Diskuse k článku

Omezení otvírací doby není ochranou rodiny

Snaha o uzavření velkých maloobchodních prodejen o svátcích je sporné opatření. Česko by nebylo první, kdo by k němu přistoupil, kromě populisticko-emotivních odůvodnění by ale bylo korektní lidem říct, na co by je takové opatření přišlo. A na to předkladatelé návrhu nemají odvahu, ani znalosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Hit

Nestrašte!

To chcete říct, že lidi si nejsou schopni včas nakoupit a musí na to využít státní svátek? 7 dní (nejedná se totiž o všechny svátky) budou lidé trpě hladem, nebo budou zoufalí, protože si nemohou koupit např. kýbl? Opravdu si myslíte, že hlavní poslání st. svátku je si jít konečně nakoupit. Když docházelo k omezování fungování LSPP z 24hod o víkendu na pár hodin, tak se taky dělalo bububu ohledně nedostupnosti lék.péče.

0/0
8.12.2014 16:10

Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

salámovou metodu? Teď to bude svátek, pak přibydou neděle, nakonec soboty a budeme jako v Rakousku. Od 8 do 12 a od 14 do 18 a šlus. Jinak se najíte jen v restauraci. No, jak by se vám to líbilo? Zejména ti, co pracují od 9 do 17 hod. by byli jistě nadšení. Ale časem bychom asi nebyli tak tlustí. To by pravda přínos byl.

0/0
9.12.2014 17:07
Foto

Tatana

Re: Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

Nevím, jak v Rakousku, ale v Holandsku mají ve čtvrtek do 20 00.

A v sobotu ráno.

Při rychlém nákupu člověk předem přemýšlí a bere jen to, co potřebuje.

0/0
9.12.2014 20:00
Foto

Hit

Re: Ale to je přece jen začátek. Vy neznáte tzv.

Jde jen o zvyk. Nevím o tom, že by v Rakousku hladověli, protože si nemůžou o st. svát. a v neděli nakoupit. V Itálii si přes siestu (13-16hod) taky toho moc nenakoupíte a na hotovku v restauraci taky zapomeňte(když už ji najdete otevřenou). A že by jim to dělalo vrásky jsem si nějak nevšiml-ba naopak. Jestli to nebude také tím, že tu máme největší koncentraci OD.

0/0
10.12.2014 16:37