Diskuse k článku

Opatření proti klimatické krizi lze uskutečnit jen demokraticky

Způsoby, kterými se snaží prosazovat své názory klimatičtí rebelové i stávkující školáci, lidi často iritují. Věcná diskuse pak nepřichází v úvahu. Zkusme nepodlehnout této optice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Opravdu netuším jestli se k věci vyjádřila většina vědců - to k tomu vašemu "skoro stoprocentnímu" konsensu. To platí možná ve vaší bublině. Problémy, které máme v ČR jsou v mnohem větší míře než skleníkovým efektem v důsledku růstu koncentrace CO2 způsobeny politikou / hospodaření s půdou, dotace, rozšiřování sídel a příměstských průmyslových zón, ekology - "přáteli kůrovce" i tlakem EU na obnovitelné zdroje včetně "biopaliv" /. A nejvíc se o současné ekologické problémy zasloužili ideoví předchůdci současných následovníků "klimatické Gréty" - bolševici a západní "humánisté", jejichž zásluhou narostl počet obyvatel planety ze dvou miliard na osm během necelého jednoho století. Žít na zemi jedna miliarda lidí jako v roce 1850 a bez "rozvojové pomoci" žádná"ekologická katastrofa" by se nekonala...

Možná, možná je oteplování způsobeno znečišťováním ovzduší a oceánů. Tito pak díky změně průsvitnosti a tmavnutí absorbují více tepla ze slunce a způsobují oteplování. CO2 je v tom možná nevinně. CO2 je "potrava" pro zeleň a měl by způsobit nárůst vegetace.

Pane Moldane, nechte konečně toho strašení. CO2 není nejdůležitější skelníkový plyn. Jeho vliv na klima neznáme a velmi pravděpodobně je zanedbatelný. Emise CO2 nejsou hlavní příčinou změn klimatu. Klimatu se přizpůsobujme a nesnažme se už zase poručit větru a dešti.

Fakty podstaně podloženější článek je zde: https://www.konzervativnyweb.sk/c/22179146/docent-pokorny-o-klimatickej-hrozbe-nevieme-co-sposobuje-teplotne-zmeny.html