Diskuse k článku

Převažují-li materiální hodnoty, Ukrajina nemá šanci

Jedním ze stereotypů české společnosti je, že Ukrajinci jsou chudí a Rusové bohatí. Rusové na rozdíl od Ukrajinců nenabízejí práci, ale peníze. Těžko si představit českého obchodníka, který kvůli dění na Ukrajině odmítne ruského zákazníka. Na jedné straně existují vznešené ideály a principy, na druhé peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K24a24r10e60l 32V38y29š73a26t79a

Re: Umíte, člověče, vůbec číst?,

pokračování: ....příznivců, každý kdo obchoduje, podniká, nebo má jakýkoliv, třeba politický styk z ruskou stranou je v zajetí peněz a převažují u něj materiální hodnoty. Moje maličkost se valnou část života pohybuje ve sférách velmi vzdálených od pana Léka, každou korunu jsem musel doslova vydřít a nic jsem nedostal zadarmo, tak se nedivte, že taková kavárenská konstrukce článku mi zdvihla žluč (obrazně). Princip a ideál musí mít pevnou morální základnu, napasovat je na Ukrajinu je trapné. Každý z těch materiálně založených podnikatelů, úředníků a poslužných politiků se snaží, aby byla zajištěná životní úroveň našich lidí. A jestli vy, a pan Léko, eventuelně jiní kteří žijí (zase obrazně) z výsledků práce těch materialistů, se krmíte ideály nebo přikusujete k obědu principy je vaše věc. Ale nedělejte z nás blbce.

0/0
15.9.2014 17:06
Foto

K56a65r71e90l 62V47y79š26a52t76a

Ano, příroda mě obdařila určitou dávkou inteligence, která mě dovolila naučit se číst a chápat text. To pro vaší spokojenost. Prostě chápeme oba trochu jinak. Nebudu komentovat jaké procento lidí schvaluje sankce, to je ve článku nepodstatné a jen podtrhuje slabost argumentů pana Léka. Počkejte tak půr roku až se budou protisankce našich lidí dotýkat, potom bude nějaký výzkum relevantní.

No a teď k tomu rodílnému chápání. Pan Léko píše sice o našich lidech, zmiňuje naše podnikatele a vyzdvihuje naše politiky, to vše v prizmatu konstrukce, že kdo má co do činění s ruskou stranou, jakkoliv, je na špatné straně (zvlášť zábavná je jeho poznámka o původu peněz kterými rusové platí, nechutné a neprofesionální). Ještě průkaznější je pochybný argument o politicích a úřednících kteří se stávají poslušnými vyběhavači zájmů.... A to vše zasadí do koruny Ukrajinského občanského krvavého konfliktu. Nepokrytě dává všem ve známost, že vznešené ideály a principy jsou na straně Ukrajiny a jejích přízni

0/0
15.9.2014 16:53

Zbigniew Brzezinsky

Amerika nemá přátele, Amerika má pouze své zájmy

0/0
15.9.2014 14:47

Chápu, že jste z toho všeho nešťastný, pane Zajíci. Ostatně, kdo by nebyl. Ale rozumného přístupu Ruska k celému konfliktu, donekonečna nafukovanému židovskou kabalou prostřednictvím poskoků ve Washingtonu, Bruselu a v Kyjevě, byste si přeci jen měl povšimnout, pokud tedy k tomu máte ještě výbavu.. Možná byste se něčemu i přiučil.

0/0
14.9.2014 21:48

Vznešné principy na Ukrajině ?

To autor  myslel  násilný Majdanský převrat a následné  bombardování  neposlušných Ruských spoluobčanů v Donbasu ?

Nejedná se o žádný konflikt dobra  a zla.  Prostě jen špinavá občanská  válka.

0/0
14.9.2014 21:44

Umíte, člověče, vůbec číst?,

Tenhle článek přece vůbec není o tom, že "na straně Ukrajiny jsou vznešené ideály a principy". Kde jste to tam našel???

V tomhle článku se poukazuje na známou schizofrenii ČESKÉ společnosti, na rozpor mezi tím co SOUČASNĚ chce a hlásá - a tím i následně na praxi, která to dokumentuje. Ten článek neříká nic víc a nic méně, že pokud opravdu 2/3 Čechů schvaluje sankce proti Rusku, tak tomu ale nemůže současně odpovídat běžná praxe, o které se v článku píše: že když jde o zisk, tak ideály jsou stranou. Je skutečně podivné, že tohle tam nevidíte, ale naopak si vymýšlíte něco, co tam vůbec není. Ten článek je o Češích, ne o Ukrajincích a Rusech.

Jinak Vaše hodnocení informační situace, kde podle Vás "lež a demagogie tryská z Ukrajiny jako jed do celé Evropy", aniž byste minimálně totéž viděl na Ruské straně, je opravdu pěknou ukázkou Vaší "ideologické zaslepenosti".

0/0
14.9.2014 17:02

Re: Zrovna teď na ČRo Plus stejným způsobem

Legrační je, že ty peníze, které za své štvaní Léko, Fištejn a další trubky berou, jdou z našich kapes. Jakmile tihle začují, že jim to chce někdo kazit, jdou po něm jako slepice po flusu. :-)

0/0
14.9.2014 16:56

Re: Nic proti konstrukci článku,

Tak, jako Léko existovat zcela mimo realitu a mít přitom přístup do médií, to je princip a ideál, který se prostě nedá "okecat". :-)

0/0
14.9.2014 16:53

Re: Nevěřím, že téměř

Jsem přesvědčen, že je to právě naopak. Léko nás chce usmažit ve vlastní šťávě.

0/0
14.9.2014 16:50

Holala Fiala

Známý Fiala, na mimořádném kongresu

ODS v Karlíně, pry prohlásil něco ve smyslu "Mezinárodní právo a smlouvy

mě vůbec nezajímají, ale jen "zájmy západu". A dodal: "V občanské

demokratické straně se už rozhodně nekrade. Není ani co." S

těmihle principy a ideálye už dá dělat politika, sice hodně mizerná, ale jde-li

o trapnou setrvačnost, tak ještě ano.

0/0
14.9.2014 16:44

Naštván Léko

Ištván

Léko zase napsal rychlou "slohovku" a inkasoval. Vvznešené ideály a

principy zase vyměnil za peníze. A tak je to tady na denním pořádku téméř s

každým, kdo se chce "slušně" uživit v médiích. No jo, no jo, na míru

se vydělat nedá. Příspěvek si dovolím zakončit slovy

budoucího klasika Miloše Zemana: "Český

novinář je kombinace minimálních znalostí a maximálního sebevědomí".

0/0
14.9.2014 16:43

J. Krupka

státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily

O principech na nichž stojí státnost mluvíval Masaryk a stejně tak hovořil o Rusech, jejichž dějiny považoval za beznadějně ponížené samoděržavím, které v jiné formě přežilo v ruské revoluci a prakticky trvá dodnes. Takže pokud přežívá touha národa po levných buřtech, pivě a benzínu a prostě "nějak to přežít a mít klid", pak to něco vypovídá o těch principech. Náš národ si opravdu nezasloužil monarchii ani Československo, ale zato si plně zasluhuje žít v zemi s bez vyšších principů vzniklé arbitrárním rozhodnutím mocichtivé menšiny. A z toho dovodíme i názor mnohých Čechů na sankce.

0/0
13.9.2014 21:08

R. Jackl

Re: Ani já ne

marketing je sfina a jak rikal Churchill, verim jen takove statistice, kterou si sam zfalsuji......

0/0
13.9.2014 8:16
Foto

Křivohubý Edward

Re: Pane Léko,

No ono, když nám zde zavádí "ETICKÝ KODEX" do státem vlastněné firmy pan IVO RITTIG, tak se rozhodně neblýská na lepší časy !

0/0
12.9.2014 23:11
Foto

V.Hricák

Ani já ne

Zvlášť když jsem viděl několik anonymních anket a z nich vyplynulo,že víc,jak padesát procent dotázaných má raději Putina,než Obamu a Rusy víc,než Američany.Přitom Obama a jeho spoluobčané měli v těchto anketách pouhých několik procentních bodů.

0/0
12.9.2014 18:14

Nevěřím, že téměř

téměř 2/3 občanů schvalují sankce proti Rusku.

0/0
12.9.2014 15:41

Také jsem zklamán z tohoto článku. Pán Léko změnil dres.

0/0
12.9.2014 15:29
Foto

V.Hricák

Re: PS

Jaká je asi nejlepší prevence vyhrocených,neřkuli válečných stavů?Obchod.Pokud budu mít v nějaké zemi obchodní zájmy,asi nebudu tlačit politiky do války proti ní.

0/0
12.9.2014 10:33
Foto

V.Hricák

Pane Léko,

a kdo nás tomu naučil?Slováci jsou daleko většími patrioty,než my.A také si prošli komunistickou minulostí.To samé by jsme mohli říct o maďarech,nebo polácích.Jenom si vzpomeňte na legendární výrok V.Klause o špinavých penězích.Když si k tomu připočítáte nemorální chování celé řady vysokých politiků,rozkrádající miliardy za tichého souhlasu složek činných v tr. řízení,dojdete ke stavu společnosti,v jakém jsme.Největší úctu před zákonem by měl mít zákonodárce sám.Až tohle někdy začne platit,dočkáme se i celospolečenských změn.

0/0
12.9.2014 10:26
Foto

K74a39r71e52l 65P18l57í73h88a63l 2459885838301

Je paradox, že ředitel rozhlasu si posteskne nad svými zaměstnanci. Neměl by si postesknout sám nad sebou?

0/0
12.9.2014 8:25

Na setkání nezávislé iniciativy . se především hodnotila role médií ve zpravodajství o rusko-ukrajinském konfliktu. Diskuze se dále účastnil např. šéf Českého rozhlasu Petr Duhan, mediální analytik Jan Jirák a generální ředitel České televize Petr Dvořák. Podle Jiráka se o roli v médií v tomto konfliktu lze zatím jen dohadovat. „Situace je příliš komplikovaná a nemůžeme vědět, o čem ten rusko-ukrajinský konflikt v tuto chvíli ve skutečnosti je,“ řekl Jirák. Zvláště kriticky se o informování českých médií vyjádřil Duhan, podle něhož média svoji roli v tomto případě nezvládla. „Já si myslím, že česká média až na malé výjimky naprosto selhala. Často slyšíme ospravedlnění,... ale myslím, že kolegové, a je jedno jestli z České televize, Českého rozhlasu nebo deníků či týdeníků, se nedokážou dobře orientovat v současné podobě propagandy, která zaznívá z ruské nebo ukrajinské strany a zaznívá i ze Spojených států.“

0/0
12.9.2014 5:59
Foto

K57a63r47e60l 41V45y19š44a28t37a

Nic proti konstrukci článku,

je to klasika od pravdoláskaře Léka, škoda že je tak naivně hloupá. Nasadit na stranu Ukrajiny vznešené ideály a principy je odvaha skoro neskutečná. Zdá se, že autor v zajetí ideálů a ideologie ani nepostřehl co se na Ukrajině děje, že jeho ideály a principy prosazují nacionalisticko fašistické ozbrojené formace, že principy se zvrhly do zločinů proti lidskosti, že armáda vraždí své občany, že lež a demagogie tryská z Ukrajiny jako jed do celé Evropy.

Pokud jde o ty materiální hodnoty, Rusové jsou bohatí, Ukrajinci chudí, no proč ne, obě země po rozpadu SSSR stály na stejné startovací čáře, běžely jeden čas těsně vedle sebe za časů ožralého Jelcina, Ukrajina pokračovala hlemíždím tempem dál, oligarchové se pakovali, v Rusku nastoupil Putin a udělal pořádek. Výsledek? Bohatí Rusové a chudí Ukrajinci.

Byl jste pane Léko daleko, daleko lepší v minulosti....... co se to s Vámi stalo?

0/0
12.9.2014 0:19
Foto

K36a81r85e95l 36P59l13í49h17a72l 2489845388171

kšefty s Ruskem

Nedělal jsem obchodňáka, ale z firmy a od lidí kolem vím, že s Rusy se obchodovalo dobře. A nikdy jsem neslyšel od Čechů nějaké blbé řeči o Rusích a ani z druhé strany o nás. Ani od mladých, ani od starých. A ty průzkumy stojí za prd, jak víme podle srovnání průzkumů a výsledků voleb. Že pár politiků mumlá cosi o válce, tomu bych nepřikládal váhu. Honí politické body. Je tu značná část lidí nejen z řad politiků, která na Rusko dokáže shlížet racionálně. Holt, u každého emotivního tématu pár jedinců podlehne iracionalitě. Bohužel tyto je nejvíce slyšet, protože kvičí nejvíce. A nezáleží, zda jde o téma spojené s Rusy či Amíky.

0/0
11.9.2014 22:37

Zrovna teď na ČRo Plus stejným způsobem

plká Jefim Fištějn. Já si myslím že pan Léko i Fištejn by měli demonstrovat svoje odhodlání zničit Putina vyhlášením alespoň 60 denní hladovky. Tréning na válku by se jim mohl hodit. Bylo by to lepší než jejich plané Havlovské plkání. Dnes se tedy ČRo Plus překonává kam se na Putina hrabe Bin Ládin, Stalin Berija , Hitler, Mengele a nevím kdo ještě. Propaganda hodná Josepha Goebbelse.

0/0
11.9.2014 18:31

Pane Léko čo to tuná táráte ???

Ke kterému křídlu patří Váš pan Babiš? Asi jste se ničím jiným než ťukáním do klávesnice neživil, protože jinak by jste tyto Havlovské nesmysly nemohl vypustit úst.

0/0
11.9.2014 18:16