Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 8.3.2016 22:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jen se ptám, kde byla ta evropská solidarita,

kterou se paní Merkel ohání, když nám léta bránili, abychom v jejich zemi pracovali. A když už to dovolili, tak jsme samozřejmě museli na určité úrovni (podle profese) umět německy a mít patřičnou kvalifikaci. A teď se dovolávají solidarity? To je tedy hroší kůže.

Merkelova musi odstoupit!!

Je az neuveritelne, kolik hrubych chyb v politice hloupa Merkelova napachala: nahly zvrat v politice atomovych elektraren, lobovala nejdriv pro ne, kdyz to bouchlo ve Fukusime hystericky obratila o 180 stupnu, nejjistejsi a nejmodernejsi nemecke atomove elektrarny budou zniceny, spatne a risikove nq hranicich Nemecka dale pusobi. Nejhorsi pitomosti nadelala Merkelova ve svem opetovanem pozvani migrantu. TO VSE SI MOHLA A MUZE SI DAL DOVOLIT, PROTOZE ZAVEDLA V MEDIICH A PREDEVSIM V NEMECKE TELEVIZI NAPROSTOU DIKTATURU: NIKDO NESMI V TELEVIZI TUTO HLOUPOU BABU ANI V NAZNAKU KRITIZOVAT.

Re: Merkelova musi odstoupit!!

Merkelová je možná hloupá, těžko říci, co svými počínáními sleduje, ale Němci ji to tolerují. Merkelová není jediná osoba takto smýšlející a není diktátorkou. Reprezentuje postoje určité části populace. Když odstoupí, přijde někdo lepší? Možná ano, ale z pohledu Němců - zavře hranice a část uprchlíků se šoupne k nám... Pokud na to přistoupíme, pak to bude stejné, jako když politiku Merkelové schválíme. Vyměníme vládu. A co místo ní? Pravici, která se bude tulit k NATO a tedy bude muset akceptovat západní požadavky? Nebo sáhnout hodně vlevo po komunistech?

Copak Merkel, ale co s Německem?

Všichni třeští z Merkelové, ale ještě zásadnější otázkou je, co že je to za národ, který se nechá strhnout k podpoře takové šílenosti jako je vítání milionů osob z problematické civilizace, kde je týrání a zabíjení těch, co se protiví nařízení boha něčím jako národní sport. Boha, který nařizuje šířit jeho učení všemi prostředky, týrání a vraždění nevyjímaje. Osob převážně bez dokladů, bez známé historie, bez kvalifikace, bez znalosti jazyka.

Není to poprvé co se tento prý kulturní národ nechal strhnout svým vůdcem do šíleností, které v důsledku přinesly zničenou Evropu a desítky milionů mrtvých. Za posledních sto let to je již potřetí, kdy prý národ Bacha, Beethovena, Brahmse, Goetha, Schillera či Thomase Manna ve jménu jakéhosi dobra žene Evropu do krvavého střetu.

A tak než se zabývat "nějakou" Merkelovou, bylo by efektnější přemýšlet jak omezit vliv Německa jako takového na dění v Evropě. Však už starořímský Caesar říkal, že s každým se dá domluvit po dobrém, jen Germány je nutné nej

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

Merkelová byla vychována systémem, který jednal svévolně, bez ohledy na názory občanů. To má v sobě, od svých svazáckých dob kdy dělala politickou propagandistku na universitě, v sobě ukotvené. A když si k tomu přidáme protestantskou umanutost, kterou zdědila po tátovi, který se přestěhoval se západního Německa do NDR proti odporu zbytku rodiny, je vymalováno.

No a jako německý fürer, řízlý komunisticko- protestantským základem myšlení se také chová, neb ignoruje nejenom mezinárodní smlouvy a dohody, ale i zákony vlastní země v čemž ji další "endeérák", levicový liberál prezident Gauck, dává ideologickou nápovědu. Ein Reich, Ein Folk, Eine Europe je tradiční motivací německé zahraniční politiky od císaře Viléma. A tu dvojice Gauck-Merkelková prosazuje tvrdě a nekompromisně.

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

Mají to v genech i ve výchově. S tím nikdo moc nenadělá. Svádět to na DDR je zavádějící.

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

Pozor, zatím vždy se chovali místní v Bavorsku a vedlejším Badensku-Wirtenbersku odlišněji od jiných částí Německa. A bylo to i za Hitlera. Braniboráci a Pomořané vždy byli zcela jiné kafé. A je to patrné i dnes.

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

I Posselt říká, že Bavorsko vnímá jako střední Evropu a že Berlín se mu zdá poněkud vzdálen.

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

Máte pravdu, p. Maleček, že Němci podléhají šílenostem, protože neznají meze. O to omezení vlivu Německa se zbytek Evropy pokouší už od konce druhé světové. Proto Američané zde zůstali (např. v německém Rammsteinu), vytvořil se základ EU, NATO. Jenže jak už to bývá, síla vycházející ze společného organizování neposloužila a neslouží jen k původním účelům. VS se rozpadlo a tak dnes NATO funguje jako světový policejní sbor v čele s USA. V rámci EU se vymýšlí kraviny, kterým Němci uvěřili... Z bláta do louže. Za mír nevděčíme žádným vznešeným ideologiím, ale vynalezení jaderných zbraní, které díky své síle neumožňují, aby na planetě Zemi existoval vítěz jaderné války. Proto se válčí v náhradních teritoriích konvenčními zbraněmi - Ukrajina, Blízký a Střední Východ a další. My pak posbíráme uprchlíky....

Re: Copak Merkel, ale co s Německem?

PS: Rusko samozřejmě není o nic lepší. Čína bude asi taky pěkný dáreček, viz. Jihočínské moře a ty jejich písečné ostrovy, abych byl spravedlivý.