Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 97
  • Poslední: 18.10.2018 16:30
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Konec skripalovských “fejkometů” v českých zemích

Jedno je už zcela jisté: “Fejkometů” v kauze Skripal na české straně už rapidně ubývá, zbývají jen osamělí vlci a i těm za hlasitého kňučení dochází pomalu dech! A tak je to dobře!

Re: Konec skripalovských “fejkometů” v českých zemích

Pane Fohle, vaše příspěvky nestojí ani za zlámanou grešli.

Případ pro začínajícího konspirátora

Vážená redakce, v případě Skripala čtenáře zásobujete kvalitními konspiracemi prostřednictvím špičky ve svém oboru. Případ Džamála Chášakdžího ovšem trestuhodně zanedbáváte. Já chápu, že pan Schneider nemůže konspirovat všude, ale snad by to za něj mohl vzít nějaký mladší talentovaný kolega. Dovolím si mu pomoci (další inspiraci najde v textech špičky):

Americký mainstream - který nám lhal o ZHN v Iráku - tvrdí, že tohoto novináře zavraždilo saúdské komando. Tomu přeci nemůžete věřit, důvody jsou přeci evidentní:

1) saůdskaá tajná služba by to neudělala takto hloupě,

2) proč by to proboha saůdové dělali????, ̈

3) nahrávkám separatistů v Donbasu o sestřelu MH17 se věřit nedalo, takže jistě nebudete věřit na zakázku vyrobeným nahrávkám ani teď,

4) americký deep state v kongersu už připravuje plány na využití Magnitského zákona,

5) americký vojensko-průmyslový komplex potřebuje jako sůl další konflikt na blízkém východě.

Výroba pochybností je přeci základ kvalitní novinařiny podle pan

Re: Případ pro začínajícího konspirátora

(pokračování)

Výroba pochybností je přeci základ kvalitní novinařiny podle pana Léka. Tak proč tentkrát nevyrábíte? Nejsou zakázky?

Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Pane Šilhane, vy překonáváte sám sebe, Tohle je ale blábol

Re: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Úplně stejný typ argumentace používá pan Schneider a (co se týče deep state) i pan Léko.

S Vašim závěrem mohu jen souhlasit: je to argumentační blábol jak v případu Skripala (nebo sestřelu MH17) tak v případu Chášakdžího.

Ovšem v případu Skripala Vám bláboly jaksi nevadí :-)

Re: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Pane Šilhane, vy jste to opět nepochopil, já hodnotím podle vašich příspěvků vás, ne autora, ne pana Léka.

Tomu uniknout prostě nemůžete: píšu čistou schneiderovštinou a lekovstinou, takže hodnotíte i je.

Ostatně body 1) až 5) jste se ani nepokusil vyvrátit, evidentně toho nejste schopen. Žádná pochybnost, žádné hledání alternativ - jen tupá víra v mainstream.

Re:

Pane Šilhane opět jsem trefil kozla. Svojí výzvu jste adresoval redakci a né mně. A to opomíjíme její dětinský obsah. Rozsah diskuze neumožňuje seriózní řešení tolika otázek.

Re:

"Svojí výzvu jste adresoval redakci ..." a zareagoval jste Vy. Tedy je na místě pochybnost, jestli nepatříte k redakci. Pan Schneider přeci k pochybnostem sám vyzývá!

Schneiderovštinou se otevírají netušené diskuzní možnosti :-))

Re:

Pane Šilhane po tomhle závažném obvinění je na místě otázka, jestli nepatříte do blázince.

Re:

Pochybnosti a hledání alternativ je vždy potřebné či spíše nutné - tvrdí jakýsi Schneider. On své konspirační teorie také nedokazuje

Re: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Tedy hodnotíte i pana Schneidera. Nevyhnutelně.

Re: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Pane Šilhane autora hodnotím kladně a za naší věcné příspěvky jistě dostane odměnu.

Re: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. KČ

Pane Šilhane takhle dopadl další britský mýtus.

Jeden z nejbohatších lidí v Gruzii, podnikatel Badri Patarkatsishvili, náhle zemřel 12. února 2008 ve své vile poblíž Londýna. Verze o zapojení Moskvy a ruského prezidenta Vladimira Putina do smrti obchodníka se stále v amerických a britských médiích považuje za realitu.

Dnes však gruzínská prokuratura oznámila, že vražda podnikatele Badriho Patarkatsišviliho byla schválena bývalým prezidentem Mikhailem Saakašviliho.

Z tohoto také vyplývá, že Skripal už neměl na obživu a chtěl se vrátit do Ruska?

Re:

Pane Šilhane z toho vyplývá jak se v Anglii vyrábí pravda.

Re:

Proto není možné věřit západním mediím pohádku o vraždě toho novináře. Moje body 1) - 5) tedy nejsou bláboly, ale relevantní pochybnosti.

Ovšem pravdu vyrábí i pan Schneider (viz například jeho vylhaný citát o Allbrightové z parlamentních listů). Nelze mu věřit.

Re:

Pane Šilhane, je to sice mimo obsah článku, ale k vašemu budu 1. Dnes na ČT v 10,30 bylo vyjádření amerického prezidenta ke zmizení Džamála Chášakdžího, ve kterém říká, že Saudové jsou naši spojenci, veliký odběratel našich zbraní a Turecko zatím nepředalo do USA přesvědčivé důkazy jeho zavraždění o kterých mainstream tvrdí, že existují. Tak co vy nato? Vzpomeňte na zavražděného a následně obživlého novináře na Ukrajině. Jinak na nějaký konečný závěr o Chášakdžího osudu je brzo. jako ve většině vašich 5. bodů.

PS udělejme radost panu Schneidrovi a dotáhněme tu diskuzi do stovky. Tím se na ČP při umírající jinak diskuzi stane místní hvězdou. Děkuji.

Re:

No tak tahejte :-)

Všech pět bodů je zcela univerzálních a nadčasový, lze je použít za každé situace. Je to prostě kvalitní schneiderovština.

Hm, prezident USA říkal, že SA je spojenec Česka? Ostatně USA nám lhali o ZHN v Iráku, tak nejspíš lžou i teď.

No a zapojení saůdů do vraždy toho novináře se bere jako realita a anglických a amerických médiích.

Teď bych mohl přidat schneiderovskou dehonestující poznámku u Vaší inteligenci :-)

Gratuluji autorovi

Tolik příspěvků pod článkem tu dlouho nebylo. Asi to je tím, že jste i autorem některých z nich. Otrávil-li někdo Skripala a případně kdo nevím. Britové se tváří že je dohráno a vítězství je naše. Rusové zatím vyčkávají a co pustí do hry v další třetině je ve hvězdách.

Překvapení není vyloučeno

Jsem jen zvědav, jak se budou tvářit všichni ti samozvaní čeští experti na Skripala, až sám Vladimír Vladimírovič Putin přijde s novým prohlášením ve smyslu, ano,ano, my jsme se skutečně pokusili Skripala, jako zrádce Ruského národa, odstranit a to se stane v budoucnosti také s každým dalším potenciálním zrádným ruským rozvědčíkem, nic jiného si takoví zrádci totiž ani nezaslouží.

Myslím si ostatně, že Vladimír Vladimírovič Putin od takového prohlášení možná není už daleko, konečně i v minulosti prokázal hodně smyslu pro situační elastiku, na příklad v případě otázky přítomnosti/nepřítomnosti ruských vojáků při záboru Krymu.

To není situační elastika,

to v tom jen máte zmatek. Ruští vojáci nikdy neokupovali Krym, pobývali tam (dokonce v počtu o několik tisíc menším) v souladu se smlouvou, velmi draze (dokonce snad v dolarech) placenou. A první krymské referendum s výsledkem opustit Ukrajinu se konalo již v roce 1992. Je skutečně komické číst ty dětinské snahy okopávat Putinovi kotníky. Podobně jako Rusko v létě 2008 nenapadlo Gruzii, jak všeho schopní fejkometčíci přičinlivě opakují, ale - podle zprávy expertů Evropské komise, publikované i u nás, česky (!) v roce 2009 - vojenský střet započala Gruzie (ve zprávě se část viny přisuzuje i Rusku, ale agresorem je jednoznačně označena Gruzie). A ještě k tomu Putinovi - Fohl asi nezaznamenal, že Skripal byl omilostněn a propuštěn, tedy neutekl, ale měl všechny závazky a pohledávky s Ruskem vyřízené. Někdo do toho ale hází vidle a naši fejkometčíci do opakují do úplného zmaření svého rozumu i zbytků charakteru.

Re: To není situační elastika,

Skripal byl omilostněn, propuštěn a potom v Anglii málem zavražděn! Proč asi? Asi Rusům svojí činností v Anglii velice vadil. Mimochodem, rozkrýval prý v poslední době třeba stopy černých peněz ruského původu ve Španělsku. A to jistě nebylo všechno. Takže to má vše logiku! Ostatně sám Putin se svého času a to veřejně (!) netajil s tím, jak Rusové hodlají zúčtovat se zrádci z řad svých rozvědčíků.

Vaříte z vody.

Co asi tak mohl rozkrývat, když se více jak 12 let nedostal k žádné informaci, kterou by mohl prodat? Navíc předtím prodával informace personálního, nikoliv operativního charakteru. K čemu se tak asi mohl dostat? Všechny jeho informace byly beznadějně staré. Jeho zkušenosti mohly být zajímavé, ale tak do nástupní zpravodajské školy.

Takže ta vaše sekvence nesedí. Pro někoho Skripal sloužil, pak zradil, byl zavřen, omilostněn a vyměněn. Putinova "hrozba" byla v případě Skripala dávno realizována a vyřízena, dostal 13 let. Jeho následnou vraždou, nota bene v době sportovního šampionátu, by Rusko nic nezískalo, ale naopak. To je klíč k celému případu.

Re: Vaříte z vody.

Čím se pan Skripal tedy živil posledních 12 let, když nic prodávat nemohl? A proč se nechtěl nechtěl změnit strany posledních 12 let?

Prezentujete, co je Vám vlastní: konspirační teorii.

Jé konečně pochopil ten statistik, nebo jen statik, ale spíše prostatik. Proto to tak dlouho trvalo, že on ten Skripala už byl pro vebáky jaksi nebezpečnou pritěží, peněz málo, kamarádi žádní, chandra jak sviňa, stakan vodky nenís kým vypít, tak co se tak vrátit domu. Nu dcera by mohla pomoci, že. Ale to Mr Skripal neee. No a pro návštěvu dcerky vymyslíme zasnoubení, že. Ale nějak musíme vyrobit toho snoubence. No hoši z toho bellingcatu se už osvědčili.....A je to

Nepochopil jste nic.

Proč by nemohl prodávat? Já nic takového netvrdil. Chtěl, ale asi neměl co. Co chtěli od něj Britové po celé ty předchozí roky, než byl zavřen? Čerstvé informace "z kuchyně". Co jim mohl nabídnout poté, co jeho zdroje vyschly? Odpovězte si sám. Žádná služba nebude přeběhlíka platit jen pro modré oči. Musí se snažit. Jenže v GB nemá zázemí a starých britských zbrojnošů, kteří chtějí předat své zkušenosti, aby si přilepšili k důchodu, je příliš mnoho. Pak může nastat krize. O tom je tu řeč: je to jedna z hypotéz, kterou se ale britská strana a její podržtaškové bojí vůbec připustit, byť jen jako hypotézu. Z toho je zřejmé, že jejich výpotky jsou ideologicky cenzurované.

Re: Nepochopil jste nic.

"Chtěl, ale asi neměl co."

Tohle nemáte absolutně ničím podložené. Nevíte o tom lautr nic. Ale u pana Léka je tento závěr "kvalitní novinařina".

Vy také nemáte informace k prodeji. Asi Vás tedy platí ruské tajné služby, jinak by se z Vás hlásná trouba (tento slovník můžu přitvrdit, když se budu inspirovat ve Vašich textech) Kremlu nestala. Nemám to samozřejmě nijak podložené - ale čím by se mohl jinak uživit tak mizerný analytik, který ani není schopen zjistit, koho sdružuje slavná Asociace nezávislých médií? Jak se může uživit novinář přistižený při lžích? Patrně se začne prodávat.

Česká konspirační pozice je skutečně etalonem úpadku české novinařiny.