0
3.2.2018 11:59

Re: ano i ne

Zdá se, že z hlediska Vaší etiky žije v České republice nejméně 10 milionů podvodníků. V právním státě, za jaký se chceme vyhlašovat totiž platí jedno. Kdo postupuje jakkoliv v souladu s platnými zákony a neporušuje je, je bezúhonným občanem a ne podvodníkem. Logicky pokud v době podání žádosti o dotaci na Čapí hnízdo platný zákon neobsahoval paragraf "dotační podvod", nemohl se ani žádný dotační podvod stát. Nehledě na skutečnost, že žádost o dotaci podepsala nějaká paní Mayerová a nikoliv Andrej Babiš. Celá kauza je vyšetřována na základě lidsky odporného anonymního udání a to říká vše.

0/0
13.2.2018 18:26