Diskuse k článku

Sázka na Gretu Thunbergovou se ukázala geniální

Místo urážek, že mládež podlehla greténismu, by bylo rozumné vést s 16letou švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou rozhovory a společně hledat odpověď na otázku, jestli několik století starý projekt kapitalismus je možné přeměnit na něco jiného. Otázkou ale zůstává, zda tyto změny bude možné provést v rámci demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jik 25.7.2019 18:21

Pár jedovatých poznámek

Pokud ta holka cosi vykládá o záchraně světa, měla by si položit několik otázek:

1) Jezdí autem? Pokud ano, ať se na to rovnou vykašle. To, co dělá je svinstvo a v příkrém rozporu s tím, jak se chová.

2) Užívá hormonální antikoncepci? Pokud ano, je to jen o málo lepší, než předchozí bod.

3) Učí se pořádně? Pokud ne, nemá šanci najít cestu ven. A pod pojmem 'učit se pořádně' je třeba vidět každodenní nejméně hodinové večerní intenzívní samostudium bez telefonu, tabletu, nebo počítače. Mám obavu, že to bude ještě horší, než na našich školách, rád bych se mýlil.

4) A jo, marketingoví experti... tak tím víceméně můžeme skončit, protože těm jde zase jen jen o konzum, ať to stojí, co to stojí. Je vidět, že ta mládež má jen vydrhnutý mozek a nedochází jim souvislosti.

A co se týče kapitalizmu - toho je samozřejmě možné se zbavit. Dokonce to i právě s ohledem na stav přírody je nutné, viz tato holka. Ale to se musíme vrátit k tradiční společnosti a jejím hodnotám, viz pospolne.cz

M. Pantlíková 28.7.2019 9:37

Re: Pár jedovatých poznámek

Každý by měl začít u sebe - i ta Gréta, její rodiče, její loutkovodiči - a hlavně ti, co tyto akce - a reklamu na ně financují. A nejen mluvit a vyvolávat mezi lidmi paniku, ale něco hmatatelného pro to udělat. Příklad. U nás např. vlivem kůrovců a sucha usychají lesy, dopravní komunikace, a ovzduší, ničí nejen přemíra motorových vozidel a kamionů - a vida, proti tomu nikdo neprotestuje... Proč? No asi proto, že se to téměř každého týká. Podle nich protestovat ano, ale nesmí se to dotknout mého osobního pohodlí - a mého byznysu. Je to pokrytectví. Copak je nutné, aby byly v každé rodině dvě až tři auta? Copak lidé už neumí chodit? A přitom masivní reklama na prodej automobilů je všude v médiích, je neomezená... Pohodlí a peníze, to je "zlaté tele" dneška, které všichni - i to protestující, vyznávají. Nevěřím na hurá akce s nedospělými holčičkami, demonstrace patnáctiletých dětí, kteří neví proč protestují- ale vyhovuje jim to, protože se mohou ulít z vyučování. Ve skutečnosti

M. Pantlíková 28.7.2019 9:40

Re: Pár jedovatých poznámek

Dokončení:

Ve skutečnosti je to jen zneužití dětí za účelem manipulace s lidmi. Odjakživa se všichni manipulátoři se oháněli vyššími cíly, vyššími principy - a také strašili druhé. Náboženští fanatici peklem a zatracením, političtí, hladem a atomovou válkou, ti dnešní klimatickou katastrofou. A to naivní, psychicky nemocné šestnáctileté děvče, je jen maskotem pro něčí nekalé cíle..