Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sobotka 23.4.2020 20:12

Pane Schneider, prosim ne. Boli z toho oci. Podivejte se na tento graf:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=coronavirus&timeline=expanded

Je to pocet (kvalitnich) publikaci za o koronavirech za posledni dekady. Po epidemii SARS v roce 2002 ten pocet vyskocil na ~1000 za rok. Vyzkumem koronaviru se zabyvaji stovky akademickych laborek po celem svete a jsou udelene stovky grantu rocne. A media mlci o jednom grantu, muj boze. Wuhan ma docela dost spolecnych publikaci na koronaviry s US laborkama a neni divne, ze dosahli na spolecny projekt od NIAID. S trochou usili se urcite da dohledat, co to bylo za projekt. Cinskych laborek, ktere dosahnou na americke penize je nepreberne. Obama nic nezakazal, a uz vubec ne 'vyvoj' koronaviru. Jednalo se o rozhodnuti NSF a NIH nefinancovat dalsi vyzkum chimerickych viru, jako reakce na konkretni akademicky projekt.

U teto vety si nejsem jisty, jestli jste to psal uplne pri smyslech:'''USA rozhodly z wuchanské laboratoře stáhnout s perfidním úmyslem srazi

J. Schneider 23.4.2020 20:37

Pane Sobotko, taktéž prosím ne. Bavme se o tom, co jsem napsal, a ne o tom, co si myslíte, že jsem napsal, ano? Bude to jednodušší. Já jsem nic netvrdil, jen jsem upozornil na něco zvláštního a načrtl jsem pouze několik z celého spektra vysvětlení.

R. Sobotka 24.4.2020 11:21

Cela Vase bizardni konspirace o tajnem financovani institute ve Wuhanu americany je zalozena pouze na tom, ze se financoval spolecny vedecky projekt. Z verejnych penez. Ma odpoved byla takova, ze na to zvlastniho neni vubec nic. Nech si laskavy ctenar udela sam nazor, jestli je to relevantni prispevek do diskuze. Me spise prekvapuje, ze ten projekt byl jenom jeden, cekal bych jich mnohem vice. Vase 'vysvetleni' je jedna dlouha fabulace, ktera nema ani hlavu, ani patu. Jedine, co se z toho da vyvodit je, ze vam americane nejak lezi v zaludku. BTW, nejaky odkaz na to, ze Donald Trump povolil nejaky rizikovy vyzkum viru? Prijde mi to jako dalsi ptakovina.

J. Schneider 24.4.2020 12:13

Tolik bych si přál mít gramotné oponenty! Prosím, vraťte se k článku, a znovu si přečtěte onu pasáž, kde píšu o možnostech vládního financování, dále financování bez vědomí vlády, a dále o mezimožnosti, kdy o tom vláda oficiálně nechce nic vědět. O konspiraci jde pouze ve vaší mysli. - Můj článek není o jednom vysvětlení, ale naznačuje jich několik, s tím, že jsem si vědom, že jich může být ještě víc.

R. Sobotka 24.4.2020 14:14

Vas clanek nic nevysvetluje, jenom fabuluje. Vase odkazy nerikaji nic vic, nez ze byl udelen nejaky grant do Wuchanu plus spekulace, ze to bylo cosi nekaleho, a Donald Trump se na tom trochu toci, protoze behem pandemie ztraci body. A pak uz jenom placate pate pres devate a chytate se toho, ze Trump cosi znovu povolil. Tak se tedy divam, kdo je analytik Jan Campbell a vidim Sputnik, Protiproud... kde jste si tu informaci overil? Nebo u tohoto analytika to neni treba?

J. Schneider 24.4.2020 15:22

Omlouvám se vám, že jsem to napsal asi příliš složitě a uvedl jsem tím zřejmě vaši mysl do vývrtky. - Symptomatické je vaše kádrování, to si pamatuji z dob antichartovní kampaně, kdy se bolševik nenamáhal vyvracet meritum věci (na což, stejně jako vy, ani argumentačně neměl), a snažil se okopávat kotníky (výš nedosáhl) řečmi o tom, jaká protisocialistická (ve vašem případě téměř naopak) média tu kterou informaci zveřejnila. Dost jste toho o sobě tímto prozradil! Pak mi je ovšem ke cti, že nejste na mé straně, musel bych se propadnout hanbou.

R. Sobotka 24.4.2020 16:19

Stacilo napsat, ze jste si tu informaci neoveril a vynechat tu litanii. Kadrovani vidite kde? S tim Trumpem a vyzkumem viru je temer jiste nesmysl, neco takoveho by se resilo na strankach Science/Nature mesice. To by neslo prehlednout. Primarni zdroj Campbella se hadam nedozvime?

J. Schneider 24.4.2020 19:47

Informaci jsem ověřil, to, o čem psal Daily Mail, je potvrzeno záznamem z tiskové konference samotným Trumpem. Nevím, jak vám to mám podat ještě více polopaticky. --- Kádrujete, protože se nezbýváte meritorně věcí (že se o tom někde NEPÍŠE, není důvod, že to není - ohledně vojensky využitelného výzkumu se to s publicitou nikdy a nikde nepřehánělo). Všimněte si, že Trump říká, že to PROŠETŘUJÍ, čili - na rozdíl od vás - to pro ně JE problém. --- Docela se bavím myšlenkou, jak byste asi řádil, kdyby do Wuhanu na výzkum koronaviru šly peníze z Ruska.... takže už je jasné, v čem je problém?

R. Sobotka 25.4.2020 9:37

Tak sve informace proverujete spatne. Jinak by jste zjistil, ze uvolneni regulaci vyzkumu patogenu (gain of function) z roku 2017 ( "Trump znovu povolil vyvoj koronaviru" pana Campbella) se netyka pandemickych viru vsetne SARS. Sirite hoax a stalo by vas 20 min si to overit. A tohle neni k meritu veci? Pro Trumpa je problem ted uplne neco jineho, tak se chyta kdejakeho stebla. Co asi vysetri? Ze slo o verejny grant, ktery standardne po 3 letech konci ('perfidni stahovani' je proste pitomost). 'Tajne' penize z Ruska to Wuchanu bych povazoval za stejny nesmysl, jako 'tajne' penize z USA. Netrpim delenim sveta na good boys a bad boys. Institut ve Wuchanu je porad jenom akademicke pracoviste, zadna vojenska laborator. Ma striktni pravidla, ale toci se tam vedci z celeho sveta na stazich atd; nevim kde se bere ta posedlost, ze se tam deje neco supertajneho. Vase fantazirovani se o nic konkretniho neopira. Neprimo obvinujete USA (bad boys) z nekalych rejdu, ale dukazni material nula. Informa

J. Schneider 26.4.2020 15:39

Jste opravdu srandovní. Vaše vyjádření (samozřejmě bez jakýchkoliv důkazů) mají být autoritativní a popisující celou realitu (ne jen to, se se dostane do vašeho omezeného obzoru)? Co vy "byste" považoval za nesmysl, to má být měřítko toho, co je a co není hoax? "Pořád jenom akademická pracoviště" dělají bohužel docela běžně pro vojáky, až se vžila modifikace Eisenhowerova pojmu "vojensko-průmyslový komplex" na "akademicko-vojensko-průmyslový komplex" (Cornwell). To vám možná uniklo, stejně jako téměř celý kontext událostí, v jejichž rámci se "normálně" udělují "standardní" granty. Nu, tak chtějí, aby to vypadalo, a vy jste jejich oblíbený čtenář. Nicméně zapojení akademických pracovišť do nejhnusnějších vojenských výzkumů je bohužel smutnou skutečností, a nic na tom nezlepší naivita hodných hochů (čtěte například Naomi Kleinové "Šokovou doktrinu", avšak jste-li dostatečně psychicky odolný).

J. Šilhan 24.4.2020 16:27

Pan Schneider je prostě šikula. Ovšem svého analytického vrcholu dosáhl na parlamentních listech, kde se mu podařilo propojit globální politiku se sexuologií: "Mají společného nepřítele – mír, snižování napětí, ukončování konfliktů, odzbrojování. Mají mnoho pomocníků: pošuky, válečné štváče, neschopné, závistivé, chamtivé, úchyly, zamindrákované impotenty, paranoiky." Tuhle poetiku fakty neprorazíte :-)

PS Pan Campbell např. na lindkedin uvádí, že učí na VŠE jako odborný asistent, ovšem na webu VŠE to nenajdete. Na fakta v diskuzi s těmito experty raději zapomeňte.

J. Šilhan 24.4.2020 20:24

A není úžasné, jak se z udělení jednoho malého grantu dá vystavět krásný nový konspirační svět?

J. Vašíček 24.4.2020 8:21

Jednou z praktik dezinformátorů je šířit konspirativní spekulace s cílem relativizovat fakta a vyvolávat dojem, že ničemu a nikomu nelze důvěřovat. Pan Schneider byl tedy při smyslech, když to psal. On se dezinformacemi živí. Charakteristická je i jeho reakce. Žádné argumenty, jen povýšená arogance. A to byl nejspíš v dobrém rozmaru. Jindy na oponenty reaguje daleko agresivněji.

J. Kucirek 24.4.2020 9:59

....ničemu a nikomu nelze důvěřovat.

Rekl bych, tato obava je na miste. Uz jenom ty nevyspytatelne americke aktivity po svete. Jenou je to podpora bakteriologickeho vyzkumu. Po druhe velitelství amerického námořního zařízení v Evropě a jihozápadní Asii uz leta podporuje, financuje projekty, obnovy skolniho zarizen v Albánii, Arménii, Bosne a Hercegovine, Bulharsku. Několik mateřských škol je renovovaných v roce 2011 v Gruzii, Lotyšsku, Makedonii, Černe Hore, Ukrajine, Rumunsku a Srbsku. Nakonec i v Kosovu, tam ovsem i s nejvetsi zakladnou v Evrope Camp Bondsteel. A to vse jen z duvodu lasky k bliznimu?

J. Schneider 24.4.2020 12:16

Charakteristická je zejména vaše reakce. Já jsem se odkázal na Trumpův projev, je tak i prolink, a jestli to vaše počítačová i osobní gramotnost zvládne, můžete se přesvědčit. Argumenty postrádám u vás, a o stylu radši nemluvit - nicméně jsem vděčný za vaši vlastní ukázku charakteru mých oponentů.

J. Vašíček 24.4.2020 13:12

Děkuji za promptní ukázku agresivní reakce, o níž jsem se zmínil. Je symptomatické, že ji spojujete s vědomým klamáním méně pozorných čtenářů. Já jsem (stejně jako pan Sobotka) reagoval na vaši spekulaci v odstavci "Je též možné zvažovat variantu, že se USA rozhodly z wuchanské laboratoře stáhnout s perfidním úmyslem srazit čínské hospodářství na kolena ..." Té se ani jeden ze dvou odkazů netýká a ani týkat nemůže. Citace a odkazy v článku jsou jen proto, aby mu dodaly zdání serioznosti. Další z oblíbených praktik dezinformátorů.

J. Schneider 24.4.2020 15:16

Buďte tak velmi laskav a doložte nevývratně, že se té varianty ani jeden z odkazů netýká "a ani týkat nemůže". Jinak bude tento váš pokus o apodiktický soud bez důkazů nádhernou ilustrací praktik desinformátorů hybridní války. Pouze otrocký duch si zapovídá zkoumat vše, co je myslitelné. Nu, každý jak chce, ale vy, jak musíte.

J. Vašíček 24.4.2020 18:21

Vidím, že vás nepříznivý vývoj zdejší diskuze vede k zoufalému pokusu, ke kterému se v nouzi lháři obvykle uchylují: "dokažte, že nemám pravdu". Ale důkazní břemeno leží na vaší straně. S tím jste si však v článku velké starosti nedělal. Jako kmenový přispěvatel PL jste zvyklý oslovovat čtenáře, kterým nevadí, že to co píšete se pravdě jen podobá, hlavně když to má ten správný ideologický říz. A tak jste splácal dohromady fakta a fabulace, a když vám to nebereme, stavíte se do role svobodného ducha, který si nezapovídá zkoumat vše myslitelné. Tak kolik už jste toho napsal o počátečním postupu čínských úřadů, který je nejspíš pravým důvodem lavinovitého rozšíření pandemie. Pokud totiž budou státy, firmy či jednotlivci požadovat po Číně náhradu škody, bude to z tohoto důvodu.

Mohu-li však parodovat vaši (zatím) poslední větu, vy se musíte držet manuálu FSB (všimněte si, že neváhám uvažovat o všech myslitelných variantách), tedy prokazatelně prvního zdroje teorie, že za koronavirem je tře

J. Vašíček 24.4.2020 18:25

tedy prokazatelně prvního zdroje teorie, že za koronavirem je třeba vidět USA.

J. Schneider 24.4.2020 19:52

Důkazní břímě nese Trump, který prohlásil - a můžete si to přehrát, doporučuji opakovaně - že to problém je a že ho prošetřují. Důkazní břemeno vašeho tvrzení, že se té varianty ani jeden z odkazů netýká "a ani týkat nemůže", leží stále na vás. Z toho neutečete.

W. Mi 26.4.2020 9:06

Pane Sobotko, děkuji za link na info o publikacích, které se opravdu po (nyní v porovnání s COVID-19 už spíše mini) pandemii SARS rozjely. R^ Jinak ten institut ve Wu-chanu, respektive jeho část s nejvyšší certifikací P4, pomáhali rozjet Číňanům rozjet Francouzi na základě dvoustranné dohody z r. 2004, viz webové stránky ZÚ Francie v Pekingu. Slavnostně byl inaugurován v r. 2016. Dle čínských zdrojů vycházejících mimo ČLR (Boxun) citujících Figaro však francouzští odborníci nemohli (bez udání bližších důvodů) participovat na faktických výzkumech. Ale to je jen tak pro zajímavost, FR byli postupně z institutu "outsourcováni".