O globálním oteplování, nikoli klimatickém

Blíží se Prague Pride, festival leseb a homosexuálů, o čemž bude jistě během léta mnoho napsáno, ale pohlédněme nejprve za velkou louži.

Michal Semín 23.8.2012

John Martin: Zkáza Sodomy a Gomory foto: WikipedieČeská pozice

John Martin: Zkáza Sodomy a Gomory

Vedro, sužující v těchto dnech Českou republiku, jakož i nečekaný pád ministra Jiřího Pospíšila, mi důrazně připomnělo, že se blíží „nejteplejší den v roce“. Tak nazvali 18. srpen letošního roku pořadatelé Prague Pride, festivalu na sebe hrdých leseb a homosexuálů, neboť právě v tento den se pod záštitou primátora Svobody a za podpory České televize, značky Primeros či velvyslanectví USA a Izraele koná jejich demonstrativní pochod centrem Prahy.  O něm, jeho průběhu, jakož i o protestech proti jeho pořádání bude v průběhu léta toho ještě mnoho napsáno, pohlédněme tedy nyní za velkou louži, kde se homosexuální a transgenderová hrdost slavila hned celý uplynulý měsíc.

Letos se poprvé přidala americká armáda, která, když zrovna nevyváží demokracii a lidská práva, napravuje příkoří, páchaná na homosexuálech, jimž jejich „straight“ kolegové ve zbrani dávali dosti okatě najevo, co si o nich myslí. Na armádním LGBT mejdanu promítli videopozdrav ministra obrany Leona Panetty a velitele všech velitelů Baracka Obamy, radost však zavládla i nad tím, že se na půdě americké armády konala počátkem června první „svatba“ lesbického páru (jakkoli šlo o pár smíšený, neboť jedna z „manželek“ má civilní zaměstnání).

Homosexuálně-lesbicko-transgenderová hrdost se ve své plné nahotě projevila i na historicky první recepci pro LGBT (úřední označení alternativ k heterosexualitě, jež se jistě časem o pár písmen rozšíří) aktivisty, pořádaném prezidentem Obamou v Bílém domě, když se tito fotili před obrazem Ronalda Reagana se zdviženým prostředníčkem. Více zde.

Obamova administrativa považuje homoagendu za velice důležitou i na poli mezinárodních vztahů. V červnu 2011 ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová ve svém projevu pro členy GIFAA, organizace zastřešující gaye a lesby v zahraničních službách, mimo jiné prohlásila, že boj za plné uznání práv LGBT osob stojí v popředí zápasu o všeobecná lidská práva, proto se mají americké diplomatické služby zapojit do podpory a propagace LGBT požadavků v zahraničí. V té souvislosti se nezapomněla pochlubit, jak se jí podařilo zajistit účast extravagantní Lady Gaga na festivalu EuroPride 2011, pořádaném přímo za branami Vatikánu.

USA se dnes bok po boku s Evropskou unií podílejí na odstraňování společenských norem, odvozených od křesťanských kořenů naší kultury

Přestože Clintonová uznala, že je za práva homosexuálů třeba bojovat i v Africe a Latinské Americe, hlavní pozornost věnovala situaci v zemích, nacházejících se v bývalé zóně sovětského vlivu. Chybějící rovnoprávnost homosexuální menšiny s heterosexuální většinou je tu reliktem starých dob, má-li se tedy střední a východní Evropa od Moskvy definitivně osvobodit, musí si osvojit současné normy liberálního Západu. Po pádu Berlínské zdi zde v tomto duchu působilo hned několik neziskových organizací, v čele se Sorosovou nadací pro„otevřenou společnost“. Po nástupu Baracka Obamy do Bílého domu se na podpoře liberálních nevládních organizací nic nemění, hlavním terapeutem se však stává samotný stát a jeho emisaři.

USA se tak dnes bok po boku s Evropskou unií podílejí na odstraňování společenských norem, odvozených od křesťanských kořenů naší kultury. V osvobozeneckém hnutí za práva menšin se krizí zmítaná velmoc spojila se světem pop kultury, liberálních médií a neziskových organizací, aby vytvořila svět globálního tržiště, osídleného z přirozených vazeb vyvázanými lidskými elektrony, identifikujícími se pouze s vlastními tužbami.

Podaří-li se pod taktovkou těchto sil do úřadu českého prezidenta uvést někoho z družiny jim ideově blízkých, dočkáme se jistě dne, kdy se i sály a chodby Pražského hradu duhově zabarví. Dříve než se tak stane, neuškodí zavzpomínat na historicky první Gay Pride, která by měla být něčím blízká i zaměstnancům výše zmíněné izraelské ambasády v Praze, neboť se o ní píše v 18. a 19. kapitole 1. Knihy Mojžíšovy. Kdo je líný si průběh této oslavy hrdosti vyhledávat, tomu ji lze přiblížit výstižnou malbou Johna Martina.

Počet příspěvků: 16, poslední 7.7.2012 04:33 Zobrazuji posledních 16 příspěvků.