Diskuse k článku

Převažují-li materiální hodnoty, Ukrajina nemá šanci

Jedním ze stereotypů české společnosti je, že Ukrajinci jsou chudí a Rusové bohatí. Rusové na rozdíl od Ukrajinců nenabízejí práci, ale peníze. Těžko si představit českého obchodníka, který kvůli dění na Ukrajině odmítne ruského zákazníka. Na jedné straně existují vznešené ideály a principy, na druhé peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K48a74r87e48l 19V87y18š24a62t85a

Nic proti konstrukci článku,

je to klasika od pravdoláskaře Léka, škoda že je tak naivně hloupá. Nasadit na stranu Ukrajiny vznešené ideály a principy je odvaha skoro neskutečná. Zdá se, že autor v zajetí ideálů a ideologie ani nepostřehl co se na Ukrajině děje, že jeho ideály a principy prosazují nacionalisticko fašistické ozbrojené formace, že principy se zvrhly do zločinů proti lidskosti, že armáda vraždí své občany, že lež a demagogie tryská z Ukrajiny jako jed do celé Evropy.

Pokud jde o ty materiální hodnoty, Rusové jsou bohatí, Ukrajinci chudí, no proč ne, obě země po rozpadu SSSR stály na stejné startovací čáře, běžely jeden čas těsně vedle sebe za časů ožralého Jelcina, Ukrajina pokračovala hlemíždím tempem dál, oligarchové se pakovali, v Rusku nastoupil Putin a udělal pořádek. Výsledek? Bohatí Rusové a chudí Ukrajinci.

Byl jste pane Léko daleko, daleko lepší v minulosti....... co se to s Vámi stalo?

0/0
12.9.2014 0:19

Re: Nic proti konstrukci článku,

Na setkání nezávislé iniciativy . se především hodnotila role médií ve zpravodajství o rusko-ukrajinském konfliktu. Diskuze se dále účastnil např. šéf Českého rozhlasu Petr Duhan, mediální analytik Jan Jirák a generální ředitel České televize Petr Dvořák. Podle Jiráka se o roli v médií v tomto konfliktu lze zatím jen dohadovat. „Situace je příliš komplikovaná a nemůžeme vědět, o čem ten rusko-ukrajinský konflikt v tuto chvíli ve skutečnosti je,“ řekl Jirák. Zvláště kriticky se o informování českých médií vyjádřil Duhan, podle něhož média svoji roli v tomto případě nezvládla. „Já si myslím, že česká média až na malé výjimky naprosto selhala. Často slyšíme ospravedlnění,... ale myslím, že kolegové, a je jedno jestli z České televize, Českého rozhlasu nebo deníků či týdeníků, se nedokážou dobře orientovat v současné podobě propagandy, která zaznívá z ruské nebo ukrajinské strany a zaznívá i ze Spojených států.“

0/0
12.9.2014 5:59
Foto

K44a58r14e40l 42P95l28í32h57a75l 2869125878401

Je paradox, že ředitel rozhlasu si posteskne nad svými zaměstnanci. Neměl by si postesknout sám nad sebou?

0/0
12.9.2014 8:25

Také jsem zklamán z tohoto článku. Pán Léko změnil dres.

0/0
12.9.2014 15:29

Tak, jako Léko existovat zcela mimo realitu a mít přitom přístup do médií, to je princip a ideál, který se prostě nedá "okecat". :-)

0/0
14.9.2014 16:53

Umíte, člověče, vůbec číst?,

Tenhle článek přece vůbec není o tom, že "na straně Ukrajiny jsou vznešené ideály a principy". Kde jste to tam našel???

V tomhle článku se poukazuje na známou schizofrenii ČESKÉ společnosti, na rozpor mezi tím co SOUČASNĚ chce a hlásá - a tím i následně na praxi, která to dokumentuje. Ten článek neříká nic víc a nic méně, že pokud opravdu 2/3 Čechů schvaluje sankce proti Rusku, tak tomu ale nemůže současně odpovídat běžná praxe, o které se v článku píše: že když jde o zisk, tak ideály jsou stranou. Je skutečně podivné, že tohle tam nevidíte, ale naopak si vymýšlíte něco, co tam vůbec není. Ten článek je o Češích, ne o Ukrajincích a Rusech.

Jinak Vaše hodnocení informační situace, kde podle Vás "lež a demagogie tryská z Ukrajiny jako jed do celé Evropy", aniž byste minimálně totéž viděl na Ruské straně, je opravdu pěknou ukázkou Vaší "ideologické zaslepenosti".

0/0
14.9.2014 17:02

Re: Umíte, člověče, vůbec číst?,

Chápu, že jste z toho všeho nešťastný, pane Zajíci. Ostatně, kdo by nebyl. Ale rozumného přístupu Ruska k celému konfliktu, donekonečna nafukovanému židovskou kabalou prostřednictvím poskoků ve Washingtonu, Bruselu a v Kyjevě, byste si přeci jen měl povšimnout, pokud tedy k tomu máte ještě výbavu.. Možná byste se něčemu i přiučil.

0/0
14.9.2014 21:48
Foto

K36a96r37e20l 65V28y76š50a91t96a

Ano, příroda mě obdařila určitou dávkou inteligence, která mě dovolila naučit se číst a chápat text. To pro vaší spokojenost. Prostě chápeme oba trochu jinak. Nebudu komentovat jaké procento lidí schvaluje sankce, to je ve článku nepodstatné a jen podtrhuje slabost argumentů pana Léka. Počkejte tak půr roku až se budou protisankce našich lidí dotýkat, potom bude nějaký výzkum relevantní.

No a teď k tomu rodílnému chápání. Pan Léko píše sice o našich lidech, zmiňuje naše podnikatele a vyzdvihuje naše politiky, to vše v prizmatu konstrukce, že kdo má co do činění s ruskou stranou, jakkoliv, je na špatné straně (zvlášť zábavná je jeho poznámka o původu peněz kterými rusové platí, nechutné a neprofesionální). Ještě průkaznější je pochybný argument o politicích a úřednících kteří se stávají poslušnými vyběhavači zájmů.... A to vše zasadí do koruny Ukrajinského občanského krvavého konfliktu. Nepokrytě dává všem ve známost, že vznešené ideály a principy jsou na straně Ukrajiny a jejích přízni

0/0
15.9.2014 16:53
Foto

K88a86r54e17l 22V88y61š82a87t54a

pokračování: ....příznivců, každý kdo obchoduje, podniká, nebo má jakýkoliv, třeba politický styk z ruskou stranou je v zajetí peněz a převažují u něj materiální hodnoty. Moje maličkost se valnou část života pohybuje ve sférách velmi vzdálených od pana Léka, každou korunu jsem musel doslova vydřít a nic jsem nedostal zadarmo, tak se nedivte, že taková kavárenská konstrukce článku mi zdvihla žluč (obrazně). Princip a ideál musí mít pevnou morální základnu, napasovat je na Ukrajinu je trapné. Každý z těch materiálně založených podnikatelů, úředníků a poslužných politiků se snaží, aby byla zajištěná životní úroveň našich lidí. A jestli vy, a pan Léko, eventuelně jiní kteří žijí (zase obrazně) z výsledků práce těch materialistů, se krmíte ideály nebo přikusujete k obědu principy je vaše věc. Ale nedělejte z nás blbce.

0/0
15.9.2014 17:06