Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 27
  • Poslední: 29.11.2014 20:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rusko je jiné, než zbytek Evropy.

Jenže za poslední leta došlo k pozitivním změnám, lidé se snaží chodit včas, vzdělanější vrstvy omezily pití alkoholu.

Po staletí mají trauma z Poláků a naopak, na to nesmíme v úvahách o Ukraině zapomínat.

Stejně jako státy EU nejsou schopny zabránit svým občanům vstoupit do armády IS, není Rusko schopno zabránit svým občanům vstoupit do oddílů separatistů, ani Polsko nemůže zabránit svým občanům vstupovat do protiruských oddílů.

Pro osvěžení paměti Poláci moc stáli o připojení svého podpisu pod Mnichovskou dohodu, která jim přiřkla část našeho území a územní nároky vůči nám vznášejí permanentně.

My musíme děkovat pánu Bohu denodenně za to, že jsou naše hranice jednoznačně vytyčeny od středověku. Rovina na sever od nás byla vždy "průchoďák" , např. Bohdan Chmelnicki razil heslo "Chaj žive vilna Ukraina od Kijova do Berlina".

 Rusové považují Kijev za kolébku své státnosti a jeho ztráta je traumatizuje dodnes . Vždy budou  přičlenění Kijeva k EU jakoukoli formou považovat za nepřátelský

lehká demagogie, paní Taťáno

Líbí se mi ta vaše formulace : "vzdělanější vrstvy omezily pití alkoholu", to mě pobavilo :-) Avšak ohledně těch vojáků - je to jinak. Jde o regulérní ruskou armádu, podporující aktivně separatisty, a to jak přímo na území Ukrajiny, tak zpoza hranic. Ta pohádka o několika dovolenkářích, to nemůže soudný člověk zbaštit. Ohledně "územní nároky vůči nám vznášejí (poláci) permanentně" - připomeňte nám, kdy naposled Polsko vzneslo vůči Československu, či snad dokonce vůči České republice, nějaké "územní nároky". Předpokládám, že mi neodpovíte :-). Konečně "Vždy budou  přičlenění Kijeva k EU jakoukoli formou považovat za nepřátelský" - no jo, mně se taky nelíbí, s kým se kamarádí můj soused. Ale nic mi do toho není. Stejně tak Rusům není nic do toho, s kým se kamarádí Ukrajina. Jenže oni (Rusové) to pořád nějak nechápou, nebo nechcou pochopit.

Re: lehká demagogie, paní Taťáno

Proč bych měl baštit zase vaši teorii, že na území Ukrajiny působí regulérní ruská vojska? Byl jste tam, nebo jen opakujete to, co tvrdí oficiální tisk? Jak lze snadno falšovat skutečnost, přečtěte si tohle http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Přepadení_vysílačky_v_Gliwicích

A co američtí vojenští specialisté v Kyjevě vám nevadí? Když nevím, chovám se neutrálně. Ukazuje se, jak snadno lze zmanipulovat stádo naivních studentů,umělců, akademiků, a rozdat jim červené kartičky. A ten Satan se vzadu tiše pochechtává.

docela souhlasím

Ohledně té manipulace máte jistě pravdu. Spousta lidí si skutečně myslí, že za všechno zlo světa můžou USA. Rusové umí velmi dobře manipulovat, stačí vypouštět bubliny jako třeba že protestní demonstraci na Národní třídě zorganizovaly USA a spousta naivků řičí blahem a mluví o "Satanu v pozadí". No to je vaše věc, že těm nesmyslům věříte. Jen nepropadejte omylu, že právě vy jste nadán jasnozřivostí a jen vy vidíte, jak to doopravdy je.

Nekteri lide,...

...pane Tinku, v seste tride moc nepochopili stredove ci osove zobrazeni... Resp. nejsou schopni prenest to z papiru od tech trojuhelniku do realneho sveta.

Vcera jsem videl na DVTV rozhovor s panem Slerkou o propagande (sociologem a no... zamestnancem americke firmy zabyvajici se monitoringem socialnich siti, abych to trochu shodil). Celkem logicky rikal, ze v prostredi informacni valky se ruska strana snazi ziskat mineni evropanu pro svoji interpretaci... Kdo v seste tride pochopil ty trojuhelniky (dnes by se reklo 'zkompetentnil se'), tomu je jasne, ze i evropska strana se nejakym ovlivnovanim toku informaci snazi ziskat obyvatele pro svoji interpretaci a ztotozneni se se svymi zajmy. Ale to se tam uz nerikalo...

Bylo to poprve od cervencoveho vystoupeni 'ukrajinisty' 'kazdemu-je-jasne' Svobody, co jsem se dival na DVTV... Pocitam, ze tak na pul roku mam zase dost.

mám pro vás informaci, pane Tínku

V reakci na vaši větu : "Proč bych měl baštit zase vaši teorii, že na území Ukrajiny působí regulérní ruská vojska?" si dovoluji dát odkaz na vyjádření ruské strany : http://www.lidovky.cz/komunista-chce-chranit-rusy-valcici-na-ukrajine-je-jich-na-30-tisic-phx-/zpravy-svet.aspx?c=A141128_102818_ln_zahranici_msl

Re: mám pro vás informaci, pane Tínku

Vy jste tento odkaz sežral i s navijákem. A co tak k té regulérní armádě dodat označení těch jednotek a kdo jim dal k přesunu rozkaz? Stále jen jedna bába povídala. Ale, že by mohlo jít o rusy, kteří mají na východě Uká příbuzné, přátele, nebo firmy, to vám nedošlo. Na tom východě Uká žije po staletí několik miliónů Rusů, kteří se nikdy nepokládali za ukrajince a nidky nesouhlasili s odtzržením od Ruska. To jen opilec Jelcin se nechal uplatit západem a těm Rusům slíbil, že se nic nezmění, protože Uká bude členem SNS. Proto se ani na východě nevytyčila hranice a zůstalo dělení stejné jako za carů a to na gubernije. Víme váženej.

já zapomněl, to jsou ti dovolenkáři :-D

Re: mám pro vás informaci, pane Tínku

Jsem průvodkyně vodím německy, vlámsky a rusky hovořící turisty.

V posledních letech jsem měla hodně ukrainských školních skupin.

Děti z Krymu a Doněcka se vůbec neučí ukrainsky, vyučování mají v ruštině, cizí jazyk je angličtina. Ukrainsky nerozumí.

Stejně jako maďarská menšina nerozumí ani rusky, ani ukrainsky a učitelky jim z ruštiny tlumočily do maďarštiny, tam je to  tak, že někteří již mají i maďarské pasy.

Mám 27 letou dceru, která nerozumí a nechce rozumět slovensky, se Slováky se baví anglicky, stejně jako s Poláky.

To jsou fakta, která se nám nemusí líbit, ale musíme je akceptovat.

Vodila jsem před cca 15-ti lety několik skupin důchodců jedné belgické banky. V každém autobuse sedělo přesně 50% Valonů a 50% Vlámů s Němci. Každá skupina měla své průvodce a nejvíc si nás vážili za kultivované rozdělení státu.

Oni by se rozdělili rádi, ale bojí se ekonomických důsledků - poklesu životní úrovně.

V Doněcku a Luhansku  nemůže být dle optimistů hůře, jako v Jugoslávii nemají přístup k

Re: lehká demagogie, paní Taťáno

Ale zrovna v současnosti probíhají mezivládní jednání, jde  o pár hektarů. Nároky vznášeli po vzniku Československa, v Mnichově, hned po 2. světové.

o čem to mluvíte (vlastně píšete)

Můžete být, prosím, konkrétnější ? Polsko nám chce sebrat nějaké území ? Tak to abychom volali do zbraně :-D

Re: o čem to mluvíte (vlastně píšete)

Pane, za Váši nevědomost nemohu, zeptejte se na severomoravském katastru, ve zbrani jsou právníci na obou stranách hranice.

paranoidní vidění reality

Uklidnilo mě, že veškeré strachy z Ruska jsou jenom výplodem mediální masáže místních médií, které, jak trefně poznamenává Leonid Anatolijevič, mají paranoidní vidění reality.

Abych svůj pocit uklidnění dotáhl do konce, otevřel jsem si anglickou verzi portálu Pravda.ru a do očí mě uhodily články s nadpisy jako:

Russia's new subs can shoot Bulava missiles while moving under Arctic ice

Russia takes complete advantage of castrated armed forces of the West

Russia prepares nuclear surprise for NATO

Neumím si to vysvětlit jinak, než rafinovaným hackerským útokem financovaným nepřáteli Ruska nebo tím, že Pravda omylem zaměstnala nějaké paranoidní západní novináře.

je to velmi prosté

Ať Rusko přestane být agresivní vůči svému okolí, ať stáhne své vojáky z Ukrajiny a přestane s vojenskými provokacemi vůči svým sousedům, a pak můžeme uvažovat o tom, že Rusko možná nepředstavuje nebezpečí. Zatím je na první pohled patrné, že Rusko představuje nebezpečí. Mimochodem, formulace "Na Rusku je všechno špatné a na Západě je všechno dobré" je učebnicovým příkladem demagogie a manipulace.

Re: je to velmi prosté

A pak přijde Putin za vámi, a zeptá se, jestli už se chová podle vašich představ.

poněkud nelogická reakce, pane Tínku

Já zajisté neočekávám, že za mnou přijde Putin. Já jsem jen napsal kde se berou ty obavy z ruské agresivity a že jsou celkem opodstatněné.

Skutečně je to prosté.

V roce 1945 Německo prohrálo válku a bylo rozděleno  na 4 zony, francouzskou, anglickou, americkou a ruskou.

Angličané a USA si základny ponechaly, Francie a SSSR se stáhly.

no a co ???

Co z toho vyvozujete, paní Taťáno ? Já jsem vyjádřil obavu z agresivity Ruska, které napadá sousední země a krade jejich území. Co jste chtěla vyjádřit vy ?

ohledně SSSR zjevně nemáte pravdu

Základnou SSSR byl celý východní blok :-(

Re: ohledně SSSR zjevně nemáte pravdu

Pane Podešva, právě jste trefil hřebík na na hlavičku. pokud byl podle Vás základnou SSSR celý východní blok, můžete na této skutečnosti dokumentovat agresivní chování Ruska a jeho expanzivní choutky za posledních 25 let. Zkuste nám vysvětlit které území se stalo obětí této expanzivní politiky?

PS o ruské armádě na jihovýchodě Ukrajiny píše v poslední době kde kdo. Každý o tom fantomu mluví a nikdo ho v době, kdy i malé děti mají mobil s 8 Mpix nevyfotil. Zrovna včera tahle informace zazněla na proukrajinském newsru.ua a fotodokumentace nikde. Jen mám obavy, že co platilo včera nemusí platit dnes.

vy mě zkoušíte, pane Křivane :-)

Citát : "... byl podle Vás základnou SSSR celý východní blok ..." - to není "podle mně". To je objektivní realita. ČSSR, NDR, PLR, MLR a BLR byly zcela poslušné Sovětskému Svazu. Např. v MLR to bylo vynuceno krví (1957). Občas trochu pozlobilo Rumunsko, např. se nezúčastnilo okupace 1968. Celá Varšavská smlouva byla ZCELA JEDNOZNAČNĚ podřízena SSSR. Agresivní chování Ruska ? Např. Čečensko, Gruzie, Moldávie. Čečensko se chtělo osamostatnit (že by právo na sebeurčení platilo selektivně ?), jak to dopadlo víme. Gruzii a Moldávii byly ukradeny části území, které jsou pod kontrolou ruské armády. Ohledně ruské armády na východě Ukrajiny - nejspíš budete tvrdit, že tam je jen pár ruských vojáků na dovolené, že :-) No prosím, to je vaše věc. A že vy jste takový zastánce Ruska, pořád mi to nejde do hlavy ? Něco za tím musí být.

Re: vy mě zkoušíte, pane Křivane :-)

Pane Podešvo, nějaké skutečně významné územní zisky, které by dokazovaly expanzní politiku Ruska jste neuvedl. Proti dobrovolné, nedobrovolné ztrátě základny SSSR s cca 200 miliony obyvatel jste postavil:

1. Čečensko,radikální islamisté, toho času bojující za Islámský stát nedokázali vytvořit fungující stát. Nyní patří Čečensko k prosperujícím oblastem RF, nejspíš na úkor ostatních. (1,3 milionu obyvatel).

2. Gruzie, zákeřně přepadla a plošně likvidovala Cchinvaly hlavní město jižní Oseti v průběhu OH 2008. Jižní Osetie dlouhodobě požadovala Vámi preferované a výběrově používané právo na samostatnost. (70 tisíc obyvatel)

Gruzínská TV byla tak duchaplná, že tenhle ostudný raketový masakr pustila do světa.

3. Moldova, tak se ten stát teď správně jmenuje a ono sporné území o kterém píšete se nazývá Podněstří je pruh okolo řeky Dněstr a hraničí s Ukrajinou. Ano je tam ruská armáda. (0,5 milionu obyvatel).

PS. Pane Podešvo, jsem zastánce především pravdivých informací, ty často chybí.

částečně souhlasím

Ohledně těch chybějících pravdivých informací s vámi souhlasím. Ovšem na šíření dezinformací a propagandy má Rusko lví podíl. Ve zmanipulovávání obyvatelstva cizích zemí je ruská propaganda No. 1. Dále - nejsem advokátem čečenských teroristů. Jen jsem poukazoval na dvojí metr, jenž Rusko aplikovalo na Čečnu a nyní na Ukrajinu. Je to přesně o 180 st. otočené. Ohledně Gruzie - jste si jist, že nejde o dezinformaci ? Na Ukrajině se taky měla chystat "genocida ruského obyvatelstva". Tedy dle pera ruské propagandy. Nicméně nepopírám, že Gruzínská vláda se chovala nezodpovědně. Jenže to je pořád ta stejná písnička - co je Rusku do vnitřních problémů Gruzie ? Totéž, co je světu do Čečny.

málem bych zapomněl !

Co jste myslel tou formulací : "Proti dobrovolné, nedobrovolné ztrátě základny SSSR s cca 200 miliony obyvatel". To, že jsme se vymanili z ruského poddanství, to bylo jen ukončení 41 letého násilí SSSR vůči zemím tzv. "východního bloku". A že se SSSR rozpadnul, to bylo jen jejich věcí.

Re: málem bych zapomněl !

Pane Podešvo, některých povinností se SSSR rád zbavil, pak už to začalo fungovat podle známé strategické hry padajícího domina. Kde a kdy se domino zastaví, nebo jestli už se zastavilo nevím. Impérium s názvem SSSR je pryč. Vše proběhlo příliš hladce i mě se to líbilo, jenže příliš mnoho problémů se zametlo pod koberec a teď se nám vrací. Ukrajina je jedním z nich. Co vznikne na jeho troskách impéria si nedokáži představit. Nejsem nejspíš sám, i ti co si myslí, že vědí mohou lehce podlehnout chybným iluzím.

PS. Česko se zbavilo jednoho vazalství a s radostí se vrhlo do jiného. Vazalství, ale přesto zůstane stavem trvalé podřízenosti. Jenom někteří si myslí, že tenhle strýček je bohatší. Jiní zase uměly plout v kalných vodách privatizace. Dám příklad a za čas se k němu můžeme vrátit. Kdo postaví JE Temelín? Samozřejmě že Američani bez ohledu na výhodnost, tu dokáže prezentovat i malá PR agentura. Myslíte si, že se mýlím?

Česká pozice v náruči ruského medvěda

Moc pěkná proruská agitka. Zvláště v části, která zdůrazňuje, že národ s tak skvělou kulturou se přeci nemůže chovat jak krvavý agresor. No to samé se říkalo o meziválečném Německu. A za pár let nacističtí vrazi po celodenní únavné řezničině relaxovali právě u děl svých kulturních velikánů.

A sami Rusové to předváděli na jimi od konkurenční nacistické totality "osvobozených" územích a teď v Abcházii, Moldavsku a dnešní Ukrajině.To nemluvě o bestialitách s desítkami milionů mrtvol na svém území. Včetně nedávných moskevských masových atentátů, organizovaných KGBáckými agenty v maskách kavkazanů.

A to je důvod proč mě tato agitka nepřesvědčí. Čím dál od Rusa tím líp. Je smutné, že ji šíří i web zvaný Česká pozice. Mělo by se doplnit - v náručí ruského medvěda.

Re: Česká pozice v náruči ruského medvěda

Pane Malečku, váš příspěvek vyznívá tak, že jedině vy to zaručeně víte, byl jste tam, viděl to na vlastní oči. Pro jistotu tam napasujete desítky miliónů mrtvých, atd. Váš názor vám neberu, ale nechte i jiné, říct svůj. A nezesměšnujte oponenty.