Diskuse k článku

Psát nové zákony pro umělou inteligenci je škodlivý nesmysl

Strašit a bát se bylo a je chytlavé, proto se dnes mluví zejména o regulaci a zákonných pravidlech pro umělou inteligenci. Evropská komise se je rozhodla sepsat a dočkáme se jich koncem letošního března.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 21.2.2021 5:59

Psát zběsile a bez rozmyslu jakékoliv zákony je opravdu škodlivý nesmysl. Ale tvrdit, že si nové technologie včetně umělé inteligence nevynutí legislativní úpravy, je rovněž škodlivý nesmysl. Viz odkaz:

Samořiditelné auto zřejmě poprvé zabilo chodce. Společnost Uber, které vůz patřil, kvůli nehodě pozastavuje všechny testy autonomní jízdy | Hospodářské noviny (iHNed.cz)

Jestliže vysoce sofistikovaná technologie zabije člověka, za jakých okolností je to vina vývojce, výrobce a prodejce této technologie a za jakých je to vina jejího uživatele?

Kromě toho, již současné systémy s umělou inteligencí na bázi hlubokého učení mají tu vlastnost, že neumíme zpětně vysledovat přesné odůvodnění jejich rozhodování. Je to podobné jako u člověka. Ale toto jsou zatím pořád ještě stroje.

Vývoj technologií a zejména umělé inteligence má exponenciální průběh. "Pokrok" v blízké budoucnosti může být tak překotný, že nás může zaskočit.

Zneužití umělé inteligence již dnes ohrožuje samotnou podstatu demokra

B. Rudolf 21.2.2021 6:01

dokončení:

Zneužití umělé inteligence již dnes ohrožuje samu podstatu demokracie. Viz případ

Skandál Facebooku přehledně: "Zabiják voleb" uspěl i v Česku, tvrdil jeho šéf. Je možné se bránit? - Aktuálně.cz (aktualne.cz)

Jak Cambridge Analytica vyvolávala na sítích ‚vnitřní démony‘. A ovlivnila i české voliče? | Domov | Lidovky.cz