Diskuse k článku

Omezení otvírací doby není ochranou rodiny

Snaha o uzavření velkých maloobchodních prodejen o svátcích je sporné opatření. Česko by nebylo první, kdo by k němu přistoupil, kromě populisticko-emotivních odůvodnění by ale bylo korektní lidem říct, na co by je takové opatření přišlo. A na to předkladatelé návrhu nemají odvahu, ani znalosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Že se pracuje na směny?

Divím se, že profesionální novinář může napsat takový článek... Supermarket  máme naproti, proto vidím problémy jeho  provozu - i jeho zaměstnanců  zblízka.  Nemáte pravdu.  Operovat např. i tím, že  si lidé přivykli nakupovat (a často jen bloumat po supermarketech z dlouhé chvíle) i o svátcích,je zcestné... Jak si přivykli, tak si zase odvyknou. Svátek je odvozen od slova světit, proto by se měly nějakým způsobem  odlišovat od všedních dnů. (A to nemyslím jen na věřící). Patřilo to od pradávna k tradicím českého  i moravského) lidu. Dobré tradice by měly být zachovány  - a ne účelově rušeny. Vaše důvody jsou chabé.

0/0
14.12.2014 8:59
Foto

Whitewerwolf

Re: Proč nepodpořit malé obchody?

Sám v obchodu pracuji a mohu to jen potvrdit.po 19. hodině je poloprázdno. Jestli někdo chce mít otevřeno do 21 hodin, tak proč neotevřít od 12ti? Jaký smysl má aby zákazník stepoval od časného rána před mříží obchodu jak kdyby to byl poslední okamžik světa? Z lidí se stalo tupé stádo. Hlavně jak skáčou na slogany výprodej a super slevy či podobné hovadiny a přitom si nevšimnou, že několik dní před tím se ceny zboží dost zvedly a pak se v den akcí zase vrátí dolů, to samé je s povánočním výprodejem.

0/0
12.12.2014 10:52
Foto

Whitewerwolf

Že se pracuje na směny?

Ano pracuje se na směny, ale mnohdy 12ti hodinové, to že pracují v obchodech především ti, kteří nemají děti, také není pravda, pracuje tam každý bez ohledu na to jestli děti má, nebo ne, protože práce prostě není, tak lidé berou co najdou, mnohdy za naprosto neskutečných podmínek. Navíc otevření center 7 dní v týdnu nahrává jen velkým Obchodním Centrům. Tyto centra si stanovují naprosto nehorázné podmínky v rámci nájmů prodejních ploch, mnohdy fungují jen v okamžiku termínu placení nájmů. Za minulého režimu byl také v obchodech maximálně 6ti denní systém a lidé sizvládli nakoupit a to potraviny byly kvalitnější, protože normy byly daleko tvrdší. To co si dnes řetězce dovolí kupujícímu předkládat k jídlu je na pozvracení. Marže na potravinách jsou také velice zajímavé ve srovnání s okolím konečné ceny a kvalita s okolím je také naprosto jinde. Je evidentní za koho pisatel tohoto článku kope.

0/0
12.12.2014 10:46
Foto

Hit

Re: Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

Jde jen o zvyk. Nevím o tom, že by v Rakousku hladověli, protože si nemůžou o st. svát. a v neděli nakoupit. V Itálii si přes siestu (13-16hod) taky toho moc nenakoupíte a na hotovku v restauraci taky zapomeňte(když už ji najdete otevřenou). A že by jim to dělalo vrásky jsem si nějak nevšiml-ba naopak. Jestli to nebude také tím, že tu máme největší koncentraci OD.

0/0
10.12.2014 16:37
Foto

Mir

Autora jsem dříve považoval za dobrého

analytika. Co předvádí na ČP je hrůza. 1. Pokud analyzuje předkládané návrhy, měl by je nejdříve přehledně

shrnout 2. Směšuje ekonomickou a sociální argumentaci. 3.Tvrzení, že pokud nebudou nakupovat lidé nonstop,

objem tržeb se zmenší je nesmysl. Nákupní budget zůstává stejný, pokud koupím něco ve večerce s vyšší

marží, nakupující naopak na dani zaplatí víc (pokud bude fungovat systém registračních pokladen).

Mnoho lidí pracuje v nonstop provozech, v naší ateistické zemi opravdu nemá smysl zavírat o nedělích. Problém

jsou pracovní podmínky, kdy řada prodavačů je tlačena k provádění neplacených přesčasů.

O zimních svátcích již řada marketů sama od sebe zcela zavírá na 25.12. a 1.1. Na štědrý den se končí vpodvečer.

To je nezbytné pro regeneraci zaměstnanců, které pak čekají inventury a přeceňování, a proto aby jejich děti

vůbec zažili, co jsou Vánoce.

0/0
10.12.2014 1:05

J. Václav 261

Je to jen kamufláž.

Hyper a super markety mají tak obrovské tržby ve všední dny, že svátky je nevytrhnou, postupně přidají i neděla atd. Baba co za to bojovala u Jílkové je najmutá. Je to cesta jak postupně snižovat stavy a šetřit na mzdách. Připraví tím mnoho ženských o práci a študáky o brigády. Čekám kdy se ozvou pekaři, protože pečivo do zásoby moc lidé nekupují.

0/0
9.12.2014 20:12
Foto

Tatana

Re: Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

Nevím, jak v Rakousku, ale v Holandsku mají ve čtvrtek do 20 00.

A v sobotu ráno.

Při rychlém nákupu člověk předem přemýšlí a bere jen to, co potřebuje.

0/0
9.12.2014 20:00

Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

salámovou metodu? Teď to bude svátek, pak přibydou neděle, nakonec soboty a budeme jako v Rakousku. Od 8 do 12 a od 14 do 18 a šlus. Jinak se najíte jen v restauraci. No, jak by se vám to líbilo? Zejména ti, co pracují od 9 do 17 hod. by byli jistě nadšení. Ale časem bychom asi nebyli tak tlustí. To by pravda přínos byl.

0/0
9.12.2014 17:07

Gajdůšková a Bublan asi mají potomky,

kteří se nezmohli na nic jiného, než sedět v pokladně supermarketu. Jsou to oba socialisté a ti přece nikdy nepočítají. Celý život žijí z peněz daňových poplatníků. A nechtějte logické myšlení u téhle dvojice. Jako když chcete, aby husa byla labutí.

0/0
9.12.2014 17:04
Foto

Tatana

Proč nepodpořit malé obchody?

Pokles tržeb - nesmysl, nikdo nejí více nebo méně podle toho, jak mají obchody otevřeno.

Již po 19 00 je v supermarketech skoro prázdno. V mnoha místech jsou samoživitelky rády za jakoukoli práci, v neřešitelné finanční situaci zanedbají i péči o děti, jíst a bydlet se musí. Za socialismu byly obchody o stříbrné a zlaté sobotě otevřené, na Štědrý den do 2, ale to je jenom pár dní v roce. Když to někdo nestihl, dal si buřta na Václaváku, nebo šel do restaurace.

Jsem pro omezení prodeje, s výjimkou Vánoc , 6 dní v týdnu třeba do 19, a v neděli zavřeno.

0/0
9.12.2014 1:19
Foto

Hit

Nestrašte!

To chcete říct, že lidi si nejsou schopni včas nakoupit a musí na to využít státní svátek? 7 dní (nejedná se totiž o všechny svátky) budou lidé trpě hladem, nebo budou zoufalí, protože si nemohou koupit např. kýbl? Opravdu si myslíte, že hlavní poslání st. svátku je si jít konečně nakoupit. Když docházelo k omezování fungování LSPP z 24hod o víkendu na pár hodin, tak se taky dělalo bububu ohledně nedostupnosti lék.péče.

0/0
8.12.2014 16:10