Diskuse k článku

Putin větrá archivy: Z Panama Papers možná Panama Pampers

Ruský prezident Vladimír Putin se rozhodl odtajnit mnoho sovětských archivních dokumentů z let 1930 až 1989. Vážné důsledky by mohly vyplynout například ze zveřejnění bankovních záznamů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 17.4.2016 16:50

Výborný a podnětný článek

Velmi příhodné a vtipné spojení: papers - pampers. Podobně: Panama pampers - Putin papers.

J. Šafránek 17.4.2016 13:31

Vida

Z úvah autora vyplývá, že nejlepší by bylo nic neodtajňovat a nechat blbnout jenom DoDo klub.

Tatana 17.4.2016 11:05

A bude hůř

Ve Velké Británii se diskutuje nejen o odchodu z EU.

Stále více lidí poukazuje ne ožebračování střední třídy, její vytěsňování z Londýna, růst cen nemovitostí....

Stále více lidí je nuceno "pracovat na živnostenský list" bez jistoty stálé práce, za minimální mzdu a s perspektivou minimálního důchodu.

Vedle toho nemovitosti skupují cizinci jako investice.

Všechny ekonomické ukazatele jsou "falšovány" tím, že rostou ceny nemovitostí, spotřebou nejbohatších, cenou uměleckých děl , s 0 nebo záporným dopadem na reálnou situaci obyčejných lidí.

Mzdy střední třídy již dlouho nerostou, mnohdy klesají.

A do toho skandál s Panama Papers - nejde "jen" o daně, ale o skovávání peněz, nejen naše firmy "se tunelují" a věřitelé se k hotovosti nedostanou.

Č. Punčochář 16.4.2016 15:49

Geniální

Putinův tah, tohleto. Sdílím Váš černý humor, s nímž na věc pohlížíte, pane Schneidere.

T. Sauer 16.4.2016 9:28

Případné odhalení

naznačovaných praktik si mocné politické strany zasluhují a stejně i celý systém víceméně založený na financování ze státních či evropských peněz a já doufám, že ve smyslu padni komu padni nám posléze na základě těchto sdělení poskytne pan Schneider se stejným entuziasmem i podrobnosti o financovámí nejvýraznějších euroskeptiků Le Penové, N. Farage ;-)

J. Schneider 16.4.2016 12:54

Re: Případné odhalení

Já ne, ale s neutuchajícím entuziasmem podporuji systém, který by vaše přání splnil v rozsahu vám až nepříjemném - padni komu padni se totiž nedá propagandisticky (či po bolševicku) redukovat jen na euroskeptiky, jak nám tu předvádíte, ale i na ty opačného názoru. To by umožnil zákon typu amerického FARA, který platí od roku 1938, "requiring that agents representing the interests of foreign powers in a 'political or quasi-political capacity' disclose their relationship with the foreign government and information about related activities and finances. The purpose is to facilitate 'evaluation by the government and the American people of the statements and activities of such persons'."

Takže všichni, kteří jsou prodlouženými ústy Kremlu, by se museli označit za "zahraniční agenty". Stejně tak prodloužená ústa těch, kteří provozují protiruskou propagandu. Joj, to by byl řev! Ostatně, už byl, když Rusové před pár lety přijali identický zákon, jako FARA. To je ti protiruští fanatici mohli pro

J. Schneider 16.4.2016 12:56

(dokončení)

... když Rusové před pár lety přijali identický zákon, jako FARA. To se ti protiruští fanatici mohli protrhnout. A nikdo z těch kreatur nezmínil, že v USA ten zákon funguje už skoro 80 let!

Závěrečné poučení: Propagandista pracuje s dílčími, z kontextu vytrženými fakty (pokud to jsou vůbec fakta). Seriózní člověk se snaží vytvořit systém, který by požadované zajistil 'padni komu padni', jak deklarujete, ale skutky popíráte.

J. Křivan 16.4.2016 14:29

Re: (dokončení)

V celku s Vámi souhlasím, ale že "Putin", když má možnost výběru, provětrá celý archiv si nemyslím. Tak uvidíme.

PS. S těmi neziskovami v RF to je zajímavé, některým již umožnili ze svého názvu ten přívěšek "zahraniční agent!" odstranit. Nejspíš proto, aby bylo vidět že ten zákon funguje na obě strany.

Z. Hlásek 16.4.2016 5:48

Nebojte se.

Nemusíte se bát, aktivní svazky nezveřejní. :)

M. Frank 15.4.2016 22:03

Tak že to praskne i na autora?

Kdepak, na živého agenta ne!

Z. Hlásek 16.4.2016 5:49

Re: Tak že to praskne i na autora?

Zajímavé, že mě napadlo přesně to samé. :))

V. Venc 17.4.2016 16:43

Re: Tak že to praskne i na autora?

Ad Frank & hlásek:

Nemyslím si, že je to rozumný komentář. Financování autora je dohledatelné a pokud by snad vlastnil "neziskovku", tak by se ukázalo, z jakých peněz žije.