Diskuse k článku

Pro naši zemi je štěstí, že ji neřídí padlí politici

Zodpovědný člověk by se v současné situaci měl chovat pokorně, protože dnes nikdo nedokáže odhadnout, natož přesně vyčíslit míru a hloubku dopadů krize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šilhan 3.5.2020 22:24

Není to špatné, ale Léčba Klausem byla lepčí. Ale co, 1. máj je přeci lásky čas a ten patří lásce k hvězdám boybandů i sekretářkám zamilovaných do svých šéfů.

Z. Meisner 3.5.2020 11:40

Nadpis je nechtěně vlastně pravdivý. Tito padlí politici zemi skutečně neřídí, corona problém se vyřídil "grass root" lidmi zezdola.- Bureš, Fencl, Havlíček a Ken se zmohli na přikrádání tady a teď díky možnosti těch nejpříšernějších nákupů, netransparentního zadávání vyvoleným, Burešova blekového monopolu na Anti-Covid apod.

Pan Léko není idiot, zdá se že článek je tak hloupý záměrně aby se ukázaly reakce plebsu.

M. Frank 2.5.2020 11:26

To co dělá Léko je ta nejodpornější novinářská prostituce, jakou jsem v životě zažil. Bobiš si koupil noviny, do jejich čela nainstaloval prodejného novináře, který plodí směšně oslavné články pro svého pasáka. Tak okatě to nedělalo ani Rudé Právo v dobách normalizace. Pane Léko jste prolhaný ubožák ve službách darebáka, nic víc. Měl byste se klanět armádě lékařů, sester, epidemiologů a dalších odborníků, kteří při své inteligenci ani zlomkem procenta nevolí a nikdy volit nebudou tu vaší sebranku zlodějů, lhářů a darebáků. A přesto vám budou zachraňovat životy za almužnu, protože to co šikovní a pracovití lidé vyprodukují, rozkradete vy. Všeho do času.

L. Písařík 3.5.2020 7:57

Ještě ti, zvone, nepraskla žluč?

P. Aron 3.5.2020 15:23

Člověče neštastná, vy se tou nenávistí snad zalknete :-(

J. Kouk 1.5.2020 22:06

Jak nekdo muze obhajovat minule vlady, jtere se jen a jen vymlouvali na komunisty. Nyni z tribun na to, ze v lidech preziva mysleni z totality. Vzdyt ti, ci jsou podle nich totalitni seniori tak jim bylo neco malo pres 30 a naprosta vetsina mela socialismus u pr...e. meli starosti, jak sehnat byt pro svou rodinu a oni ho bez potizi a bez dozivotnich hypotek ziskali. Bezurocne pujcky. Naborove prispevky.. to je, co si pamatuji a chteli v roce 1989 mnohem vic. Moznost cestovat a bez celozivotnich uspor a tridenniho cekani ve fronte si koupit embecko. Ti de facto budovali novy kapitalismus a nechali se okrast.. privatizace, vyprodej podniku a vysledek dluhy.. ludi nejsou blbci a maji stale jeste volebni pravo a nalepku luzy.. Babis, at je jakykoliv si vede v premierovani nejlepe. To neznamena, ze by nemel byt vysetrovan, pripadne odsouzen. Jenze spravedlivym, nikoli politickym procesem.. pokud nebude zavreny, tak ho mozna i zvolim. Nechci slyset dalsich 30 let vymluvy, ze za ekonomickou

J. Kouk 1.5.2020 22:10

Situaci muze Babis, jak to delaly predchozi.. Babis tuhle krizi zvladnul a zda zvladne i obnovu, uvidime.. Kalousek podelal mnohem mensi krizi.. naklady zname..

Z. Meisner 3.5.2020 8:45

při trošce zjednodušení to Babiš "zvládnul" tím, že lidé seděli doma na zadku, šili a šili a šili a v televizi sledovali zmateného Bureše jak pobíhá s fonendoskopem. I tak móóžno molodci.

Z. Meisner 3.5.2020 8:58

šili a šili, ani do špitálů nechodili, buď že se báli, nebo proto že špitály nebraly prázdná lůžka měly blokovány pro korona. Nedemokratická Čína jen ve Wuchanu zvládla nemocnice pro 1000 + 1600 lidí každou během 10 dní. Demokratický NY šest armádních nemocnic, největší pro 1000 lidí za 4 dny. Podobných po světě mraky. Kde má předlistopadová mlátička Metnar, dnes, ministr naše slavné chemiky a polní nemocnice?

P. Pavel 2.5.2020 0:26

Jak někdo může žvanit z cesty jako kouk.

J. Vašíček 1.5.2020 15:14

Padlý novinář Léko (nejen) tímto pamfletem odvádí daň, která mu byla vyměřena za přízeň mocných. Jeho úpadek je srovnatelný snad jen s tím co předváděli jeho kolegové kariéristé za normalizace. Podobnost je nejen v devotním tónu textů na zadané téma, ale i ve svévolným nakládáním s fakty. Jen dva příklady, které uhodí do očí i jen zběžně informovaného čtenáře:

Ve druhém odstavci Léko přisuzuje opozici snahu, aby velké zahraniční banky nepřišly současnou v důsledku pandemie k úhoně. Proti této spekulaci stojí fakt, že 90% vládou přislíbené pomoci představuje garantování bankovních úvěrů. Je to tedy právě vláda, kdo se stará o to, aby ze současné krize vyšly banky se ziskem.

O kousek níž Léko šalamounsky píše, že tato vládní koalice za sedm let prokázala, že ví jak snižovat zadlužení. Pak by měl ovšem ve svém chvalozpěvu vysvětlit, proč svou vědomost v praxi nevyužila. Plánované schodky státního rozpočtu v letech, kdy MF ovládalo ANO byly v sumě 360 mld Kč (před pandemií). Skutečnost byl

V. Sobotka 1.5.2020 17:26

J. Vašíček. Demagogie a lži. Kde jinde, než u bank, měla vláda vzít pemíze na zákonem stanovené odškodnění? Co je na tom divného, že se obrátila na banky? To snad měla vláda jít k lichvářům? A o zadlužování není třeba diskutovat, stačí podívat se na deficity státního rozpočtu před Babišem, abychom viděli zřejmou nápravu za Babiše a abychom nevěřili vašim (je vás více) lžím.

J. Vašíček 1.5.2020 19:07

Zkuste si nejdřív věci ujasnit, než někoho obviníte ze lži.

Žádné odškodnění není zákonem stanoveno a není o něm zatím ani řeč. Stát se neobrací na banky, ale vyzývá podnikatele aby se na ně obrátili s tím, že za určitých okolností bude úvěr garantovat. Že to není zdaleka nejlepší cesta, se můžete dočíst v článcích ekonomů. Ale hlavně, stát se chystá dát bankám vydělat, tedy udělat přesně to, co Léko předhazuje opozici. Na to jsem upozornil.

Obdobně je to se státním dluhem. Zkuste vyvrátit čísla, která jsem uvedl. A na faktech doložit, to, co Léko pouze naznačuje, totiž, že vláda snižuje zadlužení.

Pokud je však pro vás Márovo Čau lidi jediným zvěstováním pravdy, pak je zbytečné s vašimi výpady ztrácet čas.

V. Sobotka 1.5.2020 21:05

Ze lži Vás usvědčuje např. tento odkaz:https://www.aktualne.cz/wiki/ekonomika/statni-rozpocet-cr/r~i:wiki:3116/ Podobně lživé je i Vaše tvrzení, že Babiš přihrál nějaký prospěch bankám.

J. Vašíček 1.5.2020 21:41

Z vašeho textu vyplývá pravý opak toho co si myslíte. Porozumění čtenému textu však nahrazujete silnými slovy.

Opravdu ztráta času.

V. Sobotka 2.5.2020 16:07

Žádný argument od Vás, asi Vám argumenty došly. Mudrování o tom, co si myslím, je zbytečné a nepatřičné, jde přece o napsaný text. Těšilo mě.

J. Vašíček 4.5.2020 20:11

Bingo! Tentokrát jste čtený text skoro pochopil, skutečně jsem nechtěl s vámi dál ztrácet čas. Zdá se ale, že máte světlé chvilky, tak to s vámi ještě zkusím.

Toto je odstavec z článku, na který odkazujete: "Přebytek v roce 2016 ve výši 62 miliard korun byl historicky nejlepším výsledkem, ale stál za ním hlavně mimořádně vysoký příliv peněz z EU".

Až jej vstřebáte, zkuste se podívat na heslo "Státní rozpočet ČR" ve Wikipedii. Jsou tam podstatně aktuálnější data a hlavně vedle sebe plánovaný deficit (o tom jsem psal já) a deficit skutečný.

Nechci to zakřiknout, ale třeba i vám svitne, že ze lži byste měl obvinit spíše Léka, potažmo jeho chlebodárce.

Sbohem, pro vás však spíš sbabišem.

V. Sobotka 4.5.2020 20:48

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_rozpo%C4%8Det_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky#/media/Soubor:Prijmy_a_vydaje_CR.png

Nebuďte jako manželka, která si myslí, že máte nástroj na čtení jejích myšlenek a přání. Zde vidíte jsně největší schodky v období 2007 - 2014 a obrovskou nápravu za Babiše. Ale celkově a stále horší je to se samotnou výší HDP a příjmů SR.

J. Vašíček 12.5.2020 4:11

Ach jo, náhodou jsem sem zabloudil a vidím, že jsem vás přecenil. Stále je to já o voze a vy o koze. Tak tedy po lopatě.

Léko napsal, že "tato vládní koalice za sedm let prokázala, že ví jak snižovat zadlužení". Já jsem podotkl, že plánované schodky státního rozpočtu v letech, kdy MF ovládalo ANO, byly v sumě 360 mld Kč (před pandemií). O tolik tedy vláda plánovala zvýšit státní dluh. Skutečnost byla o něco lepší, přesto vláda dluh nesnížila ani o korunu. Že je výsledný deficit lepší než plánovaný, je sice dobré pro státní kasu, ale ne vždy pro stát. Vládě se nedaří v investicích (viz každoroční kritika jinak shovívavého prezidenta). A navíc to vylepšení je do značné míry pouze optické. Přebytek v roce 2016 ve výši 62 miliard korun způsobil totiž mimořádně vysoký příliv peněz z EU. Do státní kasy doputovaly dotace na akce, které se za minulých vlád podařilo dokončit a před EU obhájit. Za minulých vlád výdaje na ně zvyšovaly dluh a pak je Babiš dostal zpátky jako dárek a Mára hned věděl,

J. Vašíček 12.5.2020 4:18

Dokončení:

jak to marketingově využít.

Už vám došlo, že když vláda dohodí bankám mnohamiliardový kšeft, dohodí jim tím i tučný zisk, tedy dělá to, co Léko licoměrně předhazuje opozici? Jestli nedošlo, poproste manželku, ať vám s tím pomůže. A taky jí pozdravujte. Že s ní cítím.

J. Vašíček 12.5.2020 9:16

Doplněk:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-bidny-ucet-vladni-pomoci-105276#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=THIaLjwnxoM-202005120654&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

K. Gaman 1.5.2020 10:56

Názory zde uvedené odpovídají gaussovu rozdělení, nic překvapivého. Ať už je Leko podle někoho nekritický a podle jiného pravdivý, je třeba posoudit, zda současná vláda čelí situaci v mezích možností a v mezích schopnosti odhadnout budoucí vývoj dobře, nebo špatně. A všechno zatím ukazuje, že dobře. Kdo má argumenty, které by to vyvracely? Sem s nimi!

P. Čech 1.5.2020 8:22

"dnes nikdo nedokáže odhadnout, natož přesně vyčíslit míru a hloubku dopadů krize".

Ale dokáže a není jen jeden. Zejména to jsou lidé jako profesor politologie Fiala, vrchní žvanitel Kalousek, následovaní ničehoneznalými Jurečkou a Bartošem, jimž všem aktivně přizvukují naprostí neználci čehokoliv Gazdík, Farský a jim podobní. Ti všechno vědí a zejména vědí, jak jinak a plánovaně by poraili koronavirus. Ono se jim to kecá, když nemají vůči občanům žádnou odpovědnost. Politická odpovědnost, na jejich příkladu ukazuje, že vlastně žádnou odpovědností není. Kdyby totiž byla, už dávno by byli mimo poslaneckou sněmovnu. Tam je totiž drží jen náš volební systém podle zásad poměrného zastoupení, který vyzdvihuje úspěšně ty nejhorší z nás.

V. Hlisnikovská 1.5.2020 9:02

Je zajímavé, jak si vláda (respektive Babiš) velice rychle přebere návrhy těchto nýmandů a prodává je hlupcům za své. Ti mu na to skáčou.

P. Nemec 1.5.2020 11:53

třeba aby se konalo mistrovství v biatlonu? nebo navrátilci z itálie nemuseli do karantény?

V. Hlisnikovská 1.5.2020 12:57

Po vyhlášení krizového stavu už šli do karantény všichni (kromě Nejedlého). Do té doby nebyl v karanténě nikdo, ani ti, kteří se vrátili z Francie.

V. Hlisnikovská 1.5.2020 13:01

Mimo to. Lidé, kteří se vrátili z Itálie a chtěli se nechat testovat, byli odbyti tím, že nebyli v zasažené oblasti.

Z. Meisner 3.5.2020 8:42

ostatně - v době kdy se lidé vrátili z Itálie by se tu mohli "testovat" leda vlastním testosteronem.

P. Čech 1.5.2020 16:37

Oni snad předložili nějaký smysluplný návrh? Že jsem si toho nevšiml! Zato jsem si všiml, že nestoudně a hloupě žvaní, jak je jejich zvykem. Nic jiného totiž neumí. Na rozdíl od právě toho Babiše, který koná.

V. Sobotka 1.5.2020 17:34

Hlavně, že máte občany za hlupce. Asi se mýlíte, protože ti občané již vědí, co ODS a spol. (prý DEMOblok) dokážou a co s naší zemí udělali. Že už je nikdo nevolí není hloupost, ale rozum.