Diskuse k článku

Sázka na Gretu Thunbergovou se ukázala geniální

Místo urážek, že mládež podlehla greténismu, by bylo rozumné vést s 16letou švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou rozhovory a společně hledat odpověď na otázku, jestli několik století starý projekt kapitalismus je možné přeměnit na něco jiného. Otázkou ale zůstává, zda tyto změny bude možné provést v rámci demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jaký dialog se dá vést

s děvčetem, které je umanuté. Tato její posedlost je způsobena nemocí. Nemá vzdělání - základní škola není ani pro génia dostatečným zdrojem hlubokých znalostí. Dialog by se měl vést spíše s těmi, kteří Grétu využívají pro své účely. Její apokalyptické vize přitom nemají opodstatnění. Životní prostředí se stále zlepšuje, do řek se vrátily ryby, které v nich dřív nepřežily, ovzduší je čistší, než kdykoliv předtím. Pomohlo tomu odsíření elektráren, benzín bez olova, auta s katalyzátory, plynofikace, čističky. Proto gretenismu může propadnout jedině mládež, který toto neví a sklerotici u starší generace.

0/0
26.7.2019 6:17

Re: jaký dialog se dá vést

Podle dnešních novinářů vzdělání není důležité. Důležité je být mladý, hloupý, loajální a manipulovatelný. A taková ta dívenka je. A takoví jsou i voliči politických stran.

0/0
26.7.2019 8:05