Diskuse k článku

Proč v případě očkování mnoho lidí uchvátil zvláštní druh nihilismu?

Vyvracet všechny fámy a lži, jež se na sociálních sítích šíří o vakcinaci, není v silách státu ani odborníků. Jak tedy zabránit čtvrté vlně pandemie, která kvůli mutaci delta nás na podzim zřejmě nemine? Asi nijak. Připravme se proto na těžký podzim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 18.7.2021 13:18

"Připravme se proto na těžký podzim, možná, že nás čeká další lockdown, tisíce mrtvých a stamiliardové ekonomické škody".

Nejste náhodou novinář, pane Léko? Nehysterčete zde laskavě a nevyvolávejte další lockdowny a tisíce mrtvých. Kdopak Vás asi platí za to hysterické vyvolávání strachu a paniky mezi lidmi? Ono jde jen o jedno, pane Léko. Konkrétně o to, uvědomit si už konečně, že větru a dešti se poroučet nedá. Přijde-li nějaká pandemie, je nejlepší naučit se s ní žít a dokázat se úspěšně léčit. Takto jsme se dokázali naučit žít s různými virovými onemocněními a získali proti nim přirozenou imunitu. A stejně to dopadne i s koronavirem, ať se budeme stavět na zadní či na přední. Ničeho smysluplného tím nedosáhneme.

V. Sobotka 18.7.2021 15:44

Pojem "naučit se s tím žít" je v podstatě rouháním a hříchem, neboť vyvolává opovážlivé spoléhání na milost Boží, že to nějak dobře dopadne a že se s tím naučíme žít. Realita je ale jiná, kromě vakcinace nemáme proti koronaviru žádnou zbraň ani obranu a zákonitě přijdou další a další mutace. A my už máme mutací asi 10 a obranu žádnou kromě vakcinace. Jistě, naučíme se s tím žít, ale jen někteří a ostatní zahynou. Jak si dovolujete něco takového hlásat? Kdo vám dal právo odmítáním vakcinace odsoudit velmi mnoho lidí na smrt? My s nekontrolovaným koronavirem umírat nechceme a vy nemáte právo sabotovat naši obranu vakcinací! Dříve by ty sabotéry zatloukli do sklepa jako toho posla v Romeo a Julie. Na současné sabotéry je nezbytné přijmout potřebný zákon ve smyslu nezbytné ochrany obyvatelstva, protože již byly vyčerpány všechny možnosti přesvědčit je o nezbytnosti vakcinace.

J. Míka 20.7.2021 10:21

Pokud je vakcína JEDINÁ obrana, jaktože je většina lidi imunních? Jak i ukazuje jedna česká nová studie u mladých. Našli u nich protilátky, a i ti, kteří protilátky neměli, neonemocněli. Dle autorů studie zřejmě také kvůli buněčné imunitě.

To co píšete, je tedy jako u mnohých šíření poplašné zprávy lživou informací, protože evidentně očkování není jediná obrana. Tato tvrzení vyvolávají paniku, úzkosti a deprese, které mají přímé důsledky na zdraví.

Pravděpodobně by se ale musel prokázat úmysl šířit nepravdivou informaci, takže se asi vězení nemusíte obávat.

Každopádně tím, že chcete stíhat neočkované, jen potvrzujete dojem nedůvěryhodnosti, protože se tu mnoho lidí zaručovalo, že bude neočkované, a že ti, co mluví o povinnosti jsou konspirační teoretici, dezinformátoři, protože je dobrovolné, a přesně, jak se čekalo, se ale po čase pravda mění.. a už se mluví o restrikcí, sankcích, protože jste prostě nedůvěryhodní. Jak představitelé, tak ti vládní opatření obhajující.

Z. Pícha 19.7.2021 10:25

Aá, trol Čech působí na mnoha frontách.;-€