Diskuse k článku

Příliš zelený „zelený ministr“

Kompromis mezi zemědělským a obecně lidským podnikáním v krajině a rozumnou ochranou životního prostředí se u nás dlouhodobě nedaří. Výjimkou není ani současný ministr životního prostředí Richard Brabec. V praxi je však často „zelenější než zelení“, píše Petr Havel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

S70t64a37n26i53s35l16a44v 48T38o18m23á68š 1658863894472

Nepřátelé se spojují

ANO a Zelení mají společný zájem ovládnout co největší území v Čechách a na Moravě. Otázka je, kdo koho víc využívá. Jestli Zelení babišovce, aby jim pomohli zmocnit se Šumavy, nebo obráceně; Babiš potřebuje odvést pozornost medií i veřejnosti od nahlížení do převodu státních peněz (dotací) do svých zemědělsko-potravinářských firem, které už jsou rozlezlé po celé zemi.

0/0
17.6.2014 19:37

M. Pecha

Konečně rozumný názor

Velice vítám článek Petra Havla, který nevybočuje ze série rozumných úvah o člověku jako součásti přírody. Tentokrát se zaměřením na silně problematický NP Šumava v kontextu na záměr vytvořit možná ještě problémovější NP Křivoklátsko. Jako křivoklátský občan velice pečlivě sleduji (a nejen já) dění na Šumavě a někdy se až vtírá paralela, že boj o Šumavu je i bojem o Křivoklátsko.

Nedávno jsem mluvil s jedním starostou šumavské obce a ptal jsem se ho, co můžeme od nového ministra ŽP očekávat, protože mi připadá, že je silně ovlivňován ekologickými aktivisty. On mi na to odpověděl, že není pod vlivem aktivistů, že je sám aktivista. A že tedy můžeme očekávat všechno.

Byl bych velice rád, kdyby se mýlil. Už proto, že je členem hnutí ANO, které proklamovalo v předvolební kampani zcela jiný přístup k hodnotám, které vytvářely generace našich předků, než je ponechat je velkoplošně přirozenému vývoji. A jestli se mýlil, to už se může ukázat na tom, jak se zachová k návrhu NP Křivoklátsko.

0/0
17.6.2014 14:19

V. Getz

no pokud vymýšlí zdražit poplatky za odpad

o 100%, tak je vidět jak dobře přistupuje ke své funkci ...

0/0
16.6.2014 11:04