Diskuse k článku

Pomníky se poškozovat nemají aneb Jak Miloš Zeman promarnil šanci

Protest proti nekritickému uctívání je na místě i v případě Winstona Churchilla. Jeho úspěchy nikdo nepopírá, ale i na něho je třeba pohlížet bez cenzury. Prezident Miloš Zeman ale zareagoval na posprejování Churchillovy sochy v Praze na Žižkově černobíle. Měl postavit Churchilla vedle Koněva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 23.6.2020 22:48

Tak takhle pracuje profesionální dezinformátor. Do svého textu umístí pár vějiček, na které nachytá čtenáře a mimo jejich pozornost nám podsune pár propagandistických hesel podle zadání objednatele. V článku k obdobné příležitosti, který se však týkal Koněvova pomníku (https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/vandalstvi-na-sose-marsala-koneva-muze-zasahnout-i-americke-pomniky.A190902_163224_pozice-forum_lube), pan Schneider loni v září ječel (jak s oblibou říkává jeden z jeho stálých zákazníků) cosi o neschopném starostovi, jehož jméno budiž zapomenuto, protože nedokázal a prý ani nechtěl pomník ochránit. Nejspíš ho měl podle autora omotat žiletkovým drátem, jak to v té době dělali na Hradě. Nyní se zdá být pan Schneider již klidný a věnuje se nekritickému uctívání Winstona Churchilla. Ponechme stranou, že je z toho na hony cítit původem sovětská nevraživost vůči státníkovi, který se netajil tím, že komunismus a komunisty považuje za zlo, a který spojenectví se Stalinem veřejně označil za

J. Svoboda 23.6.2020 22:53

Pokračování:

Odstavec s názvem „ Kudla do zad spojenci“ je v textu pana Schneidra klíčový z hlediska infiltrace putinovské propagandy. Ta ani 75 let po válce nedokáže připustit, že osvobození východní a střední Evropy Stalin chápal jako realizaci staré ruské imperiální politiky. Spojencům to muselo být jasné, avšak v situaci, kdy SSSR nesl prakticky veškerou tíhu bojů proti nacistickému Německu, neměli možnost a nejspíš ani zájem tomu zabránit. K obratu v chápání povahy Stalinovy politiky došlo nejpozději poté, co nechal vykrvácet Varšavu. Spojenci a zejména prozíravý W.Ch. se museli začít chystat na variantu, že Stalin nezastaví Rudou armádu na dohodnuté linii a bude chtít „osvobodit“ i západní Evropu. Takže žádná „kudla do zad“, ale realistické vyhodnocení dosavadního vývoje. Mezi narychlo připravovanými plány hrála Operace Unthinkable roli jakési fantazie, kterou velení britské armády odmítlo. Pro účelové výklady historie se však nyní hodí.

J. Svoboda 23.6.2020 22:54

Pokračování:

Zřejmě doslovně opsaná z ruské propagandistické příručky je pasáž, týkající se účasti SSSR v Japonské válce. Za jidášský groš je tu pan Schneider ochoten zapomenout, že do této války šel Stalin s příslibem Spojenců z Teheránu, že SSSR znovu získá kontrolu nad jižním Sachalinem a Kurilami, kterou carské Rusko ztratilo po prohrané válce v r. 1905. Týden před kapitulací Japonska v srpnu 1945 vyhlásil tedy Japonsku válku a zabral Sachalin a celé Kurily. Japonci byli z ostrovů v následujících dvou letech vystěhováni a Sovětský svaz celé Kurily oficiálně označil za nedílnou součást svého území. Takže opět realizace staré ruské imperiální politiky. Na Dálném východě se přitom potvrdila oprávněnost obav W.Ch. ze Stalinovy nenasytnosti. Válečná loupež, které se tam dopustil, nebyla dosud vyřešena a nejspíš byla i vzorem Putinovi při anexi Krymu.

J. Schneider 27.6.2020 10:50

Děkuji za krásný příklad normalizační reakce - slovník je dost typický, a argumenty chybí. Zejména ty, které by umožnily srovnání. Jde třeba o nenasytné plány některých amerických a britských kruhů na ruské nerostné bohatství, jejich intervence na ruské území. Komické je blouznění o ruské loupeži na Dálném východě, aniž byste zmínil aktivity Západu tamtéž (nebo to byly nezištné humanitární aktivity, či vývoz demokracie?). Já jsem pouze doplnil to, o čem byste nikdy nemluvil, jako správný desinformátor.

J. Svoboda 28.6.2020 8:40

Já zase děkuji za reakci, která umožňuje vhled do vašeho způsobu komunikace. Je to už dávno, co jsem četl dětskou knížku o robotovi, se kterým se kamarádily děti. On nedokázal rozklíčovat smysl jejich sdělení, tak reagoval na slova, která v nich rozpoznal, a reagoval naučenými sentencemi, které měl v paměti s těmi slovy svázány. V knížce to vedlo k různým dětsky veselým příhodám. U obstarožního profesionála to však vede nanejvýš k pousmání útrpnému.

Já jsem upozornil na to, že do textu, který se tváří, že je o poškození pomníku W.Ch., jste vcelku nepozorovaně propašoval (minimálně) dvě pasáže z putinovských propagandistických příruček a pokusil se ukázat, co se za nimi skrývá. Snad i vy jste si musel všimnout, že ty dva odstavečky neměly být vyčerpávající studií o konci II.WW, jejímž byste byl recenzentem. Přesto vám to nedá a přidáte ještě dvě další pasáže ze stejného zdroje. Jako pouťový prodavač, který se nesmí vrátit domů, dokud neprodá všechna štěstíčka, a kterému jsme prokoukli, ja

J. Svoboda 28.6.2020 8:43

Pokračování:

Jako pouťový prodavač, který se nesmí vrátit domů, dokud neprodá všechna štěstíčka, a kterému jsme prokoukli, jaký šmejd se v těch obálkách skrývá. Tak vytáhne další sadu a opět se snaží.

Již před časem jsem na Hlídacím psu zaregistroval, že už nejste schopen normální debaty. Chápu, že psaní na zakázku a poměry v kolaborantské diaspoře, to se na jednom podepíše. Ale že až takhle ...