Diskuse k článku

O výstavbě 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany chybí odborná diskuse

Nejlepší cestou k pátému bloku Dukovan by bylo koupit ruský jaderný ostrov a pracovat vlastními silami. Některé ideology mezi politiky však dráždí, že nejlepší projekt jaderného ostrova na trhu a nejvhodnější pro Česko je petrohradského Atomenergoprojektu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kucirek 12.12.2020 13:29

Klobouk dolu pred timto clankem. Mam velke obavy ze to zustane jen velkym snem. Nase vlada a nejenom ta dnesni dela vsechno aby zlikvidovala vse co je jeste v ceskych rukou. Priklad corona krize, vsechny "obchudky" zavrit a velke nadnarodni supermarkety prodavaji dale vse potrebne.

F. Kusák 15.12.2020 17:11

Já si zase myslím, že tato vláda je první polistopadová, která se snaží českému průmyslu pomoci. Babiš je velmi úspěšným byznysmenem, který zastaralé socialistické podniky proměnil v moderní a konkurenceschopné firmy. To se nerado poslouchá, jako se nerado poslouchá, že ruské jaderné inženýrství je vynikající. Nedivím se, že v této atmosféře, plné ruských trollů a špiónů, nechce tato vláda rozhodnout. Smrdí to i velezradou. Nemám důvod Rusy nějak milovat, vzali mi okupací kus nejproduktivnějšího života, ale tady jde o naši energetickou soběstačnost. Jenže to dopadne tak, že se postaví plynové elektrárny na německo-ruský plyn a přetoky z OZE budeme brát také od Němců. Tak to bude fajn. A platit to budeme prací v německých továrnách na našem území. Myslíte si, že jsem demagog a ruský troll?

F. Kusák 15.12.2020 17:13

Zkuste se zeptat Italů, v jakém stavu je jejich průmysl a kdo ho převážně vlastní.

J. Kucirek 15.12.2020 17:26

Jsem vaseho nazoru. Treba ten Babis, vzdyt je to skoro jedina rekneme ceska firma, koncern, ktery podnika na vlastnim uzemi. Verim, ze to je nekomu trnem v oku.

F. Kusák 16.12.2020 8:26

Ano, je to česká firma, protože je registrována u nás a platí tady daně. Svěřenské fondy jsou taky české a podle českého práva a A. Babiš má české občanství, lhostejno jakou má národnost, navíc byl přeci Čechoslovákem.

Nebýt Babiše, tak bý v místě, kde stojí Čapí hnízdo, byly do dnes jen ruiny, to místní uznávají. Nejsem žádný Babišův advokát, nemám ani důvod, jen vidím věci reálně. A kdyby se Agrofert rozpadl, našlo by se velmi rychle mnoho, hlavně německých firem, které by jeho části velmi rychle skoupily.