Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šilhan 12.2.2021 22:49

Ale vždyť jen blbec nemění názory - to jsou slova politika, jehož aktivismus je do očí bijící ... ovšem u tohoto politik pan Léko vidí " svým způsobem geniální vládnutí ". Inu proř tedy Rychetského vedení ústavního soudu není též popsáno jako "svým způsobem geniální"? Asi proto, že ten první podporuje oligarchu, v nějž pan Léko uvěřil a ten druhý nikoliv.

P. Čech 13.2.2021 8:39

Tady nejde o žádného oligarchu, pane Šilhane, tady jde o systém, který takové věci dovoluje a dokonce i předjímá. O špatný politický systém v této zemi, který má ke skutečné demokracii neskutečně daleko. O systém "chytré" horákyně, který káže vždy a všude něno mezi něčím. Nikdy nic jednoznačného a všem jasného. Je to dáno špatnou ústavou, špatným volebním systémem a zákonem, špatným zákonem o soudech a soudcích, absencí zkona o obecném referendu, jehož výsledky musí být kvalitním zákonem stanoveny jako obecně závazné. A tak bych mohl, nikoliv krátce pokračovat, jenže se mi to zdá být házením hrachu na zeď. Také proto, že nemálo hlupáků toto nevidí a nebo v ideologicky laděné slepotě vidět nechtějí.

J. Šilhan 13.2.2021 9:36

A k tomu všemu špatnému jsme se dostali jak? Dovedli nás tam politici, kteří zvítězili v demokratických volbách - a jedné z hlavních rolí je pan prezident, jehož práci hodnotí pdn Léko jako "svým způsobem geniální". Takže berte český politický systém jako "svým způsobem geniální", oligarchy budeme nazývat nějakým politicky korektním opisem a všechno bude v poho.

P. Čech 13.2.2021 19:33

"A k tomu všemu špatnému jsme se dostali jak"? K tomu všemu špatnému jsme se dostali po neústavním dění v roce 1992 a zejména vypracováním a schválením právnického paskvilu, který vypracovali především "bývalí" komunisté a posléze schválili v poslanecké sněmovně a sentu rovněž "bývalí" a tehdejší komunisté- Ústavy České republiky. Základního právnického dukumentu, který je veskrze špatný, protože obsahuje lživé články, články které jsou mezi sebou v rozporu a články, které nelze plnit, aniž by přitom byly porušeny články jiné. Články, které jsou povětšinou mnohoznačné a vyžadují neustálých výkladů, přičemž se právníci nedovedou shodnout na skutečném významu jejich textů." Garant" ústavnosti v České republice tomu všemu přihlíží a hraje mrtvého brouka. Neustále čeká na nějaké podněty, z čehož jednoznačně vyplývá jediné. Není garantem ústavnosti ve státě. Český politický systém není v žádném případě geniální, je veskrze špatný a zejnéma není demokratický. Vychází totiž z politiky "chytré"

P. Čech 13.2.2021 19:34

horákyně ve státě nazývaném u nás Kocourkov.

P. Čech 13.2.2021 22:03

Politici nezvítězili v demokratických volbách. Poměrný volební systém, v němž se volí politické strany a hnutí je nepřímý, menšinový a tudíž nedemokratický. ve volbách vítězí politické strany a ne politici. Ti totiž nejsou vůbec voleni. Náš politický systém je skutečně geniální. Geniální ovšem jen z pohledu politických stran, jimž zaručuje moc. V podstatě je to obdoba čl.4 minulé ústavy, kdy tento zaručoval vedoucí úlohu KSČ. Dnešní čl. 5 zaručuje vedoucí úlohu politickým stranám obecně, což je v podstatě totéž.

J. Šilhan 18.2.2021 11:51

Prezident byl sice zvolen většinově, máme premiéra, který by zvítězil i ve většinovém systému, ale ok, naše volby jsou nedemokratické. A světu vládne tajný spolek pedofilů!