Diskuse k článku

Proč v případě očkování mnoho lidí uchvátil zvláštní druh nihilismu?

Vyvracet všechny fámy a lži, jež se na sociálních sítích šíří o vakcinaci, není v silách státu ani odborníků. Jak tedy zabránit čtvrté vlně pandemie, která kvůli mutaci delta nás na podzim zřejmě nemine? Asi nijak. Připravme se proto na těžký podzim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 16.7.2021 14:47

Na podzim už budou naočkováni a tedy chráněni všichni, kteří, naočkováni chtěli být. A ti ostatní? No, nechme je jejich přesvědčení. A nevyhlašujme lockdown, nevytvářejme specializovaná anticovidová oddělení na úkor léčení normálních pacientů.

Učený z nebe nespadl - ale blbce jako by shazoval. Ať to ubývá!

P. Čech 18.7.2021 13:25

To byste to dopracoval! Sice máte pravdu, ale našim socanským politikům (téměř všem) se takovým názorem nezavděčíte. Oni totiž žijí z toho, že vytvářejí zdání, že se starají o blaho lidí. Že je to jen lež a přetvářka, to chápe cca 70% lidí. Těch 30%, kteří věří politikům a novinářům však stačí aby socanské ideologie nabývaly vrchu. Cesta z toho ven je jen jedna. Nevolit politické strany a hnutí STAN.

D. Stys 18.7.2021 16:14

Vzhledem k faktům, která diskutuji výše, platí zatím spíš opačný pohled na věc.

Mám na mysli například: Např. švýcarský zdravotní úřad dříve uváděl, že závažných následků po očkování bývá méně než jeden případ na 100 000 dávek. Ve Vienna.at porovnávali letos v dubnu na 2,4 miliónu dávek 286 hospitalizací po očkování a 69 život ohrožujících stavů, dále 74 úmrtí. Např. jedna hospitalizace vychází zhruba na 7000 dávek; muselo by se samozřejmě přesněji ukázat porovnání věkové a zdravotní, což zajišťuje např. německý Institut P. Ehrlicha.

Zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283

Tím opačným pohledem mám na mysli, že lidé, kteří se bezdůvodně nechávají naočkovat neověřenou a prokazatelně zdraví škodlivou vakcínou, se budou spoléhat na pomoc těch, kteří se naočkovat nenechali.