Diskuse k článku

Pandemie: Spoustu rizik lze předpovídat, ale skutečnost může překvapit

Nyní často zaznívá kritika, že stát na pandemii nebyl připraven, že chybí strategie boje proti ní. Která země však na jaře 2020 jen vytáhla své detailní plány boje s pandemií a drží se jich? Lidé většiny zemí jsou dnes odsouzeni do role pasažérů letounu a nezbývá jim než doufat, že v kokpitu sedí zkušení piloti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 22.2.2021 9:27

Soukenko, doufám, že až se svými pány Babišem a Lékem odtáhnete, že zrovna ty budeš moct tak leda sbírat po ulicích psí hovínka.

P. Čech 21.2.2021 14:28

Pokud si ovšem nějaký politik myslí, že existuje ještě nějaká třetí cesta, potom jej lituji.

P. Čech 21.2.2021 10:19

bez náhrady. Jiné cesty není.

P. Čech 21.2.2021 10:19

Všechna "snažení" politických subjektů vychází ze špatných čísel. Jak boj proti koronaviru, tak i důchodová reforma. Jde o to, že sám údaj o počtu nakažených za předchozí den je zavádějící a téměř k ničemu. Záleží totiž velmi na tom, kolik lidí bylo včera testováno. Aby údaj o "počtu nakažených" o něčem vypovídal, museli by se včera podrobit testování všichni občané ČR vč. kojenců. Ani to by však potom nebylo přesné. Zejména proto, že teď hegativní testovaný může klidně být za pár minut pozitivním. A tak je to s většinou uváděných čísel.

Důchodový systém vznikl v době, kdy rodina měla 5-6 dětí a věk dožití byl 57 let. Za těchto čísel mohl systém bez větších problémů fungovat a také fungoval. Měnila-li se uvedená čísla, a ta se velmi měnila, přestával více či méně fungovat celý systém. Tedy, chce-li jej kdokoliv reformovat (měnit k lepšímu) má dnes jen dvě možnosti. Vymyslet systém zcela jiný, vycházející z počtu dětí v rodině 1,7 a věku dožití cca 80 let a nebo systém zrušit postupně