Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vašíček 1.5.2020 15:14

Padlý novinář Léko (nejen) tímto pamfletem odvádí daň, která mu byla vyměřena za přízeň mocných. Jeho úpadek je srovnatelný snad jen s tím co předváděli jeho kolegové kariéristé za normalizace. Podobnost je nejen v devotním tónu textů na zadané téma, ale i ve svévolným nakládáním s fakty. Jen dva příklady, které uhodí do očí i jen zběžně informovaného čtenáře:

Ve druhém odstavci Léko přisuzuje opozici snahu, aby velké zahraniční banky nepřišly současnou v důsledku pandemie k úhoně. Proti této spekulaci stojí fakt, že 90% vládou přislíbené pomoci představuje garantování bankovních úvěrů. Je to tedy právě vláda, kdo se stará o to, aby ze současné krize vyšly banky se ziskem.

O kousek níž Léko šalamounsky píše, že tato vládní koalice za sedm let prokázala, že ví jak snižovat zadlužení. Pak by měl ovšem ve svém chvalozpěvu vysvětlit, proč svou vědomost v praxi nevyužila. Plánované schodky státního rozpočtu v letech, kdy MF ovládalo ANO byly v sumě 360 mld Kč (před pandemií). Skutečnost byl

V. Sobotka 1.5.2020 17:26

J. Vašíček. Demagogie a lži. Kde jinde, než u bank, měla vláda vzít pemíze na zákonem stanovené odškodnění? Co je na tom divného, že se obrátila na banky? To snad měla vláda jít k lichvářům? A o zadlužování není třeba diskutovat, stačí podívat se na deficity státního rozpočtu před Babišem, abychom viděli zřejmou nápravu za Babiše a abychom nevěřili vašim (je vás více) lžím.

J. Vašíček 1.5.2020 19:07

Zkuste si nejdřív věci ujasnit, než někoho obviníte ze lži.

Žádné odškodnění není zákonem stanoveno a není o něm zatím ani řeč. Stát se neobrací na banky, ale vyzývá podnikatele aby se na ně obrátili s tím, že za určitých okolností bude úvěr garantovat. Že to není zdaleka nejlepší cesta, se můžete dočíst v článcích ekonomů. Ale hlavně, stát se chystá dát bankám vydělat, tedy udělat přesně to, co Léko předhazuje opozici. Na to jsem upozornil.

Obdobně je to se státním dluhem. Zkuste vyvrátit čísla, která jsem uvedl. A na faktech doložit, to, co Léko pouze naznačuje, totiž, že vláda snižuje zadlužení.

Pokud je však pro vás Márovo Čau lidi jediným zvěstováním pravdy, pak je zbytečné s vašimi výpady ztrácet čas.

V. Sobotka 1.5.2020 21:05

Ze lži Vás usvědčuje např. tento odkaz:https://www.aktualne.cz/wiki/ekonomika/statni-rozpocet-cr/r~i:wiki:3116/ Podobně lživé je i Vaše tvrzení, že Babiš přihrál nějaký prospěch bankám.

J. Vašíček 1.5.2020 21:41

Z vašeho textu vyplývá pravý opak toho co si myslíte. Porozumění čtenému textu však nahrazujete silnými slovy.

Opravdu ztráta času.

V. Sobotka 2.5.2020 16:07

Žádný argument od Vás, asi Vám argumenty došly. Mudrování o tom, co si myslím, je zbytečné a nepatřičné, jde přece o napsaný text. Těšilo mě.

J. Vašíček 4.5.2020 20:11

Bingo! Tentokrát jste čtený text skoro pochopil, skutečně jsem nechtěl s vámi dál ztrácet čas. Zdá se ale, že máte světlé chvilky, tak to s vámi ještě zkusím.

Toto je odstavec z článku, na který odkazujete: "Přebytek v roce 2016 ve výši 62 miliard korun byl historicky nejlepším výsledkem, ale stál za ním hlavně mimořádně vysoký příliv peněz z EU".

Až jej vstřebáte, zkuste se podívat na heslo "Státní rozpočet ČR" ve Wikipedii. Jsou tam podstatně aktuálnější data a hlavně vedle sebe plánovaný deficit (o tom jsem psal já) a deficit skutečný.

Nechci to zakřiknout, ale třeba i vám svitne, že ze lži byste měl obvinit spíše Léka, potažmo jeho chlebodárce.

Sbohem, pro vás však spíš sbabišem.

V. Sobotka 4.5.2020 20:48

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_rozpo%C4%8Det_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky#/media/Soubor:Prijmy_a_vydaje_CR.png

Nebuďte jako manželka, která si myslí, že máte nástroj na čtení jejích myšlenek a přání. Zde vidíte jsně největší schodky v období 2007 - 2014 a obrovskou nápravu za Babiše. Ale celkově a stále horší je to se samotnou výší HDP a příjmů SR.

J. Vašíček 12.5.2020 4:11

Ach jo, náhodou jsem sem zabloudil a vidím, že jsem vás přecenil. Stále je to já o voze a vy o koze. Tak tedy po lopatě.

Léko napsal, že "tato vládní koalice za sedm let prokázala, že ví jak snižovat zadlužení". Já jsem podotkl, že plánované schodky státního rozpočtu v letech, kdy MF ovládalo ANO, byly v sumě 360 mld Kč (před pandemií). O tolik tedy vláda plánovala zvýšit státní dluh. Skutečnost byla o něco lepší, přesto vláda dluh nesnížila ani o korunu. Že je výsledný deficit lepší než plánovaný, je sice dobré pro státní kasu, ale ne vždy pro stát. Vládě se nedaří v investicích (viz každoroční kritika jinak shovívavého prezidenta). A navíc to vylepšení je do značné míry pouze optické. Přebytek v roce 2016 ve výši 62 miliard korun způsobil totiž mimořádně vysoký příliv peněz z EU. Do státní kasy doputovaly dotace na akce, které se za minulých vlád podařilo dokončit a před EU obhájit. Za minulých vlád výdaje na ně zvyšovaly dluh a pak je Babiš dostal zpátky jako dárek a Mára hned věděl,

J. Vašíček 12.5.2020 4:18

Dokončení:

jak to marketingově využít.

Už vám došlo, že když vláda dohodí bankám mnohamiliardový kšeft, dohodí jim tím i tučný zisk, tedy dělá to, co Léko licoměrně předhazuje opozici? Jestli nedošlo, poproste manželku, ať vám s tím pomůže. A taky jí pozdravujte. Že s ní cítím.

J. Vašíček 12.5.2020 9:16

Doplněk:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-bidny-ucet-vladni-pomoci-105276#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=THIaLjwnxoM-202005120654&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=