Diskuse k článku

Poslanec Jakubčík ve vosím hnízdě Vatikánu, Židů a nacistů

Debata o výrocích zákonodárce za ČSSD ve sněmovně o roli katolické církve za druhé světové války ukazuje zažranost toho, co jsme si zvykli označovat za „komunistické falšování dějin“. A že kritické hlasy, jakkoli nešikovné a nepřesné, nelze uřvat ani přemlčet. Budeme se k nim muset vrátit – bez emocí a totalitních manýrů. Píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Hricák 23.6.2014 6:08

Díky,pane Schneidere.

Myslím,že to byl objektivní článek.Nyní se mluví o odtajnění části vatikánských archivů,které by měly dokazovat údajný protifašistický odboj a pomoc tisícovkám pronásledovaných židů.Sdělili to někteří Jakubčíkovo kritici.Osobně s tím mám trochu problém.Pokud chci něco dokázat,měl bych to doložit okamžitě.Po jednom až dvou letech se tomu už dá těžko uvěřit.Úpravou historie totiž nevynikali jen komunisté.

O. Prochazka 22.6.2014 22:10

Odporná Schneiderova relativizace

Schneider, tento Babišův poskok se tedy zase rozepsal. Hnus.

J. Schneider 22.6.2014 22:43

Re: Odporná Schneiderova relativizace

Děláte mi radost, jen doufám, že vás mohu brát aspoň trochu vážně, že nejste pošuk. Proč? Protože vaše reakce svým nezaměnitelným způsobem naznačují, že mé články jsou věcně neprůstřelné, anžto relevantních věcných argumentů nemáte, a navíc z vašeho hysterického tónu vyvozuji, že jsou trefou do černého.

O. Prochazka 25.6.2014 15:03

Re: Odporná Schneiderova relativizace

Ale mám vy Babišovu poskoku. O tom že lžete je mnoho odborných publikací, historických. To že někdo kolaboroval, neznamená, že kolaborovaly celé organizace. Kolaboroval Quisling, nekolaborovali Norové atd atd. Nejvíce kolaborovali s nacisty komunisté, čili ti jejichž členem byl váš dnešní chlebodárce.

Vaše články jsou prolhané a kdybych měl čas na to vysedávat u internetu stejně jako vy, dokázal bych to na více, než jen na hrstce, vy anžto.

Hysterický je celý váš článek, hysterický stejně jako Jakubčík, tento komunistický šmejd a lampasák, kterého se zastáváte a kde berete inspiraci.

J. Schneider 25.6.2014 18:19

Re: Odporná Schneiderova relativizace

Fakt mi děláte radost. Aspoň lidem sám poodhalíte svůj charakter a argumentační mohutnost, o vychování nemluvě. Já bych to skutečně tak dokonale nezvládl!

O. Prochazka 27.6.2014 20:51

Re: Odporná Schneiderova relativizace

Vy už jste svůj charakter ukázal svou službou Babišovi!

R. Hledík 22.6.2014 21:52

Jestli

už není ostudné, že kovaný komunista, prý plukovník Pohraniční Stráže, byl občany zvolen za poslance. Plukovník se problémem hluboce trápil, určitě nespal a chystal vyřvat do světa svou rudou nenávist, svou utajovanou zlost až k umanutí, že dnes mohl sedět ve štábu Varšavské smlouvy v Moskvě, poblíž svého velkého vzoru Putina. A místo toho musí poslouchat kecy imperialistických zaprodanců Ameriky a vatikánských tmářů, kteří přes mnohé probolševické udavače, kteří udávali české kněze věrné papeži, ale získávají přece jen dostatek věrných křesťanů, kteří odmítají volit zabedněné jakubčíky.

J. Schneider 22.6.2014 22:52

Re: Jestli

Zkuste se zamyslet nad jednodušší věcí. Proč výsadkáři po atentátu na Heydricha našli útulek v pravoslavném, nikoliv katolickém kostele? Proč nebyli ukryti třeba u premonstrátů, a zdali to například nesouvisí s tím, že premonstráti dostali po válce ten malý dekret?

S. Cerman 23.6.2014 5:19

Když to takhle takhle napíšete pane Hledíku

víte vůbec co tím říkáte? Nezlobte se na mě , ale ta realita je strašně tvrdá. Říkáte, že špatní jsou voliči, špatný je Český národ, který si volí do parlamentu takové kreatury. Takže voliči jsou zločinci a Vy jste "in" , Vy jste přeci lepší než voliči, Vy vidíte jak voliči špatně volili. Vy jste vlastně uvědomělý kapitalista , který by voliče poslal na kapitalistickou převýchovu. Víte kdy se z člověka stane politik ? To je stejné jako kdy se z člověka stane dobrý rodič. To je v momentě, když se dokáže smířit s tím, že jeho dítě, jeho národ není takový jaký by si přál a ví že mu nezbývá jen pomalé vzdělávání dítěte i národa. Tak hezký den pane Hledíku!!!!!!

V.Hricák 23.6.2014 6:19

Re: Jestli

Položte si otázku,co vedlo tolik voličů k tomu,aby dalo hlas lidem,jakým je Jakubčík a jemu podobní.Proč mají jednu generaci po sametu komunisté stále stabilní voličskou základnu?Pokud si nedokážete odpovědět,rád vám pomohu.Představte si,že jste celý život poctivě pracoval a dnes si při současných cenách užíváte svého plně zaslouženého devítitisícového důchodu.A jste neustále bombardován zprávami,jak námi volení zástupci kradou,pardon,špatně hospodaří.Asi největší štěstí současných struktur je neuzákoněná volební povinnost.Asi by jsme se nestačili divit,kdyby k urnám dorazilo devadesát devět procent voličů.

S. Cerman 22.6.2014 20:53

Vážení k čemu tato trapná polemika?

Všichni si platíme profesionální instituci USTR aby nám řekla jak ta historie byla ve skutečnosti. Nějaké amatérské dohadování je k ničemu. Ještě by se msgr. Duka mohl rozčílit jako posledně v rozhlase a nedej Bože, kdo by pak vedl ŘKC. To už by nebyli lidé zocelení životem za komunistů a to by to vypadalo. Dráždíte hada bosou nohou, to je od Vás nezodpovědné!!!!

I. Podroužek 22.6.2014 20:35

pokračování Nechápu,nad čím se katoličtí ...

jinak ve 2.svět,válce bylo běžnou záležitostí,že katoličtí hodnostáři křtili a přáli úspěch německým zbraním.To je zdokumentováno.

O. Prochazka 22.6.2014 22:11

Re: pokračování Nechápu,nad čím se katoličtí ...

Ale před tím se komunisté s nacisty dlouho podporovali!

J. Schneider 22.6.2014 23:02

Re: pokračování Nechápu,nad čím se katoličtí ...

Co kdybyste to zkusil vyjádřit velikostí ruských investic v Německu (byly-li jaké) - a pak to porovnal s výší amerických investic v Německu, z nichž šly dividendy přes Švýcarsko po celou válku? A co to takhle porovnat se Standard Oil of New Jersey, dodávající Hitlerovi celou válku ropu, zatímco Rockefellerovi spoluobčané rukovali do války proti témuž Hitlerovi? Pravda, byla tam několikaměsíční přestávka, kdy zástupce generálního prokurátora Spojených států Truman Arnold společnost chtěl odstíhat, ale Rockefeller vládě vysvětlil, že když přestane dodávat ropu Němcům, mohl by ji přestat dodávat i americké vládě, a bylo ....

S. Cerman 23.6.2014 5:25

Díky pa ne Schneidře podporuji Vás

protože říkáte pravdu!!!! A znova říkám" Víte kdy se z člověka stane politik ? To je stejné jako kdy se z člověka stane dobrý rodič. To je v momentě, když se dokáže smířit s tím, že jeho dítě, jeho národ není takový jaký by si přál a ví že mu nezbývá jen pomalé vzdělávání dítěte i národa. " A toho není schopen každý, díky pane Schneidře!!!!!

K. Plíhal 23.6.2014 17:04

Re: Díky pa ne Schneidře podporuji Vás

Koho citujete?

J. Křivan 23.6.2014 10:07

To je historický omyl.

Vážený pane O. Procházko a proto němečtí komunisté po nástupu Hitlera k moci skončili v koncenrácích, později pak všichni komunisté na územích obsazených Německem.

PS. Ve španělské občanské válce podle Vás bojovali společně komunisté a nacisté nejspíš proti marťanům.

Komunisté nikdy nepodporovali nacisty!!!

M. Pechar 23.6.2014 10:37

Re: pokračování Nechápu,nad čím se katoličtí ...

Křtili německé zbraně? Kde jste k té pomatenosti přišel. Zbraně není možné ani křtít, ani světit (svěcení zbraní je další oblíbený mýtus). Takže zdokumentován je leda jeden velký pšouk.

I. Podroužek 22.6.2014 20:33

Nechápu, nad čím se katoličtí hodnostáři

tak rozčilují. Říká se,že pro pravdu se každý zlobí.A tady to tak skutečně je. Katolická církev z celkem pochopitelných důvodů proti nacismu a jeho metodám nikdy nevystoupila. To by byl konec Vatikánu. Tak proč okolo toho dělá Duka, Herman a další takový humbuk. Na webu je o tom dokumentů více než dost a jsou většinou objektivní.Uvádím např. http://www2.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/1998/08/pavlat, ale vygooglovat lze řadu dalších. Že se i mezi katolickým klérem našli odvážní kněží, kteří se postavili nacistům na odpor je jisté. Ale celkově se Vatikánu a katolické církvi velice hodilo, že nacisté odstraňovali Židy,její odvěké nepřátele. Nedávno na ČT2 dávali dokument o roli papeže Piuse XII. a velmi opatrně tento dokument popisoval jeho nerozhodnost ve věcech holocaustu atd.Zato v roce 1949 tvrdě exkomunikoval z církve členy komunistických stran.Ale fakt,že se ozval poslanec Jakubčík nic na věci nemění.Určitě nechtěl katolickou církev hanobit za ten hon na komunisty.Jinak ve 2.

J. Václav 22.6.2014 20:17

Pokud bych chtěl obvinit

ŘK cirkev s jakékoliv spoluporáce se zločinými režimy, pak bych se určitě zaměřil na její kolaboraci s komunisty. Sdružení duchovních Pacem in terris je toho jednoznačným důkazem, se spoustou dokumentů a žijících svědků. Ostatní nepodložená paušalizovaná obvinění poslance Jakubčíka svědčí jen o tom, že ČSSD je sebrankou amatérů, která využije každé chvíle k tomu, aby získávala body do jakýchkoliv voleb. Pane Schneidere víc jste o tom napsat nemohl, každý ať v tom hledá svoji pravdu. Jsem zvědav co o tom napíšou Lidovky.cz, poslední dobou mi lezou krkem, škoda, že se ČP s nimi spojila.

E. Riegerová 22.6.2014 19:55

katolická církev v Chorvatsku

Nutno připomenout, že v Chorvatsku se katolická církev za druhé světové války přímo (role některých katolických duchovních v koncentračním táboře Jasenovac) i nepřímo s tichým souhlasem Vatikánu podílela na genocidě pravoslavných Srbů. To je pořádná skvrna. Pravda, že Židů tento klerofašistický režim zlikvidoval "jenom" cca 20 000, zato Srbů více než půl milionu. Pokud vím, dosud se k tomuto Vatikán nijak nepřihlásil.

E. Riegerová 22.6.2014 21:39

Re: katolická církev v Chorvatsku

Naopak (doplňuji), papež Jan Pavel II blahoslavil tehdejšího kardinál a záhřebského arcibiskupa Stepinace, který o tom, co se dělo za ustašovského režimu přinejmenším musel vědět.

J. Kopis 22.6.2014 19:09

U nás byl vždy problém v rámci duševní

hygieny s potlačováním vlastní paměti a tím i svědomí. Možná je to tak trochu zaviněno tím, že nikdo z těch co trpí amnézií není úplně bez viny! V rámci toho pak úspěšně funguje status mlžné zásluhovosti, kdy jsou z regulérních zlodějů uměle vytvářeni hrdinové např. z jistých vedoucích samoobsluh, kteří si pletli tržbu s vlastní hotovostí, nebo číšníky, kteří kšeftovali s kradenými kožichy a jiným horkým zbožím (v současnosti mají status velevážených podnikatelů a jsou tzv. společenskými etalony). Před válkou jim podobní jedinci určitě nebyli jiní a za války se z nich úspěšně rekrutovali oddaní služebníci říše. Nu a po válce ejhle, opět tyto jedince nacházíme ve vrcholných stranických funkcích. Tito aktéři dějin mají samozřejmě z nich profitující přátele, kteří je přeci nenechají ve vlastním zájmu padnout. Nedávné dramatické historické události ještě dostatečně nezapadaly prachem a nezarostly pavučinami! Pan poslanec má sice chvalitebnou snahu, ale myslím, že to bylo jen plácnutí do lo

J. Kopis 22.6.2014 19:19

Re: U nás byl vždy problém v rámci duševní

Pan poslanec má sice chvalitebnou snahu, ale myslím, že to bylo jen plácnutí do louže, z kterého nic než kola na hladině stejně nebude! Takto tabuizovaných případů jsou stohy, jenže jaksi nezapadají do současného scénáře, jinak řečeno, chybě v MATRIXU se musí zabránit stůj co stůj!

J. Martínek 23.6.2014 17:43

Re: U nás byl vždy problém v rámci duševní

Ještěn bych doplnil, že tito aktéři dějin jsoiu na vrcholných pozicích i po r. 1989.

Mf 22.6.2014 18:00

To je dosti slabé

To je dosti slabé. Od vás jsme zvyklí na perfektně vyargumentované články, tady ale jen nahozeno několik velmi nesouvislých fakt a oproti tomu mnohé důležité ignorováno.

MF

L. Brumovský 22.6.2014 17:18

to je z prominutím bějk bez gulí

copak neví?? že o tom se nesmí mluvit??