Diskuse k článku

Nový zvací dopis opakuje rok 1968. S vojsky NATO...

Jaký význam by mohla mít trvalá přítomnost cizích vojsk na územích devíti států východního bloku NATO, jejichž představitelé je pozvali v rozporu s historickou pamětí?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Poděbradský

Hámáček?,

Který navedený kretén rozložil armádu Česka? teď máme jen pár žoldáků a protektorát Böhmen und Mähren...

0/0
10.11.2015 6:14

Z. Meisner

Kojzar by to nenapsal lépe

Trochu mi uniká, že když jsu nějaké státy členy NATO, k vojsku aliance přidají svůj dílek, tak vojska NATO jsou pro ně "cizí vojska", jež na jejich území nemají co dělat.

Pan Schneider má zřejmě za to, že vojska NATO na území členských zemí nemají co dělat, nejlépe je soustředit na nějakém ostrově, třeba v centrálním v Gronsku, aby pan Schneider neměl ujímání z pohledu  na uniformu vojáka některého z členských států.

Pan Schneider má ujímání z gayů, z církví  a katolíků obzvlášť, z p.Čunka....chuděra malý.

0/0
9.11.2015 22:23

J. Schneider

Re: Kojzar by to nenapsal lépe

Milý pragováku, vy ještě žijete?

0/0
10.11.2015 0:24

Píšete špínu.

Schneider neustále podkuřuje Kremlu nemůže psát nic jiného. Chartista a plastik, kterého STB nechávala na pokoji, proč asi?

http://jaromirstetina.cz/jan-schneider-agent-bis/

Srovnávat pozvání legitimních, demokratických vlád s akcí Bilaka a spol může jen zaslepený, fanatický rusofil.

0/0
9.11.2015 21:14

J. Schneider

Re: Píšete špínu.

Na rozdíl od Štětiny mne StB vyslýchala, ale žádný vázací akt jsem nepodepsal (http://www.pecina.cz/files/stetina5.pdf) ani jsem nenapráskal své kolegy (http://www.pecina.cz/files/stetina3.pdf).

Když mě pomlouvá člověk s takovými vzory, jako vy, je to pro mne více, než vysvědčení o mravní zachovalosti. Díky, nešetřete mě - a podělte se s námi o další vaše "vzorové charaktery", ať víme, odkud vítr vane!

0/0
10.11.2015 0:31

T. Sauer 490

Re: Píšete špínu.

Vaše minulost J. Schneidere ani pochybnosti čtenářů vám ani nejmenší mravní zachovalost nezaručují. Naopak byste měl krotit své intelektuální ego a pokusit se zatřást se zbytky své objektivity.

0/0
10.11.2015 8:22
Foto

K95a11r20e10l 29P74l93í22h10a26l 2739435738971

Snahy o přítomnost cizích vojsk

mne vůbec nepřekvapují, když dotčené země kašlou na adekvátní vlastní ozbrojené složky a spoléhají na velikost NATO a akčnost USA. S Krymem je trochu jiná potíž - do proběhnutí referenda byl Krym stále územím Ukrajiny a zelení mužíci se tak pohybovali na území cizího státu. Pobaltské země se tak mohou cítit ohroženy něčím podobným, co se děje především na Donbase - oblasti s významnou ruskou populací s pomocí infiltrovaných sil se mohou nenadále pokusit o samosprávu nebo odtržení a toto stvrdit v referendu pod "správným" dohledem. Nebezpečí nemá cenu přeceňovat, ale ani podceňovat a nechat se zbytečně zaskočit.

0/0
9.11.2015 19:49

J. Schneider

Re: Snahy o přítomnost cizích vojsk

Nezapomeňte, že ruská vojska se na Krymu pohybovala v souladu se smlouvou, včetně doprovodů mimo základny, a bylo jich tam o 5 tisíc méně, než mohlo být. Neidentifikovaní ozbrojenci jsou zřejmě mýtem. Když se oblečete vojenským materiálem z prodejny Army, budete jeden z nich - udělá to z vás příslušníka armády? (Mohlo jít o domácí, mohlo jít o soukromé služby alla Blackwater). A že Rusové na Krymu mluví rusky, to by se celkem asi dalo předpokládat. A nejhorší varianta .- že by se ruská armáda pohybovala mimo smluvní koridory - by se (s rozdílem obětí na životech) dala připodobnit snad jen k americké vojenské přítomnosti na Ukrajině, v Sýrii a jinde. Referendum na Krymu opravdu nebylo třeba ovlivňovat, cinknuté by bylo pouze v případě, kdyby to dopadlo jinak, než odpovídá etnickému poměru. Ať již to bylo s identitou neidentifikovaných ozbrojenců jakkoliv, jejich přítomnost nebyla zaznamenaná ve volebních místnostech (jako třeba v ukrajinském parlamentu ozbrojenci Pravého bloku při klíčo

0/0
10.11.2015 0:41

J. Schneider

... ... Ať již to bylo s identitou neidentifikovaných ozbrojenců jakkoliv, jejich přítomnost nebyla zaznamenaná ve volebních místnostech (jako třeba v ukrajinském parlamentu ozbrojenci Pravého bloku při klíčových hlasováních). Pouze zabránili jakémukoliv pořádkovému excesu, který by mohl vrhnout stín pochybnosti na referendum.

0/0
10.11.2015 0:42
Foto

K41a89r91e56l 63P59l61í63h14a96l 2769515528441

Krym byla poměrně jasná záležitost, i když si o zelených mužicích myslím své - nepochybuji o tom, že si tak důležitá akce vyžádala ozbrojený dozor, což sám potvrzujete větou, že preventivně bránili pořádkovému excesu - na ukrajinském území mimo základnu se pohybovali ozbrojeni. A co ten Donbas? Tam už věci kolem složení a vůle obyvatel tak zřejmé nejsou, vládní samospráva ani dřívější snahy o odtržení nemají kontinuitu a Rusko očividně nemá zájem učinit opatření k tomu, aby tam necestovali ozbrojenci na dovolenou. A právě Donbas srovnávám s Pobaltskými republikami. Vzpomeňte na Sudety, které taktéž byly dobrou záminkou. Paradoxně vyústění ve válku nám pomohlo Němce po staletích vyhodit.

0/0
10.11.2015 11:13

J. Poděbradský

Vláda a parlament Krymské autonomní republiky byl a je legitimnější než nikým nevolená fašistická junta v Kyjevě...! A na základě volené vlády Krymu bylo rozhodnuto o sebeurčení obyvatel přesně podle mezinárodních zákonů . A pokud porovnám akci ruské armádyv Syrii, tak pokud by skutečně byla na Ukrajině, tak už by dávno stála na hranicích Slovenska, Polska a td...

0/0
10.11.2015 6:09

V. Pokorný

Pan Hamáček

takto předseda Parlamentu České republiky a člen partaje podrazáků ČSSD, je typický sluha a jen vykonavatel příkazů. Zvací dopis od politiků států z východní Evropy, to je, podle mého, jen splnění nařízení, které vydaly největší ochránce demokracie a největší vývozce terorismu na světě USA svým kolaborantům v té části Evropy. Je třeba zdůraznit, že pan Hamáček je člen ČSSD. Tato partaj věřím, že dopadne, s dosavadním úřednickým vedením, jako ODS. Je nevolitelná. Malí psíci z východní Evropy štěkají na povel zámořského hafana.

Pan Schneider to napsal dobře.

0/0
9.11.2015 18:46

A my to nevzdáme!!!!!

No jenom houšť a více Schneiderů, a bude vymalováno. Pane Schneidere potěšilo mne, že slovy Wericha jste zůstal člověkem, malým" Českým člověkem."

0/0
9.11.2015 15:18
Foto

E21v76a 72D43u32d71k27o85v88á 7329237651549

Re: A my to nevzdáme!!!!!

"... malý český člověk ten strašně rád všecko řídí..." takhle nějak ta věta zní celá. A jak to, pane Šarino, souvisí s článkem?

0/0
10.11.2015 2:31
Foto

Jiri Janecek

No, tak pan Schneider...

...s tim Krymem jako obvykle trochu poprovokoval vsechny lokaje anglo-americkeho imperialismu. Vtipne je, ze vedle mam odkaz na Kolarovo blaboleni o vzdelani a kritickem mysleni.

-----

Co se tyka problemu samotneho, rekl bych, ze problem je jeste o chlup jinde nez zvaci dopis, tim, ze to memorandum smoli kolektivne v nerozborne jednote 8 statu najednou...

Co jsem nevedel, tak ze Hamacek dostal v roce 2009 metal od ministra Bartaka "za zasluhy o rozvoj armady"... Coz je u opozicniho poslance, jehoz strana 2x za volebni obdobi odstreli vladu, celkem neobvykle...

0/0
9.11.2015 13:21