Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 22.2.2021 9:27

Soukenko, doufám, že až se svými pány Babišem a Lékem odtáhnete, že zrovna ty budeš moct tak leda sbírat po ulicích psí hovínka.

P. Čech 21.2.2021 10:19

Všechna "snažení" politických subjektů vychází ze špatných čísel. Jak boj proti koronaviru, tak i důchodová reforma. Jde o to, že sám údaj o počtu nakažených za předchozí den je zavádějící a téměř k ničemu. Záleží totiž velmi na tom, kolik lidí bylo včera testováno. Aby údaj o "počtu nakažených" o něčem vypovídal, museli by se včera podrobit testování všichni občané ČR vč. kojenců. Ani to by však potom nebylo přesné. Zejména proto, že teď hegativní testovaný může klidně být za pár minut pozitivním. A tak je to s většinou uváděných čísel.

Důchodový systém vznikl v době, kdy rodina měla 5-6 dětí a věk dožití byl 57 let. Za těchto čísel mohl systém bez větších problémů fungovat a také fungoval. Měnila-li se uvedená čísla, a ta se velmi měnila, přestával více či méně fungovat celý systém. Tedy, chce-li jej kdokoliv reformovat (měnit k lepšímu) má dnes jen dvě možnosti. Vymyslet systém zcela jiný, vycházející z počtu dětí v rodině 1,7 a věku dožití cca 80 let a nebo systém zrušit postupně

P. Čech 21.2.2021 10:19

bez náhrady. Jiné cesty není.

P. Čech 21.2.2021 14:28

Pokud si ovšem nějaký politik myslí, že existuje ještě nějaká třetí cesta, potom jej lituji.