Diskuse k článku

Proč v případě očkování mnoho lidí uchvátil zvláštní druh nihilismu?

Vyvracet všechny fámy a lži, jež se na sociálních sítích šíří o vakcinaci, není v silách státu ani odborníků. Jak tedy zabránit čtvrté vlně pandemie, která kvůli mutaci delta nás na podzim zřejmě nemine? Asi nijak. Připravme se proto na těžký podzim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stys 18.7.2021 8:11

Základem odmítání jsou fakta. Zásadní ústup počtu PCR pozitivních u nás nastal již na přelomu února a března. Proč? Protože zafungovala kolektivní imunita. Očkovaných bylo tehdy 5%, většina jednou dávkou. Vysoká úroveň kolektivní imunity v populaci se stále potvrzuje tím, že na Covid19 už nikdo neumírá, přestože denně stále umírá přes 300 lidí.

Každý zná někoho, kdo po očkování zemřel. Byli to převážně velmi staří lidé, ale přesto je zřejmé, že se jejich stav po podání vakcíny rychle zhoršil.

Většině lidí bylo po podání vakcíny více nebo méně špatně. Byli už předtím mnohokrát očkovaní a nikdy se jim nic takového nestalo.

No a na závěr zprávy o tom, že díky mutacím účinnost vakcín klesá. Proč si nechat ničit zdraví když vykcíny stejně nechrání a navíc jsem už imunní. I Vivien Babišové lékař doporučil aby se neočkovala, protože test prokázal, že je už imunní.

Skutečně je to tak, jediný semiracionální důvod proč se nechat očkovat jsou ty tenisky. Pro většinu lidí poněkud slabý argument.

• reagovat
  • nahlásit příspěvek
  • J. Polák 18.7.2021 14:44

Vzhledem k tomu, že negací obecného výroku je výrok existenční (viz matematika, výroková logika) konstatuji, že lžete. Já osobně neznám nikoho, kdo by kvůli očkování zemřel. Jo o jednom vím, co zemřel krátce po očkování, ale toho přejelo auto. Takže váš obecný výrok cituji "Každý zná někoho, kdo po očkování zemřel." konec citace je lživý. Ostatně jako většina Vašeho textu.

D. Stys 18.7.2021 15:59

Já zas znám hned dva. Širší diskuse k tématu pak zde https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283

Vyjímám: " Např. švýcarský zdravotní úřad dříve uváděl, že závažných následků po očkování bývá méně než jeden případ na 100 000 dávek. Ve Vienna.at porovnávali letos v dubnu na 2,4 miliónu dávek 286 hospitalizací po očkování a 69 život ohrožujících stavů, dále 74 úmrtí. Např. jedna hospitalizace vychází zhruba na 7000 dávek; muselo by se samozřejmě přesněji ukázat porovnání věkové a zdravotní, což zajišťuje např. německý Institut P. Ehrlicha.

Zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283 "

J. Polák 18.7.2021 17:07

Takže, vzhledem k cca 4209 tis ukončených očkování v republice by mělo být v nemocnici 601,3 pacientů v život ohrožujícím stavu z titulu očkování. Tak o tom mi opravdu není nic známo. Nebo druhá varianta, je, že vámi zmiňovaný zdroj bohapustě kecá.

D. Stys 18.7.2021 17:27

Možná je to i horší. Kolegové z Národního centra tkání a buněk hlásí 2-3 odběry denně od mrtvých těsně po očkování. Klidně do dvou minut kolaps v ordinaci, okamžitá resuscitace bez šance. 70 mrtvých měsíčně x 6 měsíců = 420 mrtvých. Život ohrožujících stavů mohlo být klidně násobně víc.U nás když se očkovalo jezdily sanitky k domu s pečovatelskou službou vesele. Poté naše obvodní lékařka každému, kdo ji přímo neřekne, že si je jist, že Covid neměl, doporučuje si zajít na protilátky. A anarchisticky vysoké protilátky píše do mezinárodních formulářů. A každý, úplně každý, Rakušan nebo Čech, měl minimálně dvoudenní potíže po druhé dávce.

Že něco nevíte ještě neznamená, že to není.

Ostatně, i z těch 30 hlášených pacientů s Covidem může klidně být i z očkovaných. Docela pravděpodobně, budou to senioři z rizikových skupin, ti jsou očkovaní všichni.

J. Polák 18.7.2021 18:29

Opět chybné obecné tvrzení cituji "A každý, úplně každý, Rakušan nebo Čech, měl minimálně dvoudenní potíže po druhé dávce." Oba, já i žena máme kompletní dvoudávkové očkování (Pfizer) za sebou a ani jeden z nás žádné potíže, které by omezily byť jen kvalitu života, nezaznamenal . Takže Váš obecný výrok je opět nepravdivý. Buď te opatrnější v používáním výroků typu každý a žádný.

D. Stys 18.7.2021 18:34

Já u vás doma nebyl. Vira tvá té uzdravila. Vycházím z toho, co vím

J. Polák 18.7.2021 22:17

Potom ovšem zbývá pouze konstatování, že o kvalitě Vašich informací lze s úspěchem pochybovat.

J. Polák 18.7.2021 17:11

Vaše reakce není odpovědí na moje tvrzení. Tvrdíte li že všichni znají alespoň jednoho kdo umřel, pak je vaše tvrzení nepravdivé existuje li alespoň jeden, který takového nezná. A tím jsem nejméně já. Takže Váš obecný výrok je nepravdivý.