Diskuse k článku

Proč v případě očkování mnoho lidí uchvátil zvláštní druh nihilismu?

Vyvracet všechny fámy a lži, jež se na sociálních sítích šíří o vakcinaci, není v silách státu ani odborníků. Jak tedy zabránit čtvrté vlně pandemie, která kvůli mutaci delta nás na podzim zřejmě nemine? Asi nijak. Připravme se proto na těžký podzim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Míka 20.7.2021 10:14

Začne už se řešit šíření poplašné zprávy?

Někteří lidé spáchali sebevraždu, když zjistili, že mají pozitivní test. Možná by teď žili, ale tíha hysterie a strachu, pocitů provinění, že mohli někoho nakazit, je vedla k sebezabití.

Šířit strach a věštit mrazáky s mrtvolami, si už vybralo svou vlastní daň. Přitom psychický stav je i zásadní činitel, který také rozhoduje o průběhu nemoci.

V počátku článku se píše o mutaci delta, že je extrémně nakažlivá. Jinde odborníci říkají, že je jí 80% v ČR. Přitom počet nakažených poslední dny naopak procentuálně KLESAL. Přestože díky práci novinářů to vypadá přesně naopak, kteří nás zásaboují strašením, že teď je ten absolutní počet o X více než minulý týden.

Očkování je dobrovolné a nápady odebírat občanský průkaz by myslím žádný novinář neměl psát ani ze srandy.

P. Čech 18.7.2021 13:18

"Připravme se proto na těžký podzim, možná, že nás čeká další lockdown, tisíce mrtvých a stamiliardové ekonomické škody".

Nejste náhodou novinář, pane Léko? Nehysterčete zde laskavě a nevyvolávejte další lockdowny a tisíce mrtvých. Kdopak Vás asi platí za to hysterické vyvolávání strachu a paniky mezi lidmi? Ono jde jen o jedno, pane Léko. Konkrétně o to, uvědomit si už konečně, že větru a dešti se poroučet nedá. Přijde-li nějaká pandemie, je nejlepší naučit se s ní žít a dokázat se úspěšně léčit. Takto jsme se dokázali naučit žít s různými virovými onemocněními a získali proti nim přirozenou imunitu. A stejně to dopadne i s koronavirem, ať se budeme stavět na zadní či na přední. Ničeho smysluplného tím nedosáhneme.

V. Sobotka 18.7.2021 15:44

Pojem "naučit se s tím žít" je v podstatě rouháním a hříchem, neboť vyvolává opovážlivé spoléhání na milost Boží, že to nějak dobře dopadne a že se s tím naučíme žít. Realita je ale jiná, kromě vakcinace nemáme proti koronaviru žádnou zbraň ani obranu a zákonitě přijdou další a další mutace. A my už máme mutací asi 10 a obranu žádnou kromě vakcinace. Jistě, naučíme se s tím žít, ale jen někteří a ostatní zahynou. Jak si dovolujete něco takového hlásat? Kdo vám dal právo odmítáním vakcinace odsoudit velmi mnoho lidí na smrt? My s nekontrolovaným koronavirem umírat nechceme a vy nemáte právo sabotovat naši obranu vakcinací! Dříve by ty sabotéry zatloukli do sklepa jako toho posla v Romeo a Julie. Na současné sabotéry je nezbytné přijmout potřebný zákon ve smyslu nezbytné ochrany obyvatelstva, protože již byly vyčerpány všechny možnosti přesvědčit je o nezbytnosti vakcinace.

J. Míka 20.7.2021 10:21

Pokud je vakcína JEDINÁ obrana, jaktože je většina lidi imunních? Jak i ukazuje jedna česká nová studie u mladých. Našli u nich protilátky, a i ti, kteří protilátky neměli, neonemocněli. Dle autorů studie zřejmě také kvůli buněčné imunitě.

To co píšete, je tedy jako u mnohých šíření poplašné zprávy lživou informací, protože evidentně očkování není jediná obrana. Tato tvrzení vyvolávají paniku, úzkosti a deprese, které mají přímé důsledky na zdraví.

Pravděpodobně by se ale musel prokázat úmysl šířit nepravdivou informaci, takže se asi vězení nemusíte obávat.

Každopádně tím, že chcete stíhat neočkované, jen potvrzujete dojem nedůvěryhodnosti, protože se tu mnoho lidí zaručovalo, že bude neočkované, a že ti, co mluví o povinnosti jsou konspirační teoretici, dezinformátoři, protože je dobrovolné, a přesně, jak se čekalo, se ale po čase pravda mění.. a už se mluví o restrikcí, sankcích, protože jste prostě nedůvěryhodní. Jak představitelé, tak ti vládní opatření obhajující.

Z. Pícha 19.7.2021 10:25

Aá, trol Čech působí na mnoha frontách.;-€

D. Stys 18.7.2021 8:11

Základem odmítání jsou fakta. Zásadní ústup počtu PCR pozitivních u nás nastal již na přelomu února a března. Proč? Protože zafungovala kolektivní imunita. Očkovaných bylo tehdy 5%, většina jednou dávkou. Vysoká úroveň kolektivní imunity v populaci se stále potvrzuje tím, že na Covid19 už nikdo neumírá, přestože denně stále umírá přes 300 lidí.

Každý zná někoho, kdo po očkování zemřel. Byli to převážně velmi staří lidé, ale přesto je zřejmé, že se jejich stav po podání vakcíny rychle zhoršil.

Většině lidí bylo po podání vakcíny více nebo méně špatně. Byli už předtím mnohokrát očkovaní a nikdy se jim nic takového nestalo.

No a na závěr zprávy o tom, že díky mutacím účinnost vakcín klesá. Proč si nechat ničit zdraví když vykcíny stejně nechrání a navíc jsem už imunní. I Vivien Babišové lékař doporučil aby se neočkovala, protože test prokázal, že je už imunní.

Skutečně je to tak, jediný semiracionální důvod proč se nechat očkovat jsou ty tenisky. Pro většinu lidí poněkud slabý argument.

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Polák 18.7.2021 14:44

  Vzhledem k tomu, že negací obecného výroku je výrok existenční (viz matematika, výroková logika) konstatuji, že lžete. Já osobně neznám nikoho, kdo by kvůli očkování zemřel. Jo o jednom vím, co zemřel krátce po očkování, ale toho přejelo auto. Takže váš obecný výrok cituji "Každý zná někoho, kdo po očkování zemřel." konec citace je lživý. Ostatně jako většina Vašeho textu.

  D. Stys 18.7.2021 15:59

  Já zas znám hned dva. Širší diskuse k tématu pak zde https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283

  Vyjímám: " Např. švýcarský zdravotní úřad dříve uváděl, že závažných následků po očkování bývá méně než jeden případ na 100 000 dávek. Ve Vienna.at porovnávali letos v dubnu na 2,4 miliónu dávek 286 hospitalizací po očkování a 69 život ohrožujících stavů, dále 74 úmrtí. Např. jedna hospitalizace vychází zhruba na 7000 dávek; muselo by se samozřejmě přesněji ukázat porovnání věkové a zdravotní, což zajišťuje např. německý Institut P. Ehrlicha.

  Zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283 "

  J. Polák 18.7.2021 17:07

  Takže, vzhledem k cca 4209 tis ukončených očkování v republice by mělo být v nemocnici 601,3 pacientů v život ohrožujícím stavu z titulu očkování. Tak o tom mi opravdu není nic známo. Nebo druhá varianta, je, že vámi zmiňovaný zdroj bohapustě kecá.

  D. Stys 18.7.2021 17:27

  Možná je to i horší. Kolegové z Národního centra tkání a buněk hlásí 2-3 odběry denně od mrtvých těsně po očkování. Klidně do dvou minut kolaps v ordinaci, okamžitá resuscitace bez šance. 70 mrtvých měsíčně x 6 měsíců = 420 mrtvých. Život ohrožujících stavů mohlo být klidně násobně víc.U nás když se očkovalo jezdily sanitky k domu s pečovatelskou službou vesele. Poté naše obvodní lékařka každému, kdo ji přímo neřekne, že si je jist, že Covid neměl, doporučuje si zajít na protilátky. A anarchisticky vysoké protilátky píše do mezinárodních formulářů. A každý, úplně každý, Rakušan nebo Čech, měl minimálně dvoudenní potíže po druhé dávce.

  Že něco nevíte ještě neznamená, že to není.

  Ostatně, i z těch 30 hlášených pacientů s Covidem může klidně být i z očkovaných. Docela pravděpodobně, budou to senioři z rizikových skupin, ti jsou očkovaní všichni.

  J. Polák 18.7.2021 18:29

  Opět chybné obecné tvrzení cituji "A každý, úplně každý, Rakušan nebo Čech, měl minimálně dvoudenní potíže po druhé dávce." Oba, já i žena máme kompletní dvoudávkové očkování (Pfizer) za sebou a ani jeden z nás žádné potíže, které by omezily byť jen kvalitu života, nezaznamenal . Takže Váš obecný výrok je opět nepravdivý. Buď te opatrnější v používáním výroků typu každý a žádný.

  D. Stys 18.7.2021 18:34

  Já u vás doma nebyl. Vira tvá té uzdravila. Vycházím z toho, co vím

  J. Polák 18.7.2021 22:17

  Potom ovšem zbývá pouze konstatování, že o kvalitě Vašich informací lze s úspěchem pochybovat.

  J. Polák 18.7.2021 17:11

  Vaše reakce není odpovědí na moje tvrzení. Tvrdíte li že všichni znají alespoň jednoho kdo umřel, pak je vaše tvrzení nepravdivé existuje li alespoň jeden, který takového nezná. A tím jsem nejméně já. Takže Váš obecný výrok je nepravdivý.

  O. Drtil 17.7.2021 23:02

  Základem odmítání všeho doporučeného pro eliminaci viru je naprostá skepse většiny vůči směřování a řízení současné společnosti. Tech lží a manipulací o dění ve světě už bylo tolik, že mléko v hrni začíná kypět.

  A. Poláková 16.7.2021 16:32

  Článek není v argumentech úplný. Zcela nezanedbatelnou roli zde hraje politika opozice.Hlasy odpíračů se hodí, takže... V momentě kdy vakcíny nejsou, by opozice vládu okamžitě odstavila od válu. Vůbec nevadí, že jsme byli závislí zcela výlučně na dodávkách EU a vláda s tím defacto nemohla nic dělat. Nyní vakcíny jsou , je možno oočkovat celý národ a hle opozice decentně mlčí. S čestnou výjimkou MUDr Svobody, který si jako lékař zachoval čest a dokonce uvažuje o možnosti povinného očkování. Proč nemůžeme jednat čestně jako v Portugalsku, kde bylo moratorium na problémy s covidem, nebyly předměteme opozičního běsnění. Proč to jde tam a ne zde? A proč nezdůraznit, že odpírači mají převážně základní ,maximálně středoškolské vzdělání? Dá se říci o co blbější o to urputnější.

  V. Novák 16.7.2021 14:47

  Na podzim už budou naočkováni a tedy chráněni všichni, kteří, naočkováni chtěli být. A ti ostatní? No, nechme je jejich přesvědčení. A nevyhlašujme lockdown, nevytvářejme specializovaná anticovidová oddělení na úkor léčení normálních pacientů.

  Učený z nebe nespadl - ale blbce jako by shazoval. Ať to ubývá!

  P. Čech 18.7.2021 13:25

  To byste to dopracoval! Sice máte pravdu, ale našim socanským politikům (téměř všem) se takovým názorem nezavděčíte. Oni totiž žijí z toho, že vytvářejí zdání, že se starají o blaho lidí. Že je to jen lež a přetvářka, to chápe cca 70% lidí. Těch 30%, kteří věří politikům a novinářům však stačí aby socanské ideologie nabývaly vrchu. Cesta z toho ven je jen jedna. Nevolit politické strany a hnutí STAN.

  D. Stys 18.7.2021 16:14

  Vzhledem k faktům, která diskutuji výše, platí zatím spíš opačný pohled na věc.

  Mám na mysli například: Např. švýcarský zdravotní úřad dříve uváděl, že závažných následků po očkování bývá méně než jeden případ na 100 000 dávek. Ve Vienna.at porovnávali letos v dubnu na 2,4 miliónu dávek 286 hospitalizací po očkování a 69 život ohrožujících stavů, dále 74 úmrtí. Např. jedna hospitalizace vychází zhruba na 7000 dávek; muselo by se samozřejmě přesněji ukázat porovnání věkové a zdravotní, což zajišťuje např. německý Institut P. Ehrlicha.

  Zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773283

  Tím opačným pohledem mám na mysli, že lidé, kteří se bezdůvodně nechávají naočkovat neověřenou a prokazatelně zdraví škodlivou vakcínou, se budou spoléhat na pomoc těch, kteří se naočkovat nenechali.