Diskuse k článku

Sázka na Gretu Thunbergovou se ukázala geniální

Místo urážek, že mládež podlehla greténismu, by bylo rozumné vést s 16letou švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou rozhovory a společně hledat odpověď na otázku, jestli několik století starý projekt kapitalismus je možné přeměnit na něco jiného. Otázkou ale zůstává, zda tyto změny bude možné provést v rámci demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 26.7.2019 6:17

jaký dialog se dá vést

s děvčetem, které je umanuté. Tato její posedlost je způsobena nemocí. Nemá vzdělání - základní škola není ani pro génia dostatečným zdrojem hlubokých znalostí. Dialog by se měl vést spíše s těmi, kteří Grétu využívají pro své účely. Její apokalyptické vize přitom nemají opodstatnění. Životní prostředí se stále zlepšuje, do řek se vrátily ryby, které v nich dřív nepřežily, ovzduší je čistší, než kdykoliv předtím. Pomohlo tomu odsíření elektráren, benzín bez olova, auta s katalyzátory, plynofikace, čističky. Proto gretenismu může propadnout jedině mládež, který toto neví a sklerotici u starší generace.

K. Nový 25.7.2019 21:58

Vzdělání

Je opravdu zajímavé jak se v některých případech vyzdvihuje hodnota vzdělání, a v jíných se má věřit holčičce, co ani nemá dokončenou střední školu....

Jik 25.7.2019 18:21

Pár jedovatých poznámek

Pokud ta holka cosi vykládá o záchraně světa, měla by si položit několik otázek:

1) Jezdí autem? Pokud ano, ať se na to rovnou vykašle. To, co dělá je svinstvo a v příkrém rozporu s tím, jak se chová.

2) Užívá hormonální antikoncepci? Pokud ano, je to jen o málo lepší, než předchozí bod.

3) Učí se pořádně? Pokud ne, nemá šanci najít cestu ven. A pod pojmem 'učit se pořádně' je třeba vidět každodenní nejméně hodinové večerní intenzívní samostudium bez telefonu, tabletu, nebo počítače. Mám obavu, že to bude ještě horší, než na našich školách, rád bych se mýlil.

4) A jo, marketingoví experti... tak tím víceméně můžeme skončit, protože těm jde zase jen jen o konzum, ať to stojí, co to stojí. Je vidět, že ta mládež má jen vydrhnutý mozek a nedochází jim souvislosti.

A co se týče kapitalizmu - toho je samozřejmě možné se zbavit. Dokonce to i právě s ohledem na stav přírody je nutné, viz tato holka. Ale to se musíme vrátit k tradiční společnosti a jejím hodnotám, viz pospolne.cz