Diskuse k článku

O výstavbě 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany chybí odborná diskuse

Nejlepší cestou k pátému bloku Dukovan by bylo koupit ruský jaderný ostrov a pracovat vlastními silami. Některé ideology mezi politiky však dráždí, že nejlepší projekt jaderného ostrova na trhu a nejvhodnější pro Česko je petrohradského Atomenergoprojektu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 20.12.2020 17:58

Je zcela nepřijatelné, aby české peníze šly zbytečně do kapes mafiánského ruského vládnoucího režimu. Kategoricky ne.. Americký i korejský rektor jsou dobré technologie a nejaderná část opět může být pokryta na domácí bázi.. Desítky let trvající provázanost naší země a ekonomiky na Rusko nám způsobila takové hospodářské i morální ztráty, že na jejich kompenzaci bude pracovat ještě několik generací..

J. Václavík 21.12.2020 17:18

Západní projekty zaostávají za VVER. AP600/1000 bych hodnotil, jako "sňatkového podvodníka". Lépe jsou na tom Korejci - to jsou dřívější francouzské reaktory - a Frantík ještě cosi stihl ukrást Rusovi. Jenže ten se na podíval, usmál se a mávl rukou - protože Frantík prostě je "kováříček", zatímco Rus je "kovář". Jen hlupák nepůjde ke kováři. Pokud nekupovat ruský VVER, je jen jediná rozumná další možnost: BREST (taky ruský). A nakonec k žblebtům, jak jsme na SSSR dopláceli: Vydělali jsme na nich tolik, že z toho ještě doteď žijem.

V. Novák 21.12.2020 19:13

Westinhousí AP1000 je tak skvělý, že ho nechtějí nikde - ani v USA. Dokončuje 2 reaktory ve Vogtle, v Summer investor stavbu odpískal a hledá komu prodá dosud dodané součásti. Další budované reaktory: 0, v přípravě: 0. Pokud se Westinghouse nevnutí k nám nebo Polákům, s JE končí. Jinak už skončil před lety...

Rosatom zprovozňuje letos 2 reaktory VVER1200 (Leningrad a běloruský Aatravec), další v příštím roce, buduje 5 a nasmlouváno, tedy v přípravě má více než 14. Tomu se už říká zkušenost.

Korejský reaktor je snad taky dobrý, ale doma má výrobce zaracha - dokončí co staví a další zahajovat nesmí. Jen v zahraničí...